Hampton by Hilton Berlin East Side Gallery – opinia z pobytu

Hampton by Hilton Berlin East Side Gallery składa się z standardowych pokoi o różnym rozkładzie, sal konferencyjnych, baru połączonego z restauracją oraz m.in. sali fitness.

Hotel znajduje się na wprost Muru Berlińskiego. Obok obiektu znajdziemy również Mercedes Arenę, gdzie odbywają przeróżne wydarzenia, w tym koncerty popowych gwiazd wielkiego formatu jak np. Cher czy Madonna.

Wybraliśmy ten obiekt ze względu na bliskość stacji kolejowej, na której zatrzymuje się pociąg Nightjet relacji Wiedeń – Berlin, który przejeżdża przez Katowice oraz Wrocław. Kolejnym atutem był fakt, że Hampton by Hilton Berlin East Side Gallery jest jeszcze świeżym hotelem na mapie stolicy Niemiec.

Przed przyjazdem postanowiłem skontaktować się mailowo z hotelem z zapytaniem o możliwość wcześniejszego zameldowania. W szczegółach rezerwacji na próżno było szukać adresu mailowego, ale tu z pomocą przyszedł support Hilton Honors. Przekazali adres wyglądający na ogólną skrzynkę rezerwacyjną obiektu. Jakie było moje zdziwienie, gdy otrzymałem zwrotkę, że pracownik jest na urlopie i nie ma osoby zastępującej. Czyli co? Jedziemy na wakacje, to wstrzymujemy rezerwacje i nie obsługujemy zapytań. Po interwencji w supporcie otrzymałem odpowiedź, że pokój będzie czekał.

Planonowo dotarliśmy do Berlina, więc tuż około godziny 11tej pojawiliśmy się przy ladzie recepcyjnej z chęcią meldunku. Wręczyłem dowód osobisty, kilka kliknięć i słyszę, że pokój nie jest jeszcze gotowy. Nie zdążyłem odpowiedzieć, a usłyszałem jak jedna z Pań recepcjonistek rzuciła pod nosem ‘Scheisse’ i pokazała koleżance coś na monitorze. Efekt… znalazł się wolny pokój. Wtedy też energicznym ruchem recepcjonistka rzuciła na ladę długopis i kartę meldunkową mówiąc: 'signature’. To było… dziwne. Następnie, z racji statusu, wręczono butelkowaną wodę oraz kupon na przekąskę. 

rezerwacje i ceny sprawdzisz w tym miejscu


Pokój w Hampton by Hilton Berlin East Side Gallery

Przydzielony pokój znajdował się na 6tym piętrze. Składał się dwuosobowego łóżka, fotela, miejsca do pracy, żelazka z deską do prasowania. Nie zabrakło także zestawu do parzenia kawy i herbaty oraz sejfu. Powierzchnia pokoju była niewielka, ale urządzona w przytulnych odcieniach brązu. Miłym akcentem były czarno-białe zdjęcia przedstawiające berlińskie zabytki.

Łazienkę wyposażono w kabinę prysznicową, umywalkę oraz toaletę. Klasycznie, jak przystało na markę Hampton by Hilton, kosmetyki znajdowały się w dozownikach.

Natomiast z okna mogliśmy podziwiać piękną białą ścianę sąsiedniego budynku. Kolejnym mankamentem była brudna ściana tuż przy łóżku – plamy wskazywały na rozlanie jakiegoś gorącego napoju.

Gastronomia w Hampton by Hilton Berlin East Side Gallery

W Hampton by Hilton Berlin East Side Gallery znajdziemy restaurację połączoną z barem. Rano serwowane są śniadania, a po południu dania z karty. 

Śniadania podawane są w godzinach 6.00 – 10.00, a w weekendy do 11tej. Warto zaznaczyć, że w Hampton by Hilton jest ono wliczone w cenę pobytu.

rezerwacje i ceny sprawdzisz w tym miejscu


W Hampton by Hilton Berlin East Side Gallery Goście mają do wyboru klasyczne dania na ciepło, tj. jajka na twardo, kiełbaski, jajecznica, bekon, placki ziemniaczane podawane w dużych brytfannach. Zauważyłem, że na ladzie obsługa stawia dodatkowe pojemniki, które są otwierane, gdy dana potrawa się już skończy. Ciekawy sposób na sprawne uzupełnianie braków przy sporym ruchu.

Z opcji na zimno dostępne były wędliny, sery, warzywa, pieczywo czy płatki. Nie zabrakło także stacji, przy której możemy przygotować sobie gofra. Na plus – piankowa posypka do gofrów.

Wybór produktów jak i ich ilość był szeroki. Braki sprawnie uzupełnianie. Gorzej ze smakiem czy jakością. Dla nas większość dań była przesolona, a napoje czy wędliny niskiej jakości.

Udogodnienia

Goście hotelowi przez całą dobę mogą korzystać z siłowni, która znajduje się na poziomie -1. Została wyposażona w sprzęt cardio, fitness oraz hantle.

Tuż przy wejściu na siłownię znajdował się stojak z informacjami turystycznymi. Muszę przyznać, że jego lokalizacja była jedną z najgorszych. Bo, który Gość szukając ulotek zjedzie na poziom -1 i uda się na siłownię? Wydaje mi się, że powinny one znajdować się tuż przy recepcji.

W Hampton by Hilton Berlin East Side Gallery bez problemu skorzystamy z stanowiska komputerowego i wydrukujemy potrzebne dokumenty. 

Atutem hotelowego lobby jest mnogość dostępnych foteli oraz kanap, gdzie wygodnie możemy się rozsiąść i raczyć napojem, porozmawiać z znajomymi czy popracować.

Obiekt ten zadbał również o pupili Gości poprzez zapewnienie dostępu do wody w hotelowym lobby.

Obsługa

Z personelem Hampton by Hilton Berlin East Side Gallery mieliśmy kontakt nie tylko podczas specyficznego meldowania. W trakcie pobytu poprosiłem o późne wymeldowanie – godzina 18ta. Tu ogromne zaskoczenie – bez żadnego problemu przedłużono ważność kart do pokoju. Mimo odnotowania późnego wymeldowania, o godzinie 10tej, bez pukania do pokoju wszedł pracownik housekeepingu. Gdy mnie zobaczył bez słowa wyszedł.

Wymeldowując się trafiłem na Panią Paulinę. Dopełnianie formalności szło sprawnie, aż do momentu zacięcia się drukarki. Przez dłuższą chwilę staliśmy w milczeniu, zapatrzeni w siebie. Tak romantycznie 😉 A można było zapytać np. o wrażenia z pobytu w Berlinie.

Podsumowanie pobytu w Hampton by Hilton Berlin East Side Gallery

Hampton by Hilton Berlin East Side Gallery plusuje swoją lokalizacją. Bez wątpienia atutem są wnętrza zaprojektowane w nowym koncepcie marki Hampton by Hilton. Pokoje idealnie czyste (oprócz plam na ścianie), do tego dostępna przez całą dobę siłownia. Bufet śniadaniowy oferuje szeroki wybór dań, ale ich jakość jest dyskusyjna. Natomiast obsługa hotelowa jest bardziej skoncentrowana na wykonaniu danego zadania niż na Gościu. Także Hampton by Hilton Berlin East Side Gallery jest dobrym wyborem na nocleg w Berlinie. Niestety obsługa nie czyni go miejscem, do którego chciałoby się wracać. A szkoda, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że w drugim skrzydle budynku znajdziemy… Hotel Indigo Berlin – East Side Gallery.

więcej wpisów z Niemiec znajdziesz pod tym linkiem

Hampton By Hilton Berlin City East Side Gallery
Mildred-Harnack-Straße 15
10243 Berlin, Niemcy

Możesz również polubić

Dodaj komentarz