HILTON SORRENTO PALACE – OPINIA Z POBYTU

Pod Neapolem, w miejscowości Sorrento znajduje się Hilton Sorrento Palace. Ulokowany jest na wzniesieniu, dzięki czemu z jego wnętrz rozpościera się niesamowity widok na zatokę oraz wulkan. Hotel ten składa się z pokoi o różnym standardzie, basenów zewnętrznych i wewnętrznego, czterech restauracji, baru, centrum konferencyjnego, sali fitness, executive lounge oraz pięknego, cytrusowego ogrodu. Sama infrastruktura jest ogromna.

Wchodząc do obiektu trafiamy do przestronnego lobby, które przyznam, że zrobiło na mnie efekt wow. Ze względu na klasyczne wnętrze plus akcenty nawiązujące do Pompei i cytrusów.

Przy wejściu przywitał się z nami portier, po czym udaliśmy się do recepcji. Tu powitała nas Pani Daniela, która nas zameldowała, wytłumaczyła co i gdzie się znajduje oraz wręczyła karty do pokoju. Podczas naszego pobytu, za każdym razem trafiliśmy na tę Panią i zawsze dopytywała nas o wrażenia z pobytu jak i z okolicy oraz chętnie dzieliła się wskazówkami.

ceny sprawdzisz na stronie booking.com (link)

Z racji statusu otrzymaliśmy upgrade do pokoju typu executive, wstęp do executive lounge (opinia w tym miejscu) oraz 15procentową zniżkę do lokalu (Happysimo) znajdującego się na ostatnim piętrze hotelu.

Pokój w Hilton Sorrento Palace

Nasz pokój znajdował się na 6tym piętrze. Składał się z ogromnego, dwuosobowego łóżka skierowanego na wprost balkonu, miejsca do pracy, telewizora, foteli wypoczynkowych, klimatyzacji. Nie zabrakło również minilodówki oraz sejfu. Na wyposażeniu pokoju nie było żelazka oraz deski do prasowania. Warto wspomnieć, że ze względu na status czekała na nas wstawka powitalna składająca się z liściku oraz wypieków. Przyznam, że to bardzo miłe zaskoczenie i szkoda, że tak rzadkie w tej sieci.

Ciekawym rozwiązaniem był panel sterujący przy łóżku, dzięki któremu można było sterować światłem, zasłonami (a widok był na Wezuwiusza!) czy włączyć komunikat „nie przeszkadzać”.

Atutem tego pokoju była spora jego przestrzeń oraz balkon z zestawem wypoczynkowym, z którego roztaczał się widok na Sorrento, Wezuwiusza oraz zatokę. Cudowna panorama. Wnętrze pomieszczenia czyste, ale trochę zmęczone upływem czasu. Kolejny minus to bardzo słaba dźwiękoszczelność. O ile poza sezonem nie było to uciążliwe ze względu na niskie obłożenie, natomiast może być ciężko przy większej liczbie gości. Słychać było co się dzieje na korytarzu oraz dochodziły dźwięki z lokalu na ostatnim piętrze.

ceny sprawdzisz na stronie booking.com (link)

Łazienka była sporych rozmiarów i składała się z wanny, kabiny prysznicowej z różnymi dyszami, bidetu, toalety oraz umywalki. Dostępne były standardowe, hiltonowe kosmetyki w dużych pojemnikach. Na życzenie można było otrzymać m.in. szczoteczkę do zębów. Mały minus to niesprawne wszystkie dysze pod prysznicem.

Restauracje w Hilton Sorrento Palace

Śniadania w Hilton Sorrento Palace serwowane były w dedykowanej restauracji znajdującej się na drugim piętrze. Atutem tej sali jest taras oraz widok na okolicę.

Poranny posiłek serwowany był od godziny 7.00. Wybór produktów był naprawdę spory. Od klasyków w postaci wędlin, serów, pieczywa, owoców, warzyw po mnogą ilość ciast oraz naleśników z bitą śmietaną i owocami. Do tego stacja z daniami na ciepło (jajecznica, owsianka, bekon, pomidory, pieczarki, kiełbaski) oraz live cooking, gdzie można zamówić omleta z dodatkami lub jajka sadzone.

ceny sprawdzisz na stronie booking.com (link)

W Hilton Sorrento Palace, tuż za recepcją, znajduje się restauracja Sorrento il Ristorante czynna w porze kolacji serwująca dania kuchni włoskiej. Obok mamy bar wraz z wydzieloną wokół kominka (poprzez menu) częścią na executive lounge (link do artykułu).

Happysimo – lokal z basenem na dachu

Na ostatnim piętrze stworzono najnowszy lokal – Happysimo serwujący dania fusion. Atutem tego miejsca jest widok na okolicę. W lokalu grana jest klubowa muzyka, ponadto mamy tu niewielki basen zewnętrzny oraz miejsce na leżaki.

Warto dodać, że ceny są tu znacznie wyższe niż na parterze (gdzie również możemy podziwiać zatokę i wulkan). Korzystanie z basenu jak i leżaków jest płatne.

Osobiście nie rekomenduję tego lokalu.

Ponadto w Hilton Sorrento Palace znajdziemy restaurację japońską (obok Happysimo) J Contemporary Japanese, bar przy basenie oraz restaurację w ogrodzie. Podczas naszego pobytu punkty te były nieczynne.

Udogodnienia w Hilton Sorrento Palace

W Hilton Sorrento Palace do dyspozycji gości jest kompleks basenów zewnętrznych czynny od kwietnia do października. Natomiast poza sezonem otwierany jest basen wewnętrzny (od listopada do marca). Tu warto mieć na uwadze, że basen wewnętrzny może być zamknięty ze względu na trwający event, gdyż przy basenie jest spora przestrzeń wykorzystywana do rozstawiania stolików i krzeseł. Co miało miejsce w naszym przypadku.

Dla fanów tenisa dostępne są korty tenisowe, a dla osób ćwiczących siłowo jest niewielka siłownia otwarta przez całą dobę. Jej wyposażenie jest standardowe i dość ubogie jak na tak duży obiekt (bieżnie, rowerek, hantle, maszyna wielofunkcyjna).

Ogromnym atutem hotelu Hilton Sorrento Palace jest jego ogród pełen drzew cytrusowych. W listopadzie akurat niektóre owoce dojrzewały. Piękny widok, a do tego niezwykle cudownie pachnie cytrusami. Nic dziwnego, że i tam ulokowano lokal gastronomiczny.

W momencie pisania recenzji obiekt nie akceptuje zwierząt, a parking wiąże się z opłatą 17EUR za dobę.

ceny sprawdzisz na stronie booking.com (link)

Obsługa w Hilton Sorrento Palace

Napotkana obsługa była uśmiechnięta oraz komunikatywna. Kelnerzy obsługujący chętnie zagadywali i dopytywali jak mija pobyt oraz szybko reagowali na kończące się napoje.

Recepcjonistka Danielle widząc nas za każdym razem pytała się o wrażenia, czy czegoś nam nie brakuje, rekomendowała ciekawe miejsca oraz zdradziła ścieżkę w hotelu, który skraca trasę do centrum Sorrento.

Dojazd do Neapolu/Amalfi

Myślę, że warto też wspomnieć w opinii o transporcie. Zakładam, że przybywając do Sorrento swoją podróż zaczniesz od lotniska w Neapolu. Z niego proponuję dostać się do centrum autobusem Alibus. Bilet kosztuje 5EUR w jedną stronę. Kursują one dość często i co ważne z lotniska do dworca kolejowego jedzie bez zatrzymywania się na innych przystankach.

W centrum Neapolu proponuję podejść na stację Piazza Garibaldi skąd startuje linia L1. Nią dojedziemy do Sorrento. Kursuje co ok. 30min i podróż trwa ponad godzinę. Warto podejść na pierwszy przystanek, ponieważ bywa dość tłoczno.

W samym Sorrento do hotelu dotrzesz pieszo – 20min spacer, będzie pod górkę lub taksówką.
Jeśli chodzi o dojazd do Amalfi to do wyboru są dwie opcje (poza wypożyczonym autem): promem (kursuje w sezonie (do października)) lub autobusem nr 5070 (przewoźnik Sita Sud). Bilety na autobus kupisz w kioskach – w większości miejsc jedynie za gotówkę. Kierowca może nie wpuścić bez biletu i nie prowadzi ich sprzedaży. Jadąc do Amalfi/Positiano rekomenduję podejść na przystanek początkowy przy dworcu kolejowym – ze względu na spore obłożenie. W drodze powrotnej możemy wysiąść na przystanku Sorrento – Via degli Aranci 29 (na żądanie) co skróci drogę do hotelu.

Podsumowanie pobytu w Hilton Sorrento Palace

ceny sprawdzisz na stronie booking.com (link)

Hotel Hilton Sorrento Palace to ogromny kompleks znajdujący się na wzniesieniu. Dzięki temu możemy podziwiać piękną panoramę, ale warto o tym pamiętać planując wycieczki. Mamy tu mnogość pokoi o różnym standardzie (część z nich jest odnowionych), kilka lokali gastronomicznych, baseny czy cudowny, cytrusowy ogród.

Sam obiekt ma już swoje lata, co widać w pokojach, korytarzach czy częściach wspólnych. W sezonie może być tu głośno i tłoczno, ale poza sezonem jest cisza. Trzeba wspomnieć o słabym executive lounge, ale i wyróżniających się na plus śniadaniach we Włoszech.

Dodam, że w moim odczuciu cena noclegu jest trochę zbyt wygórowana jak na standard miejsca i decydując się na powrót do Sorrento szukałbym alternatywy.

POMPEJE | AMALFI | SORRENTO | NOCLEGI

Możesz również polubić