Moxy Szczecin – opinia z pobytu

Moxy Szczecin City całodobowy bar
Moxy Szczecin City budynek, adres Brama Portowa II, 70-225 Szczecin

Moxy Szczecin to czwarty obiekt pod tym brandem w Polsce. Nie będę ukrywać, że jestem fanem tej marki, wystroju, pomysłu jak i marketingu, gdyż jest odważny, inny i kierowany w młodego podróżnika. Tutejszy Moxy ma swój motyw przewodni. Otóż zainspirowano się szczecińskim kinem Pionier. Jest to jedno z najstarszych kin na świecie, które działają nieprzerwanie w tym samym miejscu (od 1907r.).

Moxy Szczecin City budynek, adres Brama Portowa II, 70-225 Szczecin

Moxy Szczecin oprócz pokoi posiada niewielką salę konferencyjną, prasowalnię, podziemny parking, a także spory bar wraz z przestronnym lobby. Wchodząc do Moxy pierwszym zaskoczeniem może być brak wydzielonej recepcji. Wszelkich formalności dokonuje się przy barze. Podczas meldowania otrzymaliśmy drinka powitalnego. Kasia sprawnie nas zameldowała i krótko z nami porozmawiała o Szczecinie oraz podróży.

Moxy Szczecin City motyw kina Pioner

ceny sprawdzisz na booking.com

Pokój w Moxy Szczecin

pokój dwuosobowy w Moxy Szczecin

Z kartami w ręku udaliśmy się na 9te piętro do pokoju. Moxy posiada de facto jeden typ pokoi – różnią się widokiem. Na wyposażeniu mieliśmy wygodne dwuosobowe łóżko z zagłówkiem, składającym się z poduszek. Przyznam, że jest to super rozwiązanie gdy oglądamy telewizję czy pracujemy przy laptopie z łóżka. Do dyspozycji gości był także retro telefon, mini blacik, niewielkie siedzisko przy łóżku oraz kilka wieszaków. Sam pokój był niewielki, ale przytulny i kompaktowy. Jeśli planujemy pracować w pokoju to brakuje tu biurka.

Widok z 9tego piętra na Szczecin też był niczego sobie. Mała uwaga – nie ma opcji otworzenia okna, ale klimatyzacja szybko nagrzewała i chłodziła pomieszczenie do wybranej temperatury.

widok z pokoju w Moxy Szczecin
widok z pokoju w Moxy Szczecin

Łazienka składała się z kabiny prysznicowej, toalety oraz umywalki. Na wyposażeniu mieliśmy kosmetyki marki MUK w dużych pojemnikach.

ceny sprawdzisz na booking.com

Booking.com

Gastronomia

całodobowy bar w Moxy Szczecin City

Moxy Szczecin dysponuje całodobowym barem, gdzie w godzinach porannych serwowane jest śniadanie. Wybór dań jest podstawowy, gdyż na ciepło mamy jajecznicę oraz kiełbaski. Na zimno wędliny, sery, warzywa, owoce, sałatki, a także płatki śniadaniowe. Pragnienie ugasimy kawą, herbatami, sokami oraz smoothie. Co ważne jakość produktów jest dobra, więc smacznie rozpoczniemy dzień.

W godzinach popołudniowych i wieczornych funkcjonuje krótka karta menu, a w niej m.in. burger. Dobry, klasyczny i syty. Do tego mamy bar z szeroką ofertą koktajli. Od autorskiego Moxy po klasyczne pozycje.

Udogodnienia w Moxy Szczecin

prasowalnia w Moxy Szczecin City
prasowalnia w Moxy Szczecin City

W Moxy Szczecin jest prasowalnia. Znalazły się tam dwa stanowiska wyposażone w deskę do prasowania oraz potężne żelazko z funkcją parową. Jak to fajnie prasuje! Czas pobytu umila muzyka w głośnikach. Co więcej, jakości pracy pilnuje pewien Pan, którego zdjęcie znajduje się na ścianie (kultowe w hotelach Moxy).

ceny sprawdzisz na booking.com

Można odpłatnie skorzystać z parkingu podziemnego. Podczas naszego pobytu była to kwota 50pln za dobę.

ciekawie zaaranżowane lobby w Moxy Szczecin City

W hotelowym lobby znajdziemy niewielką salę konferencyjną, z której można dowolnie korzystać. Jako ciekawostkę dodam, że zamiast krzeseł wstawiono do niej huśtawki. Pierwszy raz spotkałem się z takim rozwiązaniem, jeśli chodzi o wyposażenie sali konferencyjnej.

Ponadto mamy tu dwa stanowiska komputerowe, gdzie sprawdzimy pocztę czy wydrukujemy potrzebny dokument.

Samo lobby zasługuje na kilka słów. Przestrzeń ta jest ciekawie zaaranżowana, żywe, mocne kolory, a do tego rozbierzmiewa tu klubowa muzyka. Miejsce to zachęca do dłuższego przebywania i niejako wyciąga z pokoju. Osobiście bardzo dobrze mi się tu spędzało czas i delektowało niejednym koktajlem. W lobby znajdziemy wiele różnych zakątków gdzie można się zaszyć samemu lub ze znajomymi i miło spędzić wieczór.

ciekawie zaaranżowane lobby w Moxy Szczecin City

Obsługa

Spotkana obsługa była miła i komunikatywna. Ponadto tworzyła kumpelskie relacje i chętnie wdawała się w dłuższe rozmowy. Mieliśmy wrażenie, że wpadliśmy do paczki znajomych. Wymeldowanie u pani Gosi także przebiegło w miłej atmosferze, zapytała o wrażenia z pobytu i podzieliła się kilkoma wskazówkami co warto jeszcze zobaczyć w okolicy.

Podsumowanie

Moxy Szczecin nie jest typowym obiektem. Ma odważny, spójny wystrój lobby. Jest tu gwarnie, głośno, ale jednocześnie ma się wrażenie: chcę tu być. Obsługa kumpleska – jak to powinno być w dobrym barze 🙂

at the moxy
#at the moxy

Pokoje niewielkie, ale komfortowe i wystarczające na krótki pobyt. W mojej ocenie Moxy Szczecin skierowany jest do młodszego (duchem czy ciałem) gościa i zdaję sobie sprawę, że nie każdy może być fanem tego klimatu. Warto dodać, że spokojniejszy, klasyczniejszy będzie Courtyard, który znajduje się za ścianą. Aczkolwiek moje serduszko wędruje do Moxy.

ceny sprawdzisz na booking.com

Booking.com

więcej zrecenzowanych obiektów w Polsce i nie tylko znajdziesz pod tym linkiem

Kontakt: Moxy Szczecin
Brama Portowa II
70-225 Szczecin

Możesz również polubić

Dodaj komentarz