Hilton Garden Inn Toruń Old Town w dawnym browarze

Jak donoszą media – w Toruniu w 2022 roku ma się pojawić nowy obiekt działający w sieci Hilton. Pytanie: czy zostanie otwarty wcześniej niż Hampton by Hilton w Bydgoszczy? Prawdopodobnie tak.


Dnia 13 sierpnia 2019 Hilton podpisał umowę franczyzową z firmą PPI Polskie Projekty Inwestycyjne Sp. z o.o. S.K.A., która jest spółką zależną Grupy Satoria, która da początek inwestycji Hilton Garden Inn Toruń Old Town liczącej 132 pokoje gościnne.

Hilton Garden Inn Toruń Old Town będzie mieścić przy ul. Piernikarskiej w samym sercu toruńskiej Starówki znajdującej się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Hotel powstanie dzięki zaadaptowaniu niegdyś funkcjonującego browaru oraz miejskiej kamienicy. Hilton Garden Inn Toruń Old Town będzie składał się 132 pokoi, restauracji, baru, sali fitness oraz dwóch sal konferencyjnych. Obiekt ma zostać skategoryzowany jako 4*. Ponadto ma być zarządzany przez VHM Hotel Management.

Wstępne wizualizacje pozwalają twierdzić, że sam hotel może mieć ciekawy design – modny nowoczesny industrial. Restauracja lekko nawiązuje do browaru – mam nadzieję, że historia budynku będzie kultywowana i powstanie mini browar na potrzeby hotelu 🙂


„Hilton Garden Inn Torun Old Town dołączy do grupy trzech innych inwestycji – w Gdańsku, Olsztynie i Łodzi – które współtworzyliśmy z Hiltonem”, powiedział Andrzej Wójcik – prezes Grupy Satoria oraz VHM Hotel Management. „Nasze wieloletnie partnerstwo zbudowane jest na
sile marki Hilton oraz naszej misji, którą jest zaoferowanie gościom najlepszych w kraju usług z zakresu hotelarstwa. Nie możemy się doczekać momentu, w którym przywitamy naszych pierwszych gości w Toruniu w 2022 roku.”


źródło: http://vhmhm.pl/hotel-hilton-garden-inn-torun-old-town-zarzadzany-przez-vhm-hotel-management/

więcej informacji do Sypiam Wygodnie – kliknij

Kategoria:INFORMACJE
poprzedni post
Bergamo – pomysł na włoski weekend
następny post
Hotel The Bridge MGallery Wrocław – opinia z pobytu
15 49.0138 8.38624 1 1 2000 1 https://sypiamwygodnie.pl 300 0