MGallery Hotel Collection otwiera swój pierwszy hotel w Splicie w Chorwacji!

Odkrywaj dziedzictwo Dalmacji w nowej bajkowej destynacji MGallery  

MGallery Hotel Collection otwiera swój pierwszy hotel w Chorwacji, zapraszając gości z całego świata do odkrywania Dalmacji – wyjątkowego regionu o bogatej historii, długiej tradycji kulinarnej i naturalnym pięknie. Historyczny Hotel FERMAI przyjmie pierwszych gości pod marką MGallery latem 2021 roku. Położony w pięknym, historycznym budynku, łączącym wspaniałą architekturę i nowoczesny design z uwodzicielską żywiołowością Splitu, jest idealną scenerią dla niezapomnianego wypadu w regiony śródziemnomorskie.

Ceny i rezerwacje sprawdzisz na stronie accor.com

Historyczny Hotel FERMAI zostanie otwarty w maju 2021 roku, a w lipcu 2021 r. dołączy do Kolekcji Hoteli MGallery. Będzie on stanowił spokojną oazę dającą wytchnienie w tętniącym życiem centrum Splitu, oferując 35 luksusowych i nowoczesnych pokoi, z kawiarnią FERMAI i tarasem w ogrodzie. Hotel dołączy do międzynarodowej kolekcji hoteli butikowych w wyniku umowy franczyzowej pomiędzy wiodącą na świecie grupą hotelarską Accor a Quatro Company.

Perła stylu Art Nouveau w regionie Morza Śródziemnego

Pierwszy należący do MGallery w Splicie hotel mieści się w wyjątkowym stuletnim budynku, który jest jednym z rzadkich przykładów architektury secesyjnej w tym mieście. Pochodzący z 1914 roku obiekt jest wybitnym dziełem chorwackiego architekta Petara Senjanovića, który przywiózł wiedeńską secesję do Splitu. Dzięki wyrafinowanemu miejskiemu charakterowi połączonemu z ciepłem stylu śródziemnomorskiego, pobyt w hotelu zapewnia wyjątkowe wrażenia w sercu dalmatyńskiego miasta.

Chorwacja, a zwłaszcza Split, jest idealnym miejscem dla każdego, kto szuka wymarzonego miejsca na letni wypoczynek. Z przyjemnością wprowadzamy tę wyjątkową markę do Dalmacji. Każdy hotel MGallery zapewnia swoim gościom niezapomniane chwile i wyciszające rytuały dobrego samopoczucia. Historyczny Hotel FERMAI będzie oferował przybywającym do Splitu turystom z całego świata najbardziej autentyczne doświadczenie kultury śródziemnomorskiej – powiedział Dilek Sezer, Dyrektor Accor ds. Rozwoju na Europę Południowo-Wschodnią.

Historyczny budynek został poddany rekonstrukcji i renowacji z najwyższą dbałością o szczegóły i zachowanie tradycji lokalnej. Na szczególną uwagę zasługują zachowane do dziś w oryginalnym stanie secesyjne detale, takie jak kamienne schody z żelazną balustradą i drewnianą poręczą, majolikowe płytki podłogowe i ścienne o geometrycznych wzorach oraz prosta, geometryczna stolarka.

Wszystkie te elementy od samego początku emanują elegancją i luksusem. Klasyczne meble pięknie komponują się ze starannie dobranymi przedmiotami vintage i nowoczesnymi dekoracjami, które tworzą niepowtarzalną atmosferę tego obiektu. Przytulność wnętrz dodatkowo podkreśla ekskluzywne oświetlenie dekoracyjne emitujące światło, które rzeźbi i dodatkowo podkreśla ciepłą i relaksującą atmosferę hotelu.

„Kupno ponad 100-letniego secesyjnego obiektu w centrum Splitu i jego adaptacja na pierwszorzędny historyczny Hotel FERMAI oznacza ekspansję naszej działalności i włączenie do niej segmentu hotelowego. Dołączając do sieci MGallery, która oferuje platformę pozwalającą w pełny sposób wykorzystać jego niepowtarzalność i niezapomniane wrażenia, które oferuje, a także przy pełnym wsparciu operacyjnym Accor, historyczny Hotel FERMAI stawia sobie za cel podniesienie standardów hotelowych w Splicie i Dalmacji. Jako nowy hotel w historycznym budynku, łączący w sobie miejską atmosferę i nadmorską scenerię, nowoczesność i klasykę, luksus i zwyczajność, doskonale wpisuje się w kolekcję hoteli butikowych MGallery. To wspaniały hotel dla wszystkich miłośników designu, architektury i regionu Morza Śródziemnego. Jesteśmy przekonani, że dzięki współpracy z Accor i dołączeniu do rodziny MGallery, historyczny Hotel FERMAI dostarczy naszym gościom niezapomnianych wrażeń”- powiedziała Davina Ljubičić Đirlić,Quatro Company.

Ceny i rezerwacje sprawdzisz na stronie accor.com

Odkryj fascynującą atmosferę Splitu

W nowym obiekcie MGallery magia zaczyna się od widoku z drugiego piętra, z którego można podziwiać spektakularną dzwonnicę katedry św. Dujama – jeden z najbardziej znanych symboli Splitu. Hotel znajduje się w tętniącym życiem centrum Splitu, w odległości krótkiego spaceru od 1700-letniego Pałacu Dioklecjana, który ze względu na swoje magiczne piękno został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Hotel jest położony w równie niewielkiej odległości od starówki i popularnej plaży Bačvice. W pobliżu znajduje się również Złota Brama – główne wejście do wspaniałego Pałacu Rzymskiego. Z hotelu jest także niedaleko na malowniczy targ produktów rolnych, a od przystani promowej dzieli go dziesięć minut spacerem. Właścicielem hotelu jest firma Quatro, której przedmiot działalności stanowią wyłącznie inwestycje w budownictwo. Projekt wnętrz nowego hotelu zrealizowało Studio Franić & Šekoranja.
MGallery Hotel Collection to hotele butikowe, z których każdy ma swój własny niepowtarzalny styl i atmosferę. Każda destynacja zapewnia wyjątkowe przeżycia inspirowane esencją lokalnej atmosfery, tworząc Niezapomniane Chwile pozostające we wspomnieniach na całe życie. MGallery obecnie skupia ponad 100 hoteli butikowych w ponad 30 miejscach na świecie. W tętniących życiem miastach, nad brzegiem morza, na łonie natury lub w niezwykłych miejscach, hotele z kolekcji MGallery zapraszają każdego gościa do odkrywania świata i jego wspaniałości.

informacja prasowa

więcej informacji znajdziesz w tym miejscu

Kategoria:INFORMACJE
poprzedni post
Accor otworzy pierwszy w pełni cyfrowy hotel w Północnej Europie
następny post
Hotel Rezydent Sopot (MGallery) – ceny, wizualizacje, rezerwacje

0 Comment

LEAVE A REPLY

15 49.0138 8.38624 1 1 2000 1 https://sypiamwygodnie.pl 300 0