Historyczny Sanssouci Hotel w Karpaczu dołącza do luksusowej MGallery Hotel Collection

Zgodnie z przyjętą strategią Accor, wiodąca grupa hotelowa na świecie, rozwija swoją ofertę w polskich miejscowościach turystycznych i kurortach. Do hoteli położonych w paśmie górskim dołącza kolejny kultowy obiekt, tym razem zlokalizowany w Karpaczu. Accor podpisał umowę franczyzy z inwestorem Arturem Kozieją na pięciogwiazdkowy Sanssouci Karpacz MGallery Hotel Collection. Historyczny budynek hotelu przejdzie rebranding i przebudowę, aby przyjąć pierwszych gości na początku 2023 roku, oferując im unikalne doświadczenia, jakie zapewnia marka MGallery.

110-pokojowy Sanssouci Karpacz MGallery Hotel Collection powstaje w ramach gruntownej przebudowy i rozbudowy historycznego hotelu Sanssouci Karpacz, przy ul. Karkonoskiej, z przepięknym widokiem na panoramę okolicy. Wybudowany na początku XX w. Sanssouci Hotel stanowił wizytówkę regionu w Europie, została w nim zamontowana pierwsza w tych stronach winda osobowa, obiekt posiadał własną restaurację, centralne ogrzewanie, bieżącą zimną i ciepłą wodę. Mieściło się w nim również kasyno. Zabytkowy budynek, dzięki intensywnym pracom renowacyjnym prowadzonym pod nadzorem konserwatora zabytków, odzyskuje dawną świetność.

Oprócz 110-pokoi Sannsouci Karpacz MGallery Hotel Collection oferował będzie restaurację, salę konferencyjną, część SPA & wellness z basenem, saunami i jacuzzi. Odtworzona zostanie również historyczna sala balowa.

Rezerwacje dokonasz w tym miejscu (strona accor.com)

Będzie to czwarty hotel w Polsce funkcjonujący pod marką MGallery Hotel Collection, po Krakowie, Sopocie i Wrocławiu, jak również kolejny powstający w ramach przebudowy historycznego budynku.
   
MGallery Hotel Collection to butikowa marka i wyjątkowe obiekty, w których kultura i historia przenikają się z nowoczesnym designem i sztuką współczesną, tworząc niepowtarzalną atmosferę, która zapewnia gościom niezapomniane wrażenia. Każdy hotel ma swoją unikatową osobowość i jest efektem twórczej pracy światowej sławy architektów i projektantów wnętrz. Hotel Sannsouci, ze swoją historią będzie wspaniałym uzupełnieniem kolekcji MGallery, a współpraca przy takim projekcie, z tak doświadczonym inwestorem, to ogromna przyjemność i satysfakcja – podkreśla Jacek Stasikowski, Dyrektor ds. rozwoju sieci Accor.

Inwestorem jest Artur Kozieja, doświadczony ekspert na rynku hotelowym w Polsce, z którym Accor niedawno podpisał również umowę o zarządzanie hotelem Mövenpick Zakopane.

Hotel Sanssouci, to kultowe miejsce na mapie Karpacza, które po latach zaniedbań na nowo staje się synonimem luksusowego wypoczynku w najwyższym standardzie. Dzięki doskonałej lokalizacji i niepowtarzalnemu charakterowi, będzie atrakcyjnym kierunkiem zarówno dla gości z Polski, jak i turystów zagranicznych. Hotel jest mocno wpisany w krajobraz i tradycję miejsca, w którym się znajduje, dlatego zdecydowaliśmy się na marę MGallery, dla której niepowtarzalny charakter obiektu jest kluczową wartością – podkreśla Artur Kozieja.

Otwarcie Sanssouci Karpacz MGallery Hotel Collection zaplanowane jest na początek 2023 roku.

Rezerwacje dokonasz w tym miejscu (strona accor.com)

Butikowe hotele MGallery tworzą spójną kolekcję miejsc, które dostarczają gościom unikalne doświadczenia na całym świecie. Każda z destynacji opowiada niepowtarzalną i porywającą historię, której źródłem jest inspiracja wyjątkowością konkretnej lokalizacji. Hotele MGallery to miejsca, w których goście mogą odkryć to, co najlepsze na świecie – od indywidualnego designu i pobudzenia zmysłów po chwile pełne dobrego samopoczucia. Dzięki temu każdy zyskuje dodatkową inspirację oraz wzbogacenie wrażeń dzięki stylowym, przemyślanym i wyjątkowym wnętrzom. Wszystkie z tych doświadczeń tworzą kolekcję luksusowych i wysublimowanych destynacji i miejsc, które każdemu zapadają na długo w pamięć.

informacja prasowa

więcej informacji znajdziesz w tym miejscu

Kategoria:INFORMACJE
poprzedni post
Kalejdoskop Wrażeń w Krakowie
następny post
Studio Lounge w Crowne Plaza Warsaw – opinia

0 Comment

LEAVE A REPLY

15 49.0138 8.38624 1 1 2000 1 https://sypiamwygodnie.pl 300 0