Mercure Warszawa Grand – recenzja pobytu

Hotel Mercure Warszawa Grand jest 4- gwiazdkowym obiektem zlokalizowanym w ścisłym centrum przy ul. Kruczej. Budynek wybudowano w latach 50-tych w stylu socrealizmu. Początkowo był to hotel 3-gwiazdkowy posiadający 416 pokoi. Po przejęciu przez sieć Accor przeszedł gruntowny remont i obecnie składa się z 299 pokoi o różnym standardzie – od jednoosobowego pokoju do apartamentów, strefy fitness z łaźnią parową, sal konferencyjnych oraz dwóch restauracji. W budynku znajdziemy również kasyno.Czytając zapisy na Wikipedii lobby zdobiła dekoracja w stylu oscypka. Obecnie nie przypomina on znanego sera. Jest bardziej nowocześnie, po jednej stronie znajdują się stanowiska recepcji, a z drugiej wygodne kanapy oraz korytarze prowadzące m.in. do dwóch sal restauracyjnych (WineStone oraz śniadaniowej).

Do hotelu przybyliśmy już ok. 9 rano i co zrozumiałe, pokój nie był jeszcze gotowy. Natomiast Pani Natalia z recepcji postarała się o przygotowanie go już o 10tej. Na czas oczekiwania przechowano nam bagaże. Podczas formalności podszedł również Kierownik Recepcji, aby się przywitać. Miła niespodzianka. Otrzymaliśmy upgrade z superiora do mniejszego apartamentu, vouchery na napoje powitalne oraz zniżkę na gastronomię.

Apartament znajdował się na 8 piętrze w bliskiej odległości od windy. Składał się z salonu, sypialni, garderoby, łazienki oraz osobnej toalety. Do dyspozycji były: ekspress nesspresso z zapasem kapsułek, 6 rodzajów herbat, 4 butelki wody oraz w minibarku czekały trzy darmowe napoje. Było tego sporo! Co ważne, na drugi dzień braki zostały uzupełnione. Ponadto na stoliku czekała wstawka powitalna dla dwóch osób, list powitalny oraz specjalny gadżet od Accorhotels – pomocne worki do pakowania różnych rzeczy – dzięki nim będzie łatwiej o porządek w walizce. Poczęstunek był bardzo ciekawy, a smaki przyjemnie się mieszały – słony ze słodkim, czy słodki z kwaśnym. Sypialnia jak i część dzienna zostały urządzone w przyjemnych kolorach z mocnym akcentem czerwieni.

Łazienka składała się z dwóch umywalek oraz długiej, wygodnej wanny. Ponadto wyposażono ją w dużą ilość kosmetyków, w tym także czepków do kąpieli, wacików, szczoteczki do zębów wraz z pastą, grzebieni, maszynek do golenia z kremem. Tak więc jak się zapomni czegoś, nie ma dramatu, bo hotel to już zaoferuje.

Apartament znajdował się na rogu budynku dzięki czemu był bardzo słoneczny – w części dziennej były 3 pary okien, a w sypialni jedno. Widok z nich zapierający dech w piersiach za dnia jak i nocą. Dobrze, że parapet był w miarę szeroki i długi, więc mogłem spokojnie siedzieć na nim i podziwiać nocą panoramę Warszawy. Piękny widok.

Stolica oferuje bardzo dużo możliwości jedzenia śniadania na mieście, więc nie zdecydowaliśmy się na nie w hotelu. Natomiast w ramach lunchu zamówiliśmy burgery, które sprawiały wrażenie mniejszych niż w pozostałych WineStonach. Nie byłoby to problemem, gdyby miał on smak… Niestety był nijaki. Poza tym mięso było twarde i bardziej przypominało te ze znanej sieciówki niż te próbowane w innych WineStonach. Całą sytuację ratowały frytki z dipem. W ramach napoju powitalnego zdecydowałem się na sok z alkoholem. Niestety nie było dostępnej karty drinków znanej z poprzednich obiektów.

W hotelu na poziomie -1 znajdziemy całkiem przyzwoicie wyposażoną siłownię oraz łaźnie parowe w szatni damskiej oraz męskiej. Sauny te steruje się indywidulanie za pomocą intuicyjnego panelu znajdującego się w szatni. Mamy możliwość ustawienia 5 wariantów temperatury – najcieplejsza opcja to 40 stopni. Warto dodać, że strefa ta jest czynna w godzinach 6.30 – 22.30.

Podsumowując, hotel można polecić każdemu odwiedzającemu Warszawę w celach turystycznych jak i biznesowych. Ładny historyczny budynek, odnowione wnętrza, wygodne łóżko. Jedynym minusem był zaserwowany burger, którego nie polecam 😉 Mimo to warto tu się zatrzymać ze względu na lokalizację oraz miłą atmosferę i przyjazną, uśmiechniętą obsługę.

Dane kontaktowe:

Mercure Warszawa Grand

ul. Krucza 28

00-522  Warszawa

Tel. : (+48)22/5832100

LINK DO STRONY HOTELU

[su_custom_gallery source=”media: 469,468,477,473,470,475,474,476,472,471,482,481,480,462,464″ link=”lightbox”  title=”never”][su_custom_gallery source=”media: 484,487,486,485,479,478,465,467,466,483,463″ link=”lightbox”  title=”never”]

Możesz również polubić

Dodaj komentarz