Hilton Amsterdam Airport Schiphol – executive lounge

Hilton Amsterdam Schiphol - executive lounge

Executive Lounge w Hilton Amsterdam Schiphol znajduje się na 10tym piętrze. Salonik dostępny jest dla Gości, którzy nocują w odpowiednim typie pokoju bądź posiadają najwyższy status w programie lojalnościowym Hilton Honors. Można z niego korzystać w godzinach 6.00 – 23.00. W zależności od pory dnia serwowane są różne przekąski.


Sprawdź ceny m.in. w tym hotelu

Poniżej przedstawiam Wam rozpiskę jaka obowiązywała podczas naszego pobytu (wrzesień 2018):

06.00 – 10.00 – śniadanie

12.00 – 21.30 – przekąski oraz alkohol w postaci piwa i wina

18.00 – 20.00 – przekąski na ciepło jak i na zimno, pieczywo, mocniejsze alkohole, tj. whisky, gin i wódka

20.00 – 21.30 – przekąski w postaci serów, chipsów czy orzechów

06.00 – 22.30 – napoje bezalkoholowe, kawa, herbata, owoce

Wchodząc do executive lounge na początku zobaczymy recepcję, gdzie praktycznie cały czas przebywał ktoś z obsługi. Następnie mamy strefę z jedzeniem i tu w zależności od pory dnia pojawiają się różne smakołyki. Obok tego jak i kawałek dalej mamy część jadalną z wygodnymi krzesłami i stołami. Natomiast na samym końcu została stworzona strefa wypoczynkowa z biblioteczką oraz telewizorem. Całe pomieszczenie zostało przyjemnie urządzone. Dla fanów lotnictwa ogromną gratką był widok na lotnisko. Miałem ochotę tam przesiedzieć cały dzień i obserwować samoloty jak lądują i startują.

Podczas śniadań dostępne były dania na ciepło tj. jajecznica czy np. kiełbaski. Na zimno do wyboru mieliśmy musli, pieczywo, owoce, warzywa, wędliny oraz sery. Klasyczne hotelowe śniadanie. Dodatkowo pojawiły się różnego typu świeże soki.

Ciekawostką była dostępność alkoholu. Już od godziny 12tej można było celebrować dzień przy lampce wina lub przy kuflu piwa. Do tej pory nie spotkaliśmy się z tak długą dostępnością alkoholu. Ponadto były chipsy, orzeszki, owoce czy różnego typu wypieki.

Między godziną 18tą a 20tą pojawiał się mocniejszy alkohol w postaci wódki, ginu czy whisky. Oprócz tego pojawiły się różne dania. Na ciepło: paszteciki, a na zimno m.in. sałatki makaronowe. Dodatkowo dostępne było pieczywo, warzywa czy sery. Wybór był całkiem niezły, a smakowo dania wypadały przyzwoicie.

Po godzinie 20tej nadal dostępne było wino, piwo oraz deska serów.


Sprawdź ceny m.in. w tym hotelu

Obsługa exectuve lounge była sprawna i co ważne komunikatywna. Gdy personel zauważył, że próbuję zrobić kawę z mlekiem, ale ten drugi składnik się skończył to Pani od razu poinformowała, że za chwilę uzupełni. Po pewnej chwili Kelnerka podeszła do mojego stolika i przekazała informację, że ekspress jest już gotowy. Muszę przyznać, że było to bardzo miłe. Podczas naszych pobytów w tym miejscu zawsze na zmianie była tylko jedna osoba, natomiast potrafiła tak sobie zorganizować pracę, że braki były szybko uzupełnianie, a brudne naczynia nie leżały zbyt długo na stołach, mimo że panował spory ruch w tym miejscu. I co ważne, zwracała Pani uwagę na Gości.Podsumowując, byliśmy bardzo zadowoleni z pobytu w tym executive lounge. Co prawda kolacja była dość skromna w porównaniu do polskich tego typu miejsc, ale każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ogromnym atutem tego miejsca jest dostępność alkoholu oraz obsługa, która jest zorientowana na Gościa. Dodajmy jeszcze do tego ten widok… na startujące samoloty!

DANE KONTAKTOWE:
Hilton Amsterdam Airport Schiphol
Schiphol Boulevard 701
1118 BN Schiphol

Sprawdź loty do Amsterdamu:
Możesz również polubić

Dodaj komentarz