Hilton Garden Inn Sevilla – opinia z pobytu

Hilton Garden Inn Sevilla znajduje się w znacznej odległości od centrum miasta. Dojazd komunikacją miejską z dworca kolejowego Sevilla Santa Justa zajmie nam aż 45 minut. Czy mimo to warto się tu zatrzymać? Zobaczmy co ten obiekt ma do zaoferowania.


Booking.com

Hilton Garden Inn Sevilla dysponuje klasycznymi pokojami, apartamentami, salami konferencyjnymi, barem, restauracją, salą fitness, kortem tenisowym oraz m.in. zewnętrznym basenem. Zgodnie z standardem tej marki Goście mogą skorzystać z pralni oraz sklepiku znajdującego tuż przy recepcji.

Proces meldowania przebiegł sprawnie. Trafiliśmy na uśmiechniętą i pomocną Panią Beatrix, która świetnie władała językiem angielskim. Zapytana o mapę Sewilli wręczyła ją i co więcej – zaznaczyła punkty, które trzeba zobaczyć oraz miejsce, w którym zatrzymuje się hotelowy shuttle bus. Przy pytaniu o restaurację w okolicy wskazała na lokal, w którym również i pracownicy się stołują. Oprócz kart do pokoi z racji posiadanego statusu w programie Hilton Honors otrzymaliśmy dwie butelki wody oraz bezpłatne śniadania.

POKÓJ W Hilton Garden Inn Sevilla

Nasz pokój znajdował się na końcu korytarza ósmego piętra. Składał się z dużego, dwuosobowego łóżka, miejsca do pracy, lodówki, sejfu, zestawu herbaty i kawy oraz m.in. sporej szafy, gdzie bez problemu zmieściły się nasze rzeczy z dwutygodniowego urlopu. Dostępna była także klimatyzacja, ale ta działała jedynie gdy karta była w czytniku, więc po wyjściu z pokoju pomieszczenie mocno się nagrzewało.
rezerwacje i ceny sprawdzisz w tym miejscu

Łazienkę wyposażono w kabinę prysznicową oraz zestaw kosmetyków dla jednej osoby. Po zwróceniu uwagi, że druga osoba nie ma czym się umyć braki szybko uzupełniono. Co więcej, w kolejnych dniach housekeeping dodawał już podwójne komplety.

rezerwacje i ceny w hotelach z sieci Hilton Hotels sprawdzisz w tym miejscu

GASTRONOMIA

Hilton Garden Inn Sevilla przygotował dla swoich Gości bar oraz restaurację, gdzie w godzinach 7.00 – 11.00 serwowane jest śniadanie, a w godzinach 13.00 – 15.30 i 19.00 – 22.30 dostępne są dania z karty.

Z hotelowej restauracji korzystaliśmy jedynie podczas śniadań. Dostępne dla Gości były standardowe dania na ciepło, tj. jajecznica, kiełbaski, bekon, churrosy czy placki ziemniaczane. Niestety jakość tych produktów była niska, a jajecznicy nie dało się jeść. Kawa czy inne napoje także nie należy do najlepszych. Na zimno pojawiły się wędliny, sery, owoce, płatki śniadaniowe czy pieczywo. Brakowało jakichkolwiek warzyw – były jedynie te przeznaczone na omlety. Z kolei nie zabrakło gofrownicy, gdzie samemu możemy przygotować gofra oraz kącika z lokalnymi produktami.

O godzinie 9.00 ruszało stanowisko live cooking’u, gdzie z wybranych wcześniej składników kucharz przygotowywał omleta.

W windzie znajdziemy informację, że największy ruch w sali śniadaniowej panuje między 7.00 a 8.30, a najmniejszy po godzinie 9.30. Podczas naszego pobytu było odwrotnie. Po godzinie 9.30 praktycznie wszystkie stoliki w sali śniadaniowej jak i w ogrodzie były zajęte.

Plusem śniadań była możliwość zjedzenia posiłku na świeżym powietrzu, natomiast mamy duże zastrzeżenia co do jakości produktów.

UDOGODNIENIA

Hilton Garden Inn Sevilla oddaje do dyspozycji Gości salę fitness, pomieszczenie z pralką i suszarką (które cieszyło się ogromną popularnością), mini sklepik, gdzie można było nabyć produkty spożywcze, kosmetyki czy pamiątki z Sewilli.

Atutem tego hotelu jest zewnętrzny basen, który wraz z otaczającymi go leżakami będzie idealną opcją na wypoczynek po całym dniu zwiedzania. A widoczne silosy przypomną nam, że nie jesteśmy na pustej polanie 😉
rezerwacje i ceny sprawdzisz w tym miejscu

Fani aktywnego wypoczynku oprócz ćwiczeń na sali fitness mogą wybrać się na kort tenisowy.

Jak już wspominałem, Hilton Garden Inn Sevilla znajduje się w znacznej odległości od centrum miasta. W związku z czym obiekt ten oferuje swoim Gościom możliwość skorzystania z hotelowego transportu do i z centrum Sewilli. 

OBSŁUGA

Personel, na jaki mieliśmy okazję trafić był życzliwy, uśmiechnięty i chętny do pomocy. Począwszy od Pani na recepcji, po kierowcę shuttle busa, który z chęcią opowiadał o mieście. Atutem tego hotelu jest także zespół housekeepingu, który sprzątał nasz pokój podczas gdy my byliśmy na śniadaniu.

PODSUMOWANIE POBYTU W Hilton Garden Inn Sevilla

Hilton Garden Inn Sevilla ze względu na swoją lokalizację nie jest najlepszą opcją jeśli planujemy intensywne zwiedzanie pięknej Sewilli. Dodatkowo śniadania są niskiej jakości. Natomiast atutem tego hotelu jest przyjemny basen z leżakami, z których możemy oglądać startujące samoloty z pobliskiego lotniska. Kolejnym plusem jest pomocny personel hotelu.

więcej artykułów dotyczących Hiszpanii znajdziesz pod tym linkiem

Hilton Garden Inn Sevilla
Av Ingeniería, 11
41015 Sevilla
Hiszpania

Możesz również polubić