AC Hotel by Marriott Cordoba – opinia z pobytu

AC Hotel by Marriott Cordoba znajduje się tuż przy dworcu kolejowym w Cordobie. Hotel ten oferuje swoim Gościom pokoje o różnym standardzie, sale konferencyjne, restaurację, bar oraz siłownię.


Booking.com

W dniu przyjazdu, około godziny 11tej na telefonie pojawiło się powiadomienie z aplikacji Marriott Bonvoy z informacją, że pokój jest już gotowy. Genialna sprawa.

Około godziny 13.30 pojawiliśmy w recepcji hotelu AC Hotel by Marriott Cordoba. Przywitała nas Pani Gema i przeszła do czynności meldunkowych. W programie lojalnościowym Marriott Bonvoy posiadamy najniższy status, mimo to bez problemu otrzymaliśmy wczesny check-in oraz późne wymeldowanie.

POKÓJ W AC HOTEL BY MARRIOTT CORDOBA


Booking.com

Pokój składał się z klasycznego, dwuosobowego łóżka, telewizora, sejfu, miejsca do pracy oraz kącika wypoczynkowego. Ze względu na klimat komplet pościeli składał się z poduszek oraz grubszej narzuty. Gdybyśmy jednak woleli spać pod kołdrą to ona czekała na nas w szafie. Pragnienie możemy ugasić jedną butelkowaną wodą lub wybierając coś z płatnego minibarku. Natomiast zabrakło zestawu z kawą i herbatą. Warto dodać, że klimatyzacja była wydajna, więc mimo wpadających promieni słonecznych w pokoju panował przyjemny chłód.

Łazienka składała się m.in. z wanny, umywalki, bidetu czy toalety. Przygotowano jeden zestaw przyjemnie pachnących kosmetyków, który po interwencji został uzupełniony oraz wysokiej jakości ręczniki z logo hotelu. Ciekawostką był kształt kostki mydła – w formie piłki golfowej. Coś co także zwróciło naszą uwagę to mocno chlorowana woda w kranie.

rezerwacje i ceny sprawdzisz pod tym linkiem

GASTRONOMIA

Podczas naszego pobytu w hotelu trwał remont sali restauracyjnej, więc śniadania i dania z karty podawano w AC Lounge. Ciekawą nowinką było małe urządzonko, które znajdowało się na stolikach. Pozwalało ono na wezwanie kelnera. Tylko czy właśnie rolą kelnera nie jest m.in. to, aby czuwać nad Gościem i być w zasięgu wzroku, bez konieczności używania specjalnych urządzeń?

Ze względu na remont, śniadania podawano w AC Lounge. Bufet był mocno okrojony – pojawiły się jedynie produkty na zimno, tj. wędliny, sery, owoce, pomidory, pieczywo czy płatki. Z napoi do wyboru mieliśmy soki, kilka rodzai mlek, herbaty oraz kawę z kapsułek, a dokładniej saszetek. Śniadanie w zaprezentowanej wersji uważam, za jedno z najsłabszych jakie mieliśmy okazję zjeść w hotelach do tej pory. Głównie ze względu na brak dań na ciepło.

UDOGODNIENIA

W AC Hotel by Marriott Cordoba możemy skorzystać z całodobowo dostępnej siłowni.

Tuż przy recepcji znajdziemy regał z produktami spożywczymi oraz kosmetykami. Ponadto ulokowano tu także stanowiska z komputerami, gdzie możemy wydrukować potrzebne dokumenty.

Wieczorem, przy windach pojawił się niewielki stojak, a na nim woreczki z lawendą, którą Gość mógł zabrać do pokoju. Lawenda ma działanie kojące, uspokajające oraz ułatwiające zasypianie. Może dlatego tak dobrze mi się tu spało?

OBSŁUGA

Napotkany personel w AC Hotel by Marriott Cordoba był pomocny i życzliwy. Kelner na śniadaniu uśmiechnięty i uczynny – sprawnie uzupełniał braki w ubogim bufecie śniadaniowym. Bez problemu otrzymaliśmy wczesne zameldowanie jak i późne wymeldowanie.

PODSUMOWANIE POBYTU W AC Hotel by Marriott Cordoba

Niewątpliwym atutem hotelu jest jego lokalizacja – tuż przy dworcu kolejowym, w bliskiej odległości od zabytkowej części miasta. Będzie on dobrym wyborem na podróże biznesowe jak i te stricte turystyczne. Natomiast warto przemyśleć, czy na śniadanie nie lepiej wybrać się poza hotel. Szczególnie, że w okolicy znajdziemy wiele różnych lokali gastronomicznych.

więcej artykułów dotyczących Hiszpanii znajdziesz pod tym linkiem
rezerwacje i ceny sprawdzisz pod tym linkiem

AC Hotel by Marriott Cordoba
Av. de la Libertad 24,
14006 Córdoba, Hiszpania

Możesz również polubić

Dodaj komentarz