Zostań w domu. Sypiam Wygodnie radzi…

Wszędzie piszą i mówią #zostańwdomu. No dobra, tydzień, dwa mogę posiedzieć. Posprzątam, poczytam, nadrobię wszelkie domowe zaległości, przejrzę co oferuje Netflix i inne serwisy VOD. Ale… mija czas, a tu dalej apele o pozostanie w domu. Co tu robić?

Otóż, sypiam wygodnie radzi i przygotowało kilka propozycji dla ducha jak i ciała.

Ćwicz w domu

Zacznijmy od małej rozgrzewki. Praktycznie cały dzień siedzimy w domu, poza przerwami na wyprowadzenie psa (one już chyba mają dość spacerów) czy wyrzuceniem śmieci. Całe szczęście jest opcja, by poruszać się w domu. Spora część sieci klubów fitness udostępnia treningi na żywo. Takim przykładem jest Benefit, który za pomocą fanpagów na Facebook’u m.in. Zdrofit czy Fitness Academy prowadzi takie transmisje. Pełną rozpiskę znajdziecie na profilach ww. klubów.


Inną opcją są treningi, które znajdziemy na YouTube. Oprócz popularnej Chodakowskiej czy Qczaja możecie zajrzeć na kanał Dominika Resternego. Ten wrocławski trener gwarantuje nie tylko dobre zmęczenie, ale także sporą dawkę humoru, który działa znieczulająco, przez co łatwiej wykonać kolejne powtórzenia.

Czytaj w domu

Trening dla ciała zrobiony, a teraz coś dla ducha. Ostatnio wpadły mi dwie książki: Pilot Ci tego nie powie oraz Będzie bolało. Pierwsza pozycja to zbiór różnych informacji i ciekawostek dotyczących nowoczesnego lotnictwa oczami pilota jednej z tradycyjnych linii lotniczych. ⅔ książki praktycznie chłonąłem i wiele z niej wyniosłem, ale… pod koniec zaczęła być męcząca i nie dotrwałem do końca. Od Life is a Hotel dowiedziałem się, że mamy polską odpowiedź na tę pozycję – Turbulencja autorstwa Dariusza Kulika. Pozycja do biblioteczki.

Druga wspomniana pozycja to Będzie bolało. Książka jest dziennikiem pracy angielskiego ginekologa. Zdradzę Wam jedynie, że brytyjska ochrona zdrowia wydaje się być jeszcze gorsza od naszej. Mimo to książkę czyta się z uśmiechem na twarzy, a niekontrolowane wybuchy śmiechu są gwarantowane.

Oglądaj w domu

Nie byłbym sobą, gdybym nie znalazł programu o hotelach czy miejscach na wynajem. Nie, nie będę tu pisał o Hotel Paradise. Mam ciekawsze i myślę, że ambitniejsze pozycje:

  • Na Netflixie znajdziecie program Rentowna Renowacja, w którym prowadzący remontują hostele bądź apartamenty na wynajem, by zwiększyć ilość rezerwacji właścicielom. Czasami zdarzają się ciekawe pomysły.
  • Inną pozycją jest Instant Hotel (również dostępny na Netflixie), gdzie grupa właścicieli domów rywalizuje o tytuł najlepszego „hotelu instant” — zatrzymują się na noc u konkurencji, a potem oceniają jakość pobytu.
  • Dostępny jest także polski program pokazujący ciekawe obiekty w Polsce – Tu jest pięknie, który można obejrzeć na HGTV. Prowadzi go Dorota Szelągowska i pokazuje w nim polskie ośrodki, m.in. Fabryka Wełny, Willa Wincent czy Ostoja Chobienice. Odcinki mogą być bardzo dobrą inspiracją do podróży na lato czy jesień.

A może trochę kultury? Jest taka możliwość. W Wielkanocny Poniedziałek, w godzinach 18.00 – 23.00 będzie dostępna transmisja sztuki Danuta W w wykonaniu niezastąpionej Krystyny Jandy. Link.

Spotykaj się w domu

Siedząc w domu można dostać tzw. kociokwiku i tu z pomocą przyjdą nam przeróżne video komunikatory, ale czy pamiętasz o kurniku? Kurnik.pl – lekko archaiczna platforma do grania online, np. w karty czy w chińczyka.

Słuchaj w domu

Koncerty odwołane, kluby i puby zamknięte, więc muzyka na żywo przeniosła się do Internetów. I tak… Na Facebooku co kilka dni organizowane są koncerty online polskich artystów w ramach akcji Kwarantanna na na! (link)

Co ciekawe marka Ibis Hotel w ramach Ibis MUSIC w kwietniu zorganizuje trzy koncerty różnych artystów. Krakowski zespół wystąpi 29 kwietnia. Więcej szczegółów w tym miejscu.

Jedz w domu

Poćwiczone, pooglądane, posłuchane i poczytane, więc człowiek robi się głodny. Zgromadzone zapasy są już uszczuplone, a władze nałożyły limit osób w sklepach więc powstały spore kolejki. W takim wypadku idealnym ratunkiem jest opcja zamówienia posiłków lub produktów na dowóz. Nie tylko pozwoli nam to pozostać w domu, ale możemy również wspomóc gastronomię czy lokalny biznes. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie czy nasza ulubiona restauracja, do której chętnie chodziliśmy, nie zaczęła oferować dań na dowóz.

We Wrocławiu, Dinette – popularne bistro z piekarnią znajdujące się tuż przy Operze Wrocławskiej, na wprost hotelu Monopol, w ciągu 2 dni stworzyło sklep internetowy, w którym można kupić produkty spożywcze, w tym… drożdże! Tak, mają je! Do tego genialne pieczywo, rogale czy przepyszną kaszankę.

Obecna sytuacja również skłoniła jedną z lepszych burgerowni do stworzenia oferty dowozu. Nie, nie jest to Pasibus a Beef Burger. Z hotelowego podwórka podoba mi się, że Platinum Palace wprowadził specjalną kartę dań na wynos. Natomiast do pełni szczęścia brakuje mi dowozu.

Więc sprawdźcie swoje ulubione lokalne, bo a nóż czy widelec uda się ich wspomóc w tych naprawdę ciężkich czasach.

Planuj w domu

Krąży opinia mówiąca, że planowanie długoterminowe wspomoże nasze samopoczucie. Tak więc mamy idealną okazję do zaplanowania wakacji czy dłuższego urlopu na jesień. Cenna uwaga: wybierzmy takie oferty, w których będzie możliwość ewentualnej anulacji. A dokąd by się tu wybrać? Wiadomo, że.. w Polskę! Nie wiem, czy wiecie, ale ciężko o piękniejszy kraj niż nasz. Mamy morze z pięknymi plażami, góry, jeziora, a i miasta, np. Lublin czy Wrocław. Wybierzcie się do Wisły, Zamku Książ w Wałbrzychu, Świnoujścia czy do Trójmiasta. Tu naprawdę jest pięknie. Zachęcam by wziąć mapę, kartkę, długopis, googla i odbyć podróż palcem po mapie, a w późniejszym terminie ją zrealizować.


Inspiracji możemy poszukać np. korzystając z akcji zostaje w Polsce.

Jak widzisz możliwości jest wiele. Więc.. zostań w domu!

Kategoria:INFORMACJE
poprzedni post
DoubleTree by Hilton Wrocław – executive lounge opinia
następny post
Hilton Garden Inn Rome Claridge – opinia z pobytu
15 49.0138 8.38624 1 1 2000 1 https://sypiamwygodnie.pl 300 0