SORRENTO – CYTRYNOWY RAJ

Sorrento znajduje się nad Zatoką Neapolitańską, naprzeciwko Wezuwiusza, które to słynie z cytryn. One jak i inne cytrusy są tu na każdym kroku.

Wybór tego miasta może być dobrym pomysłem na bazę noclegową, aby zwiedzać okolicę oraz wybrzeże Amalfi. Co też tak poczyniliśmy.

Dojazd do Sorrento

Z Neapolu dotrzemy tu podmiejskim pociągiem linii L1. Sam przejazd trwa ponad godzinę (plus opóźnienie – podczas naszego pobytu ani jeden kurs nie był punktualny, a byliśmy poza sezonem). Obsługuje je lokalna firma Circumvesuviana.

Można również zdecydować się na przejazd pociągiem „Campania Express”. Pokonuje on dokładnie taką samą trasę, ma trochę mniej przystanków, zatem czas przejazdu będzie minimalnie krótszy, ale bilet jest zdecydowanie droższy i ten można nabyć online lub w kasie przewoźnika. Link

Sorrento – podróże po wybrzeżu Amalfi

Jak już wspomniałem, Sorrento może być dobrą opcją jako baza noclegowa. Do Amalfi (przez Positiano) kursują autobusy przewoźnika Sita Sud (linia 5070). Startują one przy dworcu kolejowym. Bilety kupimy w sklepiku przy stacji (płatność gotówką). Dodam, że sam przejazd autobusem krętymi drogami przy skałach jest nie lada gratką.

Inną opcją na podróże są promy. Z Sorrento możemy dopłynąć na wyspę Capri, Positiano, Amalfi czy Salerno. Kursują one wyłącznie w sezonie. Bilety kupisz przy promie.

Co zobaczyć

Sorrento to wbrew pozorom niewielkie miasteczko. Pod koniec listopada dość opustoszałe. Mamy tu główną ulicę, z której dotrzemy do promu jak i do niewielkiego parku. W parku znajduje się winda, którą można zjechać na plażę i do wcześniej wspomnianego promu.

Jeśli masz ochotę możesz również zwiedzić ogród cytryn

Plaże w Sorrento

W Sorrento plaży praktycznie nie ma. Jest niewielki skrawek piasku. Poza tym kąpieli słonecznych można zażywać korzystając z drewnianych platform.

Gdzie zjeść w Sorrento

W Sorrento wybraliśmy się w parę miejsc, które każde było bardzo fajne i skłaniało do powrotu. Warto wspomnieć, że w listopadzie wiele lokali było nieczynnych.

Pizza – lokal tuż przy dworcu – Il Leone Rosso Ristorante (Via Marziale, 25, 80067 Sorrento)
Bardzo dobra pizza, sporo dodatków i cenowo bardzo przystępnie. Najtańsze miejsce, w którym jedliśmy w Sorrento.

Ristorante Fuoro (Via Fuoro, 23, 80067 Sorrento)
Tu rekomenduję wziąć makaron z owocami morza, a deser w kształcie cytryny. Nie ma go w karcie i kosztuje 10EUR, mimo ceny powiem tak: warto!

Piennolo Land Food (Via dell’Accademia, 12/14, 80067 Sorrento)
W restauracji wybór padł znów na makaron z owocami morza, a na deser tiramisu. Jako czekadełko otrzymaliśmy focaccie. Przyjemnie, smacznie, ale ciut drożej niż w wcześniejszym lokalu.

Gdzie spać?

Zatrzymałem się w hotelu Hilton Sorrento Palace. Więcej o tym miejscu możesz przeczytać klikając w ten link.

POMPEJE | AMALFI | NOCLEGI | NASZ NOCLEG

A w Neapolu na pizzę warto zajść tu: Pizzeria Scugnizzo Trattoria, to taki bym powiedział nasz bar mleczny, ale pizzowy. Placek był GENIALNY!

Możesz również polubić