Mercure Cieszyn – hotel który cieszy

Ostatnie urlopowe dni padły na pobyt w Mercure Cieszyn.
Hotel znajduje się w znacznej odległości od centrum miasta, więc wypady na rynek wymagają albo taksówki albo dłuższego spaceru. Za to na plus jest bardzo cicha okolica.
Jak widać hotel poprzez liczne fototapety nawiązuje do miasta. Zameldowanie przebiegło bardzo sprawnie i w wesołej atmosferze. Otrzymałem voucher na drink powitalny (dla 1 osoby, ponoć hotel nie mógł ‘powitać’ dwóch gości), upgrade do jednego z dwóch apartamentów w hotelu oraz rabat na menu w restauracji (przydało się J)
Apartament był dobrze urządzony. Posiadał klimatyzację, dwie łazienki, przestronny salon i sypialnię. Na uwagę zasługuję również duże okna, dzięki czemu pokój był mocno nasłoneczniony.
Do pokoju dostarczono upominek VIP (do tej pory najlepszy jaki otrzymałem). Składał się z 2 butelek lokalnego piwa, 2 jabłek, 2 wafelków pince polo oraz zestawu bakalii. Do tego dołączono list powitalny oraz opis dlaczego takie upominki. Prince Polo – jest to znany wafelek produkowany w Cieszynie, piwo również, a jabłko to symbol gościnności. Bardzo miły akcent J
Mocną stroną hotelu jest restauracja, a dokładniej jej kuchnia. Dania są wyszukane, starannie przygotowane i smaczne. Do tej pory mam ochotę na tutejszą kaczkę. Bardzo delikatna i soczysta. A do tego różnego rodzaje lemoniady.
W ramach śniadania można poprosić o przygotowanie omleta. Na minus jest kawa z ekspressu. Nie dało się jej pić. Lepiej wybrać kawę przelewową. Ogólnie śniadania są smaczne i co najważniejsze urozmaicone.
W hotelu znajduje się salon fryzjerski oraz sauna, która dostępna jest całą dobę i uruchamiana jest na życzenie.
Ogólnie hotel sprawia bardzo dobre wrażenie, dzięki przemiłej obsłudze (głównie recepcji) i bardzo smacznej kuchni. Na plus są również ceny pobytu czy też monitorowanego parkingu (15PLN). Obecnie zmienił się dyrektor, ale mam nadzieję że standard obsługi nie pogorszył się.
poprzedni post
Mercure Wisła Patria – mercure inny niż wszystkie…
następny post
Mercure, który rozczarował – Warszawa

0 Comment

LEAVE A REPLY

15 49.0138 8.38624 1 1 2000 1 https://sypiamwygodnie.pl 300 0