Ibis Gdańsk Stare Miasto – opinia z pobytu
INFORMACJE OGÓLNE O IBIS GDAŃSK STARE MIASTO
Ibis Gdańsk Stare Miasto pierwszych Gości przyjął w sierpniu 2016r. Został stworzony w nowym koncepcie opracowanym przez grupę Accor – Avanzi. Głównym założeniem tego projektu jest stworzenie otwartej przestrzeni wspólnej, która pozwoli poczuć się swobodniej i nada klimat nieformalnej atmosfery. Ten efekt postarano się uzyskać poprzez użycie ciepłej kolorystyki oraz odpowiedniemu oświetleniu. Dodano także różnego typu meble umożliwiające spotkania w większym gronie, np. duże stoły z krzesłami czy kanapy. Pojawiły się również dwa fotele w formie przypominającej klepsydrę. Genialne! Czy udało się stworzyć przytulny i ciepły klimat wnętrza? Według nas – zdecydowanie.
Kolejną ciekawostką jest fakt, że Ibis Gdańsk Stare Miasto jest jednym z pierwszych (drugi to Mercure Kraków Centrum) hoteli w Polsce posiadających zielony certyfikat BREEAM. Oznacza to, że obiekt zużywa mniej energii czy wody i tym samym jest mniej ‘uciążliwy’ dla otoczenia.
Wracając do samego hotelu. Znajdziemy tu ok. 120 pokoi o różnym standardzie – w tym ok. 12 w wersji komfort (m.in. z dodatkową sofą), dwie sale konferencyjne, kącik zabaw dla dzieci czy strefę gastronomiczną.
Niewątpliwym atutem Ibisa Gdańsk Stare Miasto jest jego lokalizacja. Do dworca kolejowego czy na starówkę dotrzemy w zaledwie kilka minut.
ceny i rezerwacje – booking.com
Od razu po wejściu do hotelu zauważył nas Pan Zbigniew, który nawiązał kontakt wzrokowy. Następnie zaprosił do stolika obok kontuaru recepcyjnego, aby przeprowadzić proces meldowania. Nie ukrywam, zaskoczył nas ten sposób dopełniania formalności i uważam go za dość niewygodny.
Taka sytuacja: wchodzisz do hotelu z bagażami, na sobie masz kurtkę zimową, zimno Ci, a tu musisz się rozpłaszczyć, ustawić bagaż i usiąść tylko po to, aby złożyć jeden podpis. Domyślam się, że ideą takiego sposobu meldowania jest łamanie bariery między Gościem, a obsługą. Osobiście, wolę jak np. recepcjonista wyjdzie spoza kontuaru i wręczy karty. Pomijając techniczny aspekt tej hotelowej procedury to trzeba przyznać, że Pan Zbigniew był niezwykle miły i skory do żartów. Dodatkowo, sam z siebie poinformował, o której godzinie najlepiej podejść na śniadanie. Zaś wręczony voucher na napój powitalny wg recepcjonisty warto wymienić na grzane wino.
Pokój
Zarezerwowany pokój typu komfort znajdował się na końcu trzeciego piętra. Na wyposażeniu mieliśmy wygodnie, ale niewielkie dwuosobowe łóżko, telewizor z pakietem kanałów Canal plus, jednoosobową sofę oraz m.in. ciekawą kostkę, która pełniła rolę przedłużacza – oprócz standardowych gniazdek posiadała także wejścia USB. Co więcej, od standardowego pokoju wyróżniał się znacznie większą powierzchnią oraz dodatkiem w postaci ekspresu na kapsułki. Pojawiła się także wstawka powitalna. Na łóżku czekała niespodzianka w postaci balonów w kształcie serduszek. Jak romantycznie!
Atutem była także sprawna klimatyzacja, która po chwili działania ogrzewała pokój do wybranej temperatury.
Łazienka była niewielka, wyposażona w kabinę prysznicową, ubikację oraz umywalkę. Dla Gości przygotowano kosmetyki w dozowniku.
Gastronomia
W Ibis Gdańsk Stare Miasto na Gości czeka bar połączony z restauracją, gdzie w godzinach porannych serwowane jest śniadanie, a w późniejszej porze dnia dania z karty.
Podczas śniadania, z dań na ciepło pojawiała jajecznica, kiełbaski oraz naleśniki. Dodatkowo, na życzenie można było zamówić dania z jajek, np. omleta z wybranymi składnikami. Wybrałem opcję z serem, szynką, pomidorem i pieczarkami. Niestety pieczarki okazały się być z puszki… co uważam za spory minus.
Na zimno pojawiły się wędliny, sery, płatki śniadaniowe, parę warzyw czy owoców. Co ciekawe, nadal w Ibisie dostępne są dania z jabłek, tj. szarlotka (można trafić na moment kiedy kelner serwuje do stolika ciasto na ciepło), kompot oraz mus jabłkowy.
ceny i rezerwacje – booking.com
Pragnienie można było ugasić rozcieńczanymi napojami, herbatą czy kawą. Tu mała rada. Pojedyncza kawa z mlekiem jest dość słaba i warto ją podkręcić dodatkowym espresso 😉
Podczas meldowania Pan Zbyszek radził zejść na śniadanie przed 9tą, aby uniknąć tłumów. Z mojej strony mała sugestia, aby być już chwilę przed 8mą, ponieważ w naszym przypadku chwilę po tej godzinie było już ciężko o wolny stolik.
Wieczorową porą pojawiliśmy się przy barze, aby zjeść małe co nieco przed snem i wykorzystać otrzymany wcześniej voucher na drink powitalny. Wybór padł na zupę dnia – akurat był krem z dyni. Idealnie! Jako napój wybraliśmy polecane przez Recepcjonistę grzane wino. Fakt, było naprawdę zacnie. Aczkolwiek podanie gorącego wina w zwykłym kieliszku uważam za niezbyt dobry wybór.
Udogodnienia
Hotel Ibis Gdańsk Stare Miasto został sklasyfikowany jako dwugwiazdkowy obiekt, w związku z czym lista udogodnień będzie znacznie uboższa niż w hotelach o wyższym standardzie. W tym ibisie pojawił się kącik dla dzieci z zabawkami, stanowisko z komputerem, dwie sale konferencyjne czy przestronne lobby, w którym możemy spędzić czas z znajomymi.
Obsługa
Zespół pracowników w tym hotelu składa się w głównej mierze z młodej ekipy. Panuje tu serdeczna i przyjemna atmosfera, a obsługa sprawia wrażenie otwartej i dostępnej. Nie tylko Pan Zbigniew, u którego załatwiliśmy wszelkie formalności wykazywał się troską o Gościa. Również Pani obsługująca śniadanie czy Barmanki z wieczornej zmiany były uśmiechnięte i pomocne.
Podsumowanie pobytu
Ibis Gdańsk Stare Miasto będzie dobrym wyborem dla osób, które nie potrzebują szerokiego wachlarza dodatkowych udogodnień jak np. siłowni, SPA czy basenu, ale zależy im na bliskości do gdańskiej starówki czy dworca kolejowego. Śniadania są mocno okrojone, w porównaniu do innego Ibisa, ale głodni nie wyjdziemy. Natomiast wygodne łóżko czy uprzejma obsługą spowodują, że pobyt powinniśmy zaliczyć do udanych.
ceny i rezerwacje – booking.com
więcej wpisów z Trójmiasta – LINK
DANE KONTAKTOWE:
ibis Gdańsk Stare Miasto
Jana Heweliusza 24
80-861 Gdańsk