Best Western München Airport – niespodziewany nocleg

Pobytu w Best Western München Airport w Erding nie planowaliśmy. Trafiliśmy tu dzięki Lufthansie, która w ramach utraty połączenia zaoferowała nam nocleg wraz kolacją i śniadaniem w tym hotelu. Według obsługi linii lotniczej obiekt oddalony jest 10 min jazdy samochodem. W rzeczywistości sama droga zajmuje około 20 minut. Hotel oferuje darmowy shuttle service. Aby z niego skorzystać należy zadzwonić na numer telefonu podany na tablicy przy przystanku. Po upływie około godziny dotarliśmy do hotelu – ze względu na sporą ilość pasażerów kierowca musiał zrobić kilka kursów.

Samo meldowanie przebiegło sprawnie. Recepcjonista wręczył nam karty do pokoju, voucher na napój i kolację, poinformował o śniadaniu oraz zarezerwował transport na lotnisko. Co więcej, mimo później pory, pracownik był skory do żartów i uśmiechnięty.

Ceny możesz sprawdzić w tym miejscu

POKÓJ w Best Western München Airport

Udaliśmy do pokoju o numerze 310 znajdującym się na pierwszym piętrze. Przyznam, że numeracja jest dość mylna. Pokoje o numerach 2XX są na parterze, 3XX na pierwszym, a 4XX na drugim. Co więcej, każde piętro to spory labirynt korytarzy i można się trochę pogubić 😉

Po spacerze dotarliśmy do pokoju. Dwa złączone pojedyncze łózka, telewizor, miejsce do pracy, lodówka z butelką wody, czajnik z herbatą i kawą, sejf oraz foldery z informacjami o atrakcjach w pobliżu – np. Therme Erding – czyli ogromny aquapark. W łazience dostępne były kosmetyki w dozownikach. Ręczniki były tak cienkie, że sprawiały wrażenie papierowych. Brakowało nam szczoteczek do zębów, ale te otrzymaliśmy od recepcji po zgłoszeniu takiej potrzeby.

W pokoju było duszno, ale tu można było sobie ulżyć włączając wiatrak. Gorzej było z panującym tu nieprzyjemnym zapachem. Na szczęście zmiana pokoju pozwoliła wyeliminować tę niedogodność. Natomiast samo wyposażenie i wygląd pokoju wskazywały na lata świetności za sobą. Co również widać było dobitnie na poplamionej wykładzinie.

GASTRONOMIA

W hotelu znajdziemy bar czynny do 01.00 oraz restaurację. W barze mogliśmy wykorzystać voucher na napój – do wyboru piwo, wino, napoje bezalkoholowe oraz na szumnie nazwaną kolację. Mogliśmy spróbować kilku rodzajów wędlin, sera żółtego, margaryny i masła. Do tego wziąć kawałek pieczywa i owoce. Powiem szczerze, że już posiłek w samolocie był bogatszy w składniki. Fakt, piwo było dobre.

Śniadanie serwowane jest w restauracji i tu już dostępne menu wygląda zdecydowanie lepiej niż kolacja. Do wyboru mamy kilka dań na ciepło – jajecznicę z proszku, kiełbaski, bekon, placki ziemniaczane oraz stację live cooking, gdzie można zamówić omleta. Na zimno były wędliny, sery, pieczywo, owoce z puszki, płatki czy warzywa, których brakowało mi podczas niektórych hiszpańskich śniadań. Całość prezentowała się na dobrym, porządnym i słonym poziomie.

UDOGODNIENIA w Best Western München Airport

Oprócz gastronomii znajdziemy tu również kącik dla dzieci, automat z papierosami, taras z miejscami do siedzenia, mini biblioteczkę oraz siłownię i saunę infrared (płatna – 3EUR za seans). W bliskiej okolicy znajdziemy restaurację z kuchnią włoską oraz McDonald’a czynnego do 01.00.

OBSŁUGA

Pracownicy recepcji byli uprzejmi i skorzy do pomocy. Barmanka była uśmiechnięta i optymistycznie nastawiona do Gości oraz chętna do żartów. Gorzej było z obsługą podczas śniadań, która była dość opryskliwa i nerwowa. Tonem nie tolerującym sprzeciwu wskazała stolik, który należało zająć.

Sprawdź inne hotele w Munich Airport

PODSUMOWANIE

Z zewnątrz hotel wygląda całkiem całkiem. W środku widać, że jest już wysłużony i jest główną bazą dla lotniczych rozbitków, którym uciekł samolot. Aż się prosi o spory lifting, a wykładziny marzą o wymianie. Plusem jest pomocna recepcja oraz dostępność siłowni czy sauny. Tylko, czy ten obiekt zasługuje na posiadanie czterech gwiazdek? Nie powiedziałbym, a duży obraz Sknerusa z Kaczora Donalda mówi samo za siebie 😉

pozostałe wpisy dotyczące Niemiec znajdziesz pod tym linkiem

Best Western Hotel München Airport

Robert-Koch-Straße 10
85435 Erding
Niemcy
ceny i rezerwacje

Możesz również polubić

2 komentarze

  1. Asia

    Nie wiem czy wiesz ale gwiazdki nie przyznają za jakość, tylko za odhaczenie na checkliście danych elementów, które muszą się znaleźć przy danej ilości gwiazdek;)

    1. HotelowyPodróżnik

      Wiem wiem, w Polsce mamy nawet od tego rozporządzenie, z którego można się ciekawych rzeczy dowiedzieć 😉

Dodaj komentarz