Karpacz – gdzie się zatrzymać

Rzuć wszystko i wyjedź w góry. Tak mówią, czy warto? Znacie ten filmik? 😊

A tak całkiem serio. Planując zdobycie Śnieżki oprócz skompletowania odpowiedniego ekwipunku (japonki mogą się nie przydać 😉) warto rozejrzeć się za noclegiem. Dlatego też przygotowałem dla Was parę opcji i postarałem się, aby było dla każdego coś miłego.


Booking.com

[bdotcom_bm bannerid=”2676″]

Pierwszym obiektem jest Pałac Margot. Zlokalizowany jest na początku miasta, tuż przy Tesco – co może być jego atutem. Okolica Pałacu jest przyjemna i sprzyja relaksowi, ponieważ znajdziemy tu piękny ogród i błogą ciszę (ze względu na odległość od centrum miasta). Wnętrza obiektu odpowiadają jego bryle – styl pałacowy. Tak samo pokoje. Warto wspomnieć, że materace są wybitnie miękkie. Dla jednych będzie to zaleta, dla innych wada.

W Margot znajdziemy restaurację i bar. Niestety gastronomicznie to miejsce nie wypada najlepiej. Większość dań była przesolona albo brakowało przypraw. Co gorsze – pieczone ziemniaki były miękką papką. Także, jak wcześniej wspomniałem – bliskość Tesco jest dużym udogodnieniem 😉

Pałac Margot posiada bardzo dobrą strefę Wellness z sporym basenem, jacuzzi, cenotą, grotą solną, tepidarium oraz światem saun. Jest w czym wybierać.

Oprócz atrakcji wodnych znajdziemy tu bilard (20PLN za godzinę) oraz strefę fitness.

Na uwagę zasługuję również obsługa, która była uśmiechnięta, uprzejma i komunikatywna. Widząc Gościa za każdym razem starano się nawiązać co najmniej kontakt wzrokowy.

[bdotcom_bm bannerid=”2676″]

Dla osób wolących hotele sieciowe w Karpaczu znajdziemy Mercure Karpacz, który doczekał się recenzji na Sypiam Wygodnie. Na uwagę zasługują pokoje od strony lasu – rano obudzi nas ptasi śpiew oraz cudowny, leśny zapach. Atutem tego miejsca jest spory teren rekreacyjny oraz wiele udogodnień dla dzieci (atrakcje na basenie czy place zabaw). Warto wspomnieć, że znajdziemy to niewielki bezpłatny parking oraz drugi, duży, który jest już płatny. Obecnie hotel działa w ramach franczyzy i zarządza nim grupa DeSilva.


sprawdź ceny m.in. w tym hotelu

A może tym razem wybrać się nie do hotelu, a do willi? Podczas spaceru po Karpaczu natknąłem się na taki piękny domek – Willa Arkadia. Co prawda nie byłem w środku, ale urzekł mnie widok jaki można podziwiać z tego miejsca.

Osoby zmotoryzowane oraz rodziny mogą rozważyć nocleg w Osadzie Śnieżka. Ośrodek ten składa się z licznym domków, które dzielą się na apartamenty oraz budynku hotelowego. Większość mieszkań jest przestronna oraz zawiera kominek (obiekt zapewnia drewno). My niestety trafiliśmy na 'klitkę’, która mocno różniła się od pozostałych apartamentów.

[bdotcom_bm bannerid=”2622″]

W ośrodku tym znajdziemy strefę wellness, składającą się z basenu, jacuzzi, saun. Oprócz tego mamy kącik fiński, salę zabaw dla dzieci oraz siłownię. Jest w czym wybierać. Warto pamiętać, że ta opcja jest dla osób zmotoryzowanych (ponieważ do wszelkich atrakcji Karpacza trzeba dojechać we własnym zakresie) oraz głównie dla rodzin z dziećmi 😊

[bdotcom_bm bannerid=”2622″]

Jak widać, udało się zebrać klika ciekawych propozycji. Dla fanów hoteli – Mercure Karpacz. Dla lubiących dotknąć historii – Pałac Margot, dla ceniących kameralną atmosferę – Willa Arkadia oraz dla rodzin z dziećmi – Osada Śnieżka. Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko życzyć udanego pobytu! 😊


Booking.com

Możesz również polubić

Jeden komentarz

  1. Janek

    Akurat kocham ten Mercure 🙂 Basen spoko, pokoje też bardzo ładne.

Dodaj komentarz