DoubleTree by Hilton Kraków_ budynek

DoubleTree by Hilton Kraków w nowej rzeczywistości

DoubleTree by Hilton Kraków_ budynek

Po ponad miesięcznej przerwie, od 4 maja 2020r. hotele mogą ponownie meldować Gości, którzy potrzebują noclegu w celach turystycznych. Przez ten czas możliwe były jedynie pobyty służbowe. Od marca liczne ośrodki w pocie czoła pracują nad tym, aby pobyty stały się jeszcze bezpieczniejsze.

rezerwacje i ceny sprawdzisz na stronie Hilton’a


DoubleTree by Hilton Kraków nie tylko opracował szereg różnych procedur, ale także chętnie informuje o podjętych czynnościach poprzez social media. Zobaczmy jak wygląda nowa rzeczywistość i dbałość o bezpieczeństwo Gości w tym hotelu.

Bezpieczeństwo w DoubleTree by Hilton Kraków od samego początku

Proces przygotowywania konkretnego planu działań rozpoczyna się od oceny i analizy ryzyka. W przypadku analizy ryzyka wirusa, który wciąż nie jest do końca opanowany, praca przebiega podobnie – w dynamiczny sposób, podczas którego chce się ustalić jak najwięcej aktualnych zagrożeń. W hotelu DoubleTree by Hilton w Krakowie praca została podzielona na segmenty hotelowe – każdy z działów odpowiadał za analizę ryzyka i propozycję rozwiązań. Wewnętrznie przygotowany dokument pozwolił na zaplanowanie budżetów operacyjnych, ustalenie priorytetów oraz harmonogramu działań.

DoubleTree by Hilton Kraków_ Lobby

I tak na samym początku hotel zredukował ilość kontaktu bezpośredniego do bezpiecznego minimum od momentu wjazdu na parking, gdzie nie ma konieczności pobierania biletu – płatność dokonywana jest bezpośrednio na recepcji.

Zameldowanie jako rzecz konieczna

DoubleTree by Hilton Kraków strefy wspólne

Wejście do hotelu, poruszanie się po lobby i proces zameldowania to kolejne składowe pobytu w hotelu. Specjalnie wytyczone trasy w przestrzeni wspólnej hotelu pozwalają na płynne i czytelne oddzielenie osób wychodzących i wchodzących, celem wyeliminowania konieczności wymijania się podróżujących. Przestrzeganie zasad dezynfekcji (dostępne dezynfekatory), higieny osobistej (noszenie maseczek ochronnych) oraz dbałości o zdrowie (pomiar temperatury i zachowanie dystansu społecznego). Personel pracujący na recepcji przeszkolony jest pod kątem bezpiecznego postępowania z Gośćmi podczas całego pobytu oraz reguł czystości, których zobowiązani są przestrzegać na stanowisku recepcyjnym. Osoby nie będące pracownikami lub Gośćmi hotelowymi nie mają wstępu na teren obiektu bez uprzedniej konsultacji z personelem (dot. dostawców i podwykonawców).

Pobyt w czystym środowisku

DoubleTree by Hilton Kraków_ pokój
Pokój w DoubleTree by Hilton Kraków

Strefy wspólne to kolejny etap, z jakim obcują goście korzystający z noclegów. Regularna dezynfekcja oraz ozonowanie tych części obiektu dokonywane są zgodnie z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Hotel udostępnia również dezynfekatory na każdym z pięter. Procedura sprzątania pokoi opracowana została przy uwzględnieniu w procesie części „brudnej” i „czystej”. Personel sprzątający został przeszkolony z uwzględnieniem tego właśnie podziału co pozwala na zniwelowanie ryzyka rozprzestrzeniania bakterii po wyjeździe. Każdy z pokoi podlega procesowi ozonowania przed nowym przyjazdem, dostępnym również na życzenie gościa podczas jego pobytu. Powietrze w pokojach filtrowane jest podwójnie i zaciągane z zewnątrz, z wysokości 6 piętra bez możliwości krzyżowania się.

DoubleTree by Hilton Kraków klimatyzacja
Klimatyzacja w DoubleTree by Hilton Kraków

Restauracja w DoubleTree by Hilton Kraków i fitness przy zachowaniu dystansu społecznego

DoubleTree by Hilton Kraków restauracja

Wytyczenie bezpiecznej przestrzeni (redukcja ilości stolików) oraz ustalenie limitów osób przebywających w restauracji to podstawowe kroki podjęte przez hotel. Każdy ze stolików (uwzględniając jego najmniejsze elementy takie jak etui na rachunek, które nie znajduje się na nim od razu) podlega szczegółowej dezynfekcji każdorazowo po jego wykorzystaniu. Całkowita rezygnacja z serwowania jedzenia w formie bufetów oraz podzielenie obsługi na „czystą” i „brudną” dodatkowo gwarantuje ograniczenie ewentualnego rozprzestrzeniania się wirusa. W dbałości o najwyższą jakość, restauracja również poddawana jest ozonowaniu. Strefa fitness pozostaje otwarta (z wyłączeniem strefy basenowej) z zachowaniem limitu osób ćwiczących, dezynfekcji sprzętu oraz treningu w maseczkach.

Konferencje w DoubleTree by Hilton Kraków wciąż są możliwe

Ogromne zaplecze konferencyjne, jakim dysponuje hotel, pozwala na realizację usług nawet w czasach epidemii. Procedury podjęte w tym segmencie wiążą się z regularną dezynfekcją sprzętu konferencyjnego (włącznie ze sprzętem technicznym), ozonowaniem przestrzeni oraz dodatkowym jego filtrowaniem podczas konferencji (specjalne lampy UV-C), wytyczeniem ciągów komunikacyjnych („czysty” i „brudny”) oraz dedykowanymi, regularnymi szkoleniami personelu. Pojemność sal została przeliczona w oparciu o zachowanie bezpiecznych odległości między uczestnikami. Całkowicie zrezygnowano również z serwowania posiłków w formie bufetowej.

DoubleTree by Hilton Kraków bezpieczeństwo

Kuchnia, zaplecze oraz pracownicy

Podobnie jak w przypadku całego obiektu, w częściach dedykowanych dla personelu, wytyczone zostały kanały komunikacyjne, które mają zredukować ryzyko przenoszenia bakterii. Oprócz procedur HACCAP, personel kuchenny działa w oparciu o dodatkowe zalecenia Sanepid oraz GIS. Każdy z pracowników obiektu, niezależnie od zajmowanego stanowiska, zobowiązany jest do dbałości o swoje miejsce pracy (realizowanie procedur bezpieczeństwa i czystości), swoje dobro (noszenie maseczek, pomiar temperatury, regularna dezynfekcja rąk) oraz aktualną wiedzę (wewnętrzne szkolenia po aktualizacjach procedur). Części zaplecza są regularnie dezynfekowane oraz poddawane wietrzeniu i / lub ozonowaniu.

DoubleTree by Hilton Kraków obsługa

Inwestycja, która procentuje

Patrząc realnie na sytuacje związaną z epidemią, standardy „sprzed epidemii” mogą odejść w niepamięć na najbliższe miesiące. Jako dobro nadrzędne prawie każdy z nas stawia swoje zdrowie i dąży do jego utrzymania, dlatego podejmowanie niezbędnych środków bezpieczeństwa w oparciu o zalecenia urzędów Państwowych lub WHO zdaje się być standardem jeśli obiekt ma wciąż funkcjonować. Hotel DoubleTree by Hilton w Krakowie w dbałości o swoich gości wprowadził takie standardy jako jeden z pierwszych w mieście w ścisłej współpracy z lokalnym oddziałem Sanepidu, co w konsekwencji pozwoliło na realizację usług nawet przy jej ograniczeniach.

materiały otrzymane od DoubleTree by Hilton Kraków Hotel & Convention Center

A jak wyglądał nasz pobyt w tym hotelu? Sprawdź w tym miejscu

DoubleTree by Hilton Kraków_ strefawspolna
DoubleTree by Hilton Kraków_ strefawspolna

Kategoria:INFORMACJE
poprzedni post
Hilton Prague Old Town – opinia z pobytu
następny post
Accor i AXA zapewnią Gościom hoteli niezbędne wsparcie medyczne
15 49.0138 8.38624 1 1 2000 1 https://sypiamwygodnie.pl 300 0