Ibis Styles Kraków Centrum – opinia z pobytu

Hotel Ibis Styles Kraków Centrum pierwszych Gości przyjął we wrześniu 2021roku. Oferuje 259 pokoi w różnych konfiguracjach, sale konferencyjne oraz restaurację i bar: Chill #53. Atutem tego miejsca jest dogodne skomunikowanie z dworcem kolejowym Kraków Główny, co też było moim powodem wyboru tego miejsca na przerwę w podróży.

Wchodząc do hotelu trafimy w pierwszej kolejności do wnętrza lokalu Chill #53. Idąc dalej mamy schowaną recepcję. Lobby zostało bardzo ładnie zaprojektowane. Z opisu wiem, że motywem przewodnim hotelu jest „bogata historia Krakowa, okolic i nie tylko, a także rozwój miejscowej kultury, tradycji i sztuki” (więcej o motywie hotelu). Choć przyznam, że na pierwszy rzut oka tego nie zauważyłem.
Meldowanie przebiegło bardzo szybko. Pani Recepcjonistka sprawdziła tożsamość, poprosiła o podpis na karcie meldunkowej, wręczyła kartę do pokoju oraz voucher na napój powitalny.

rezerwacje i ceny sprawdzisz na booking.com (link)

Pokój w ibis Styles Kraków Centrum

rezerwacje i ceny sprawdzisz na booking.com (link)

Wybrany przeze mnie typ pokoju to rodzinny. Składał się on z standardowego, ibisowego łóżka, kanapy, miejsca do pracy oraz regału gdzie można było pozostawić rzeczy. Ponadto do dyspozycji Gości mamy zestaw do parzenia kawy i herbaty, express na kapsułki oraz wodę butelkowaną. Miłym akcentem, z racji statusu Gold, była wstawka powitalna w postaci piwa i listu.

Pomieszczenie było przestronne, urządzone w chłodnych kolorach z silnymi akcentami pomarańczy. Nie miałem jakichkolwiek zarzutów do czystości czy do wyciszenia pokoju względem korytarza jak i sąsiednich pomieszczeń. Ciekawostką była ukryta wiadomość nad łóżkiem. Instrukcję rozszyfrowania tekstu (tyle zdradzę :)) znajdziesz przy biurku.

Łazienka składała się z kabiny prysznicowej, ubikacji oraz… dwóch umywalek 🙂 Super udogodnienie w pokojach rodzinnych. Jeśli chodzi o kosmetyki to był jeden – multifunkcyjny – w dozowniku.

Restauracja i bar Chill#53

W hotelu Ibis Styles Kraków Centrum działa nowy, accorowy koncept – Chill#53 (Numer wziął się z adresu obiektu). Sam lokal jest bardzo duży i przyjemnie urządzony. Projektanci chcieli nawiązać do cytując: klimatu kameralnych tętniących życiem kawiarenek. Ideą, jaka przyświeca nowej koncepcji jest stworzenie wielofunkcyjnego miejsca, które zmienia się w ciągu dnia, pozwalając gościom rozkoszować się poranną kawą w relaksującej atmosferze, zaś wieczorem spędzić chwilę przy kuflu rzemieślniczego piwa czy lampce lokalnego wina. Aranżacja przestrzeni w otwartym stylu podkreśla poczucie wspólnoty i stwarza klimat, w którym każdy może spędzić czas na pracy, spotkaniach, ulubionym posiłku czy relaksie. (link)
Przyznam, że to się w pełni udało. Miałem ogromną ochotę zająć jeden ze stolików i spędzić tu dłuższą chwilę. I tak też się stało, dwukrotnie.

Śniadanie

Śniadania w polskich hotelach Ibis Styles są wliczone w cene pokoju. Poranny posiłek serwowany był w formie bufetu szwedzkiego. Na ciepło pojawiła się jajecznica, fasolka, kiełbaski oraz parówki. Na zimno wędliny, sery, warzywa, owoce czy m.in. płatki śniadaniowe. Z opcji na słodko pojawiła się cała blacha tiramisu (na moją zgubę;)) – przyznam, że bardzo dobre i do kawy w sam raz. Gorzej jeśli do kawy wybraliśmy croissainty – gdyż te były bardzo twarde.

Pragnienie można było ugasić poza wspomnianą kawą, herbatą, wodą oraz napojami z dystrybutora. Tu do wyboru był m.in. nektar grejpfrutowy, lecz niestety koncentrat się skończył. Zgłosiłem to kelnerowi, lecz brak ten nie został uzupełniony. Podczas wymeldowania Pani Agnieszka przyznała, że nie mieli zapasu na stanie.

Obiad

Wieczorem możemy wybrać się do Chill #53 na małe co nieco, obiad czy deser. Karta menu jest różnorodna, a ceny naprawdę przystępne. Oczywiście nie zabrakło burgera. Tak więc wybór był prosty: burger, żurek i aperol (możemy go wybrać jako napój powitalny dla Gości o odpowiednim statusie w programie ALL). Niezłe połączenie, prawda? 😉

Tutejszy burger jest ciut inny – krakowski. Czyli podawany w bułce korzennej, oscypkiem, wołowiną, boczkiem (a jakby tak wymienić go na suchą krakowską?). Dodatkowo do dania otrzymujemy frytki oraz według karty relish pomidorowy (czego mi nie dostarczono). Było naprawdę smacznie, aczkolwiek brakowało do frytek sosu – wystarczyłby ketchup. Żurek jak i aperolek – bez zastrzeżeń.

rezerwacje i ceny sprawdzisz na booking.com (link)

Udogodnienia

Hotel Ibis Styles Kraków Centrum oferuje odpłatnie parking. Ponadto akceptuje zwierzęta (za opłatą). Warto tu też dodać, że niewątpliwym atutem tego miejsca jest jego lokazacja – dosłownie tuż przy wejściu znajduje się przystanek tramwajowy. A stamtąd dojedziemy bezpośrednio do dworca kolejowego – raptem dwa przystanki.

Obsługa

W hotelu Ibis Styles Kraków Centrum spotkałem młodą, energiczną załogę. W pełni skupioną na wykonaniu zadania, natomiast nie zwracającej uwagi na Gości. Podczas kolacji obsługa dość głosno komentowała sytuację na sali i dało się słyszeć pytanie: czy ten z telefonem już zamówił? (myślę, że było to o mnie). Ponadto podczas posiłku lub po można by zabrać puste talerze i przy okazji zapytać o wrażenia, wtedy też byłaby okazja, aby zwrócić uwagę, że czegoś brakuje przy posiłku. Zamiast tego obsługa zajęła się myciem podłóg oraz przygotowywaniem sali na śniadanie. Przy porannym posiłku kelner po zwróceniu uwagi na braki mógłby wrócić z odpowiedzią. Natomiast na plus wyróżniała się Pani Agnieszka z recepcji, u której miałem przyjemność się wymeldowywać. Z chęcią zapytała o wrażenia z pobytu i odbyliśmy krótką, dość przyjemną rozmowę.

Podsumowanie pobytu w ibis Styles Kraków Centrum

Ogromnym atutem hotelu Ibis Styles Kraków Centrum jest lokalizacja oraz skomunikowanie z dworcem kolejowym. Ten fakt spowodował wybór tego miejsca na przerwę w podróży. Co więcej, wybrany pokój rodzinny był przestronny i bogato wyposażony (jak na ibis styles). Wspólne przestrzenie przytulne i zachęcają do wypoczynku. Śniadania skromne, ale wystarczające. Karta popołudniowa smaczna. Jedyne czego mi zabrakło to większej uwagi personelu na Gości.

mapę naszych podróży znajdziesz pod tym linkiem

ibis Styles Kraków Centrum
rezerwacje i ceny sprawdzisz na booking.com (link)
Mogilska 53
31-545 Kraków

Możesz również polubić