ibis Styles Warszawa City – opinia z pobytu

hotel ibis Styles Warszawa City, ul. Grzybowska, budynek

Przy ulicy Grzybowskiej, niedaleko stacji metra ONZ i Fabryki Norblina znajduje się hotel ibis Styles Warszawa City (nie mylić z drugimi styles’em o końcówce Centrum – tamten jest przy Wiśle). Obiekt posiada pokoje w różnych kategoriach. Od standardowych, rodzinnych po junior suity. Ponadto znajdziemy tu sale konferencyjne, niewielki bar, sale śniadaniową czy siłownię.

ceny sprawdź na stronie hotelu

Motyw

Jak na ibis Styles przystało – obiekt ten ma swój motyw przewodni. Są nim warszawskie tramwaje. Neonowe linie symbolizują linie tramwajowe, a ławka znajdująca się w lobby hotelowym nawiązuje do dawnego wagonu. Znajdziemy tu także nietypową linię tramwajową numer 43. Numer pochodzi z adresu hotelu, a przystanki to kolejne piętra budynku. Drewniana ławka pojawi się także w pokoju.

Meldowanie

Meldowanie przebiegło sprawnie, po dopełnieniu formalności otrzymaliśmy karty do pokoju. Recepcjonistka poinformowała także o godzinach śniadań i zapytała czy życzymy sobie odblokowanie okna. Zaskoczeni powiedzieliśmy, że oczywiście jak najbardziej. W związku z tym konieczne było podpisanie oświadczenia, że hotel nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenia wynikłe z powodu otwartego okna. Po chwili do pokoju przyszła Pani Recepcjonistka i kluczykiem odblokowała okno. Ciekawa praktyka.

Pokój rodzinny w ibis Styles Warszawa City

hotel ibis Styles Warszawa City, ul. Grzybowska, pokój z wygodnym łóżkiem

Wspomniany pokój znajdował się na 10tym piętrze. Z racji statusu w programie ALL otrzymaliśmy upgrade z standardowego do rodzinnego pokoju oraz wstawkę powitalną. Na wyposażeniu mieliśmy wygodne, dwuosobowe łóżko (z moim ulubionym ibisowym materacem), kanapę, telewizor, miejsce do pracy oraz wspomnianą wcześniej drewnianą ławkę. Nie zabrakło również minilodówki, butelkowanej wody czy zestawu do parzenia kawy i herbaty (nie uzupełnianie podczas sprzątania pokoju w trakcie pobytu).

Atutem tego pomieszczenia jest także widok na Warszawę.

ceny sprawdź na stronie hotelu

hotel ibis Styles Warszawa City, ul. Grzybowska, widok z pokoju

Łazienka została wyposażona w kabinę prysznicową, umywalkę oraz ubikację. Do dyspozycji Gości była suszarka zamontowana na ścianie czy kosmetyki w dużych dozownikach. Zabrakło nam chusteczek higienicznych oraz półki na własne rzeczy. Blat umywalki był ciut za mały.

hotel ibis Styles Warszawa City, ul. Grzybowska, łazienka

Gastronomia – śniadanie w ibis Styles Warszawa City


Hotel ibis Styles Warszawa City posiada jedynie salę śniadaniową, która znajduje się na 7mym piętrze. Dzięki temu, podczas porannego posiłku możemy oglądać panoramę miasta.

Śniadanie serwowane było w godzinach 7.00 – 10.00 (a w weekendy do 11.00). Każdy Gość ma je w cenie pobytu, więc już od 7.00 było dość tłoczno. Do wyboru na ciepło były klasyki – jajecznica, parówki, jajka sadzone, warzywa grillowane. Na życzenie za opłatą można było zamówić omleta.

Na zimno nie zabrakło wędlin, sera, płatków śniadaniowych, warzyw, owoców, ciasta czy gofrów. Ogólnie wybór produktów był zadowalający, natomiast gorzej było z uzupełnianiem braków przy większym ruchu. Często wielu potraw brakowało przez dłuższy czas. Druga sprawa – jakość produktów sprawiała wrażenie mocno przeciętnej. Dodam, że po kawę lepiej wybrać się nie do ekspresu śniadaniowego, a do tego dostępnego przez całą dobę. Ale to moja subiektywna ocena.

Popołudniami czy wieczorem, gdy dopadnie nas głód to możemy skorzystać z oferty restauracji Munja, która znajduje się w budynku hotelu. Natomiast pragnienie możemy ugasić w niewielkim barze, który jest tuż obok recepcji. Tu także wymienimy voucher na napój powitalny: piwo, wino lub coś bezalkoholowego.

hotel ibis Styles Warszawa City, ul. Grzybowska, bar

Udogodnienia

ceny sprawdź na stronie hotelu

ibis Styles Warszawa City oferuje swoim Gościom w godzinach 7.00 – 22.00 dostęp do siłowni. Jest spora, mamy tu hantle, sprzęt cardio, akcesoria fitness czy maszynę wielofunkcyjną. Na tym samym piętrze znajduje się prasowalnia.

Na 7mym piętrze, poza salą śniadaniową, znajduje się tu także ekspres na kawę, z którego możemy napić się nie tylko kawy, ale także bardzo dobrej gorącej czekolady. Ponadto mamy tu także kącik dla dzieci.

Hotel posiada kilku poziomowy parking dla Gości. Opłata za dobę to 69PLN. Trzeba przyznać, że panuje tam dość uciążliwy zapach, który prawdopodobnie pochodzi z restauracji. W lekkim stopniu poczujemy go też w hotelowym lobby.

Ponadto obiekt akceptuje zwierzęta, ale tu poza standardową opłatą wymagany jest depozyt w wysokości 1.000PLN, który jak poinformowała mnie recepcja, zwracany jest na drugi dzień po wyjeździe.

Obsługa

Obsługa Recepcji była uśmiechnięta, komunikatywna, sama nawiązywała kontakt z gośćmi. Nie było problemu z późnym wymeldowanie (godzina 13.00), dodatkowo auto mogło zostać na parkingu do godziny 15.00. Spotkany personel z housekeepingu również nawiązywał kontakt z Gośćmi. Natomiast podczas śniadania zabrakło mi większej uwagi na braki bufecie.

ceny sprawdź na stronie hotelu

Podsumowanie pobytu w ibis Styles Warszawa City

hotel ibis Styles Warszawa City, ul. Grzybowska, lobby

Ogromnym atutem ibisa Styles Warszawa City jest jego lokalizacja oraz widoki z wyższych pięter. Pokoje są wyciszone i dobrze wyposażone. Do tego mamy tani jak na centrum Warszawy parking. Sala śniadaniowa ma ekstra widok, ale trzeba liczyć się z tłumem podczas posiłku. Nietypowa jest praktyka odnośnie pobytów zwierząt – z tym depozytem. Natomiast jeśli szukamy dobrego hotelu, dobrze skomunikowanego i blisko centrum to jest ten adres 🙂

ibis Styles Warszawa City

ceny sprawdź na stronie hotelu

Grzybowska 43
00-855 Warszawa

o innych hotelach w Warszawie przeczytasz pod tym linkiem

Możesz również polubić

Dodaj komentarz