JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2023 – 6 CIEKAWYCH MIEJSC

Jarmark bożonarodzeniowy w Wiedniu, a tam lodowisko

Listopad i grudzień to czas na wybieranie się na jarmark bożonarodzeniowy. Znajdują się one w licznych miastach w Polsce jak i zagranicą. Poniżej przedstawię Ci listę sześciu wybranych jarmarków świątecznych wraz z datami ich działania.

 

Jarmark bożonarodzeniowy – Polska

  • Jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu
Święta Bożego Narodzenia we Wrocławiu w hotelu DoubleTree by Hilton Wrocław

Wrocław może pochwalić się największym jarmarkiem w Polsce. W tym sezonie będzie on czynny od 24 listopada 2023r. do aż 7 stycznia 2024r.

Jeśli szukasz noclegu to warto spojrzeć na DoubleTree by Hilton Wrocław czy Novotel Wrocław Centrum. Oba hotele są w spacerowej odległości od wrocławskiego rynku, gdzie będą rozstawione liczne budki czy atrakcje.

  • Jarmark bożonarodzeniowe w Krakowie

Tak jak we Wrocławiu, również i krakowski rozpocznie się 24 listopada 2023r., a zakończy się 01 stycznia 2024 i znajdzie się na Rynku.

Święta Bożego Narodzenia w Krakowie w hotelu DoubleTree by Hilton Kraków

Jeśli szukasz noclegu to mogę zarekomendować wyjątkowy obiekt Hotel Saski dosłownie przy Rynku. Nie tylko będziemy mieć rzutem beretem do jarmarku, ale również i w pełni odpoczniemy w murach hotelu oddając się historii muzyki, korzystając z bardzo smacznej restauracji czy basenu. Inną, dobrą opcją będzie oddalony od centrum kompleks DoubleTree by Hilton Kraków i Hampton by Hilton Kraków.

  • Jarmark bożonarodzeniowy w Gdańsku

Zima i morze? Dla mnie to super pomysł. W Gdańsku także i w tym roku pojawi się jarmark bożonarodzeniowy. Jego start przewidziano, tak jak w Krakowie czy Wrocławiu na 24. listopada. Natomiast zakończy się już 23. grudnia 2023 (trochę szkoda). Gdańsk twierdzi, że jest to jeden z najpiękniejszych jarmarków w Europie 🙂

Jarmark bożonarodzeniowy w Gdańsku

A gdzie spać? Tu proponowałbym Radisson Hotel & Suites Gdańsk tuż przy Motławie, gdzie mamy Gdańsk na dłoni. A jeśli masz ochotę na inne miasto (wszak to Trójmiasto) to rozważyłbym pobyt w Sopocie, a w dokładnie w Rezydent Sopot MGallery. Niewielki, butikowy obiekt z pyszną kuchnią, tuż przy stacji PKP, co znacznie ułatwia poruszanie się po Trójmieście.

Jarmark bożonardzeniowy – Czechy, Niemcy, Austria

  • Jarmark bożonarodzeniowy w Dreźnie

Dla mieszkańców Dolnego Śląska jarmark bożonarodzeniowy w Dreźnie jest wręcz kultowy. Odbędzie się on w terminie 29. listopada – 24. grudnia.

Tu mieliśmy okazję nocować w Hilton Dresden

  • Jarmark bożonarodzeniowy w Wiedniu
Jarmark bożonarodzeniowy w Wiedniu, a tam lodowisko

Świetnym pomysłem będzie wybranie się na jarmark do Wiednia. Ten rozpocznie się już 10. listopada 2023 i potrwa do 4 stycznia 2024r. Sama stolica Austrii jest przepięknie, a do tego klimat świąt… coś wspaniałego!

Noclegi: Hilton Vienna Danube Waterfront (niedaleko jest stacja metra) lub w centrum Hilton Vienna Park

  • Jarmark bożonarodzeniowy w Pradze

A może do Czech? W Pradze jarmark odbędzie się w terminie 26 listopada 2023 do 06 stycznia 2024. Z południa Polski relatywnie blisko, a i równie klimatycznie.

Noclegi: Hilton Praga Old Town lub Hilton Praga

 
Jarmark bożonarodzeniowy w Pradze (Czechy), grzane wino

Także jest w czym wybierać. Zatem planujmy i zwiedzajmy! 🙂

Jarmark bożonarodzeniowy w Pradze

Możesz również polubić