Hilton Dresden – recenzja pobytu

Hilton Dresden jest czterogwiazdkowym obiektem zlokalizowanym w ścisłym centrum dreźnieńskiej starówki tuż obok słynnego kościoła Marii Panny. Hotel został otwarty w 1989r. Posiada pokoje o różnych kategoriach – od standardowych po dwupoziomowe apartamenty. Znajdziemy tam również sale konferencyjne, 11 restauracji i barów serwujących dania z różnych kuchni świata, pasaż handlowy czy klub fitness.

Hilton Dresden

 

Meldowanie przebiegło sprawnie i w wesołej atmosferze. Warto zaznaczyć, że udostępniono nam pokój już o godzinie 10.30 (doba hotelowa rozpoczyna się o 14tej) i mogliśmy wymeldować się dopiero o 16tej (standardowo należy zwolnić pokój do godziny 12tej). Ponadto w ramach statusu otrzymaliśmy upgrade pokoju do executive room – niestety zmiana do apartamentu wiązała się z dopłatą 120EUR lub 199EUR za dobę.

Hilton Dresden
Hilton Dresden
Hilton Dresden

 

Pokój znajdował się na 4 tym piętrze opatrzony tytułem Executive Floor, dość daleko od wind co wiązało się z dłuższym spacerem. Składał się z sporego łóżka, fotela, stolika kawowego, telewizora, miejsca do pracy. Do dyspozycji Gości był również sejf, minibarek, butelka wody niegazowanej czy zestaw kaw i herbat. Ponadto w pokoju była klimatyzacja z możliwością sterowania. Ze względu na stary budynek okna na szczęście otwierały się, co okazało się zbawienne, ze względu na panujący intensywny zapach w pokoju.

Hilton Dresden
Hilton Dresden
Hilton Dresden
Hilton Dresden

 

Popołudniu do pokoju dostarczono wstawkę, która składała się z trzech owoców.

Hilton Dresden

 

Widać było, że całe pomieszczenie było urządzane bardzo dawno. Co prawda stan techniczny nie wskazywał na konieczność remontu, natomiast jak dla nas wizualnie przydałoby się trochę więcej nowoczesności. Natomiast czystość pomieszczenia na pierwszy rzut oka była perfekcyjna. Oprócz niespodzianki znalezionej następnego dnia pod łóżkiem.

Hilton Dresden

 

Łazienka składała się z sporej wanny, umywalki i ubikacji. Wyposażono ją w jeden zestaw kosmetyków znanych z hoteli DoubleTree by Hilton. Niestety zniknęły już genialne Peter Thomas Roth, a szkoda. Trzeba zaznaczyć, że po zgłoszeniu braku kosmetyków dla drugiej osoby te zostały niezwłocznie uzupełnione. Dużym minusem był uciążliwy zapach wydobywający się z kanalizacji. Można było sobie z nim poradzić poprzez napełnienie wanny wodą i jej wypuszczenie. Zauważyłem również, że housekeeping podczas porządków w innych pokojach również odkręcał wodę w wannie, tak by ta stale płynęła. Niestety niwelowaniu tego dyskomfortu nie pomagała kratka znajdująca się miedzy wanną, a ubikacją. Patrząc po zabiegach obsługi w innych pokojach śmiem twierdzić, że ten problem tyczy się praktycznie całego obiektu.

Hilton Dresden
Hilton Dresden

 

GASTRONOMIA

 

Hilton Dresden

 

W hotelu znajdziemy szeroki wybór restauracji serwujących dania różnych kuchni świata, m.in. saksońskiej, amerykańskiej, włoskiej czy azjatyckiej. Oprócz tego mamy tu executive lounge (recenzję znajdziecie w tym miejscu) oraz salę śniadaniową znajdującą tuż przy recepcji.

Hilton Dresden

 

My oprócz wizyt w lounge mieliśmy okazję przetestować pracę kuchni podczas śniadania. Sama sala robi niesamowite wrażenie ze względu na szklany dach oraz liczne, czarno-białe fotografie Drezna.

Hilton Dresden
Hilton Dresden

 

Na wstępie przywitał nas kierownik sali pytając o numer pokoju i z iście amerykańskim akcentem życzył smacznego. Gdy zajęliśmy stolik podszedł kelner proponując świeżo wyciskany sok z pomarańczy bądź kawę. Na życzenie mogliśmy również zamówić dania z jajek. My jednak zdecydowaliśmy się na ofertę z bufetu. Do wyboru było sporo dań na ciepło – jajecznica, jajka sadzone, kiełbaski czy warzywa. Warto dodać, że potrawy nie znajdowały się w podgrzewaczach, a w specjalnych brytfankach. Wyglądało to o wiele apetyczniej w porównaniu do bemarów. Oprócz tego znalazło się wiele różnych produktów na zimno: wędliny, sery, warzywa, nabiał, dżemy czy nutella. Osobne stanowiska otrzymało pieczywo oraz owoce. Wybór był spory, chociaż zabrakło mi gofrów czy… prosecco. Natomiast gorzej było ze smakiem. Jak dla nas dania na ciepło były zbyt przesolone, a owoce jakby bez smaku.

Hilton Dresden
Hilton Dresden
Hilton Dresden
Hilton Dresden

 

Problemem był również kelner, który komunikował się jedynie w języku niemieckim. Gdy poinformowaliśmy go, że nie rozumiemy i prosimy o wersję po angielsku, ten bez słowa się oddalił.

UDOGODNIENIA

 

Hilton Dresden – wellness

 

W hotelu znajdziemy klub fitness oferujący sporej wielkości siłownię, basen, sauny czy zewnętrzne jacuzzi. Kąpiel w gorącej, pełnej bąbelków wody jest czymś wybitnie relaksującym. Szczególnie gdy dodamy do tego widok na kopułę kościoła Marii Panny. Na zmęczonych pływaniem czekała strefa z herbatami. Kolejnym miłym udogodnieniem jest specjalna winda dla Gości hotelowych prowadząca bezpośrednio na piętra hotelowe.

Hilton Dresden
Hilton Dresden
Hilton Dresden
Hilton Dresden

 

Niestety również i tu obsługa była wyłącznie niemieckojęzyczna, co utrudniało komunikację. Szczególnie, że przy wejściu pracownik podsuwa kartę do podpisania i tłumaczy wyłącznie po niemiecku.

Hilton Dresden – szatnia

 

Na dziedzińcu znalazły się stoły z parasolami oraz… kaczki, którymi opiekował się hotel. Bardzo miły gest.

Hilton Dresden
Hilton Dresden
Hilton Dresden

 

Jeśli potrzebujemy wydrukować jakiś dokument to obok executive lounge znajdziemy stanowiska z komputerami, które wg informacji otrzymanych od recepcji są dostępne bezpłatnie wyłącznie dla osób posiadających wstęp do saloniku.

Hilton Dresden

 

W hotelu znajdziemy również pasaż handlowy, gdzie kupimy pamiątki, odzież czy wypożyczymy rower.

Hilton Dresden

 

PODSUMOWANIE

 

Sam hotel znajduje się w idealnym miejscu dreźnieńskiej starówki. Posiada bardzo dobrą strefę wellness, szczególnie jacuzzi oraz klimatyczną salę śniadaniową. Sama obsługa oprócz recepcji sprawia wrażenie nieanglojęzycznej i niezorientowanej na Gościu a na zadaniu jakie ma do wykonania. Kolejnym minusem był uciążliwy zapach z kanalizacji, który bywa domeną starych obiektów. Samo śniadanie oprócz sporego wyboru, również nie należało do najlepszych. Podsumowując, według nas sama lokalizacja czy jacuzzi nie zrekompensuje nam tych wad i następnym razem zdecydujemy się na inny obiekt.

Na zakończenie, pamiętacie takie odkurzacze? 🙂

Hilton Dresden

 

Cena: około 110EUR za dwie osoby (śniadania i wstęp do executive lounge bezpłatny – w ramach posiadanego statusu w Hilton Honors).

DANE KONTAKTOWE:

Hilton Dresden

An der Frauenkirche 5

01067 Dresden

tel. +49 351 86420

 

[su_custom_gallery source=”media: 1979,1984,1982,1989,1996,1991,1990,1992,1995,1997,1998,1993,1999,1994,1987,1986,1988,1983,2003,2004,2006,2007,2008,2009,2002,2001,2010,2012,2011,2005,1974,1980,1975,1976,1978,1977,1985″ limit=”99″ link=”lightbox”]

Możesz również polubić

Dodaj komentarz