Hilton Garden Inn Lecce – opinia z pobytu

Hilton Garden Inn Lecce znajduje się na uboczu urokliwego centrum miasta Lecce. Miejscowość polecam każdemu do zwiedzenia będąc w Bari, jest ślicznie! Więcej o tym miejscu napiszę wkrótce. Wracając do samego hotelu.

więcej wpisów z Włoch znajdziesz pod tym linkiem

Wybraliśmy go ze względu na uczestnictwo w programie Hilton Honors i z racji statusu (ze względu na darmowe śniadania) wyszedł najkorzystniej cenowo w tym terminie.

Hotel składa się z pokoi o różnym standardzie, sal konferencyjnych, siłowni, pralni dostępnej dla gości hotelowych, restauracji, baru czy m.in. basenu na dachu.

ceny w Hilton Garden Inn Lecce sprawdzisz na booking.com (link)

Do obiektu trafiliśmy akurat w momencie rozpoczynającej się doby hotelowej. Niestety wybrany przeze mnie pokój w aplikacji Hilton Honors nie był jeszcze gotowy. W związku z czym recepcjonistka zawołała swojego współpracownika, który zmienił pokój i wręczył karty. Cały meldunek odbył się w ciszy – poproszono jedynie o podpis na karcie meldunkowej, poinformowano o śniadaniach oraz krótko wyjaśniono to małe zamieszanie z pokojem. Zabrakło informacji o obiekcie czy rozpoznania statusu.

Pokój

Pokój typu standard z balkonem składał się dwuosobowego łóżka (zaskakująco niewygodnego jak na Hiltony), telewizora, sejfu, miejsca do pracy, sofy, która pełni również rolę dostawki, szafy oraz m.in. mini lodówki. Na wyposażeniu mieliśmy także zestaw do parzenia kawy i herbaty oraz butelkowaną wodę (jednorazowo na cały pobyt). Niezbyt dobrze wyglądała pognieciona pościel. Sam pokój sprawiał wrażenie zmęczonego upływem czasu.

Łazienka została wyposażona w kabinę prysznicową, umywalkę, toaletę oraz bidet. Do dyspozycji Gości był jeden zestaw kosmetyków. Codziennie musieliśmy prosić o dołożenie zestawu dla drugiej osoby.

Śniadania w Hilton Garden Inn Lecce

W hotelu Hilton Garden Inn Lecce mamy bar oraz restaurację. W godzinach porannych serwowane jest śniadanie, w ciągu dnia opcje lunchowe, a wieczorem dania z karty głównej. My skorzystaliśmy jedynie z śniadań.

Wybór dań jak na Włochy był zaskakująco duży jeśli chodzi o pozycje na ciepło. Klasycznie: jajecznica, kiełbaski, warzywa grillowane, boczek, gofry. Na zamówienie obsługa przygotowywała omlety, jajka sadzone czy sałatkę owocową. Z opcji na zimno: wędliny, sery, nabiał, płatki śniadaniowe, pieczywo, ciastka. Kawa była serwowana przez obsługę z ekspresu. Zaś soki były w formie małych kartoników. Jako ciekawostkę dodam, że dostępne były również lody.

Sporym minusem był wygląd całego bufetu. Dania na ciepło pod plastikowymi przykrywkami (ostatniego dnia znikły) wyglądały nieapetycznie. Dodatkowo były ciągłe braki w asortymencie. Niestety obsługa nie sprzątała na bieżąco stolików i była ciężko uchwytna – często znikali za filarami i zajmowali się rozmowami między sobą. Także zamówienie kawy czy omleta bywało czasami problematyczne. Sama jakość produktów również pozostawiała wiele do życzenia. Mając na uwadze poranny posiłek i podejście obsługi stwierdziliśmy, że nie warto próbować popołudniowej karty.

Udogodnienia w hotelu

W hotelu Hilton Garden Inn Lecce na ostatnim piętrze mamy zewnętrzny basen, który dostępny jest dla gości hotelowych bez opłat. Bardzo przyjemne miejsce z wystarczającą ilością leżaków. Na tym samym poziomie znajduje się również SPA wraz z jacuzzi i saunami – ta strefa jest już płatna.

ceny w Hilton Garden Inn Lecce sprawdzisz na booking.com (link)

Poza wspomnianym basenem mamy także niewielką siłownię dostępną przez całą dobę oraz pralnię, z której mogą korzystać goście hotelowi.

Parking przy hotelu jest spory i bez opłat. Dodatkowo odpłatnie można wypożyczyć rower. Co jest sporym udogodnieniem jeśli chodzi o samą lokalizację względem centrum Lecce.

Obsługa

Napotkana obsługa niestety nie była ani zbyt uprzejma, ani komunikatywna. Odczuwaliśmy wrażenie, że im przeszkadzamy. Dotyczyło to zarówno recepcji jak i obsługi śniadania. Raz, o godzinie 19.00 bez pukania nagle jedna z Pań z Housekeepingu weszła do pokoju. Gdy nas zobaczyła szybko się wycofała. Całość odbyła się bez słowa. Wymeldowanie również sprowadziło się jedynie do pobrania płatności i wręczenia faktury (na życzenie).

Podsumowanie pobytu w Hilton Garden Inn Lecce

ceny w Hilton Garden Inn Lecce sprawdzisz na booking.com (link)

Hotel Hilton Garden Inn Lecce ma dość nieciekawe położenie względem zabytkowego centrum miasta czy węzłów komunikacyjnych. Plusem jest darmowy parking. Pokoje proszą się o odświeżenie, oferta śniadaniowa nie zachęca. Niestety obsługa nie nadrabia tych mankamentów, a wręcz przeciwnie. Ich podejście jest kolejnym argumentem, aby poszukać innego miejsca na nocleg.

ceny w INNYCH hotelach w pięknym mieście Lecce znajdziesz na booking.com (link)

więcej wpisów z Włoch znajdziesz pod tym linkiem

Możesz również polubić