Studio Lounge w Crowne Plaza Warsaw – opinia

Crowne Plaza Warsaw The Hub posiada Studio Lounge, do którego dostęp mają m.in. osoby zamieszkujące odpowiedni typ pokoi – Premium Room lub apartamenty. Wybierając nocleg w tym hotelu zdecydowaliśmy się na zarezerwowanie pokoju dającego dostęp do tego miejsca. Trochę z ciekawości, a trochę stęsknieni za hiltonowymi executive lounge, które albo są tymczasowo zamknięte, albo zlikwidowane. Można również wykupić wstęp do Lounge. Podczas naszego pobytu obowiązywała opłata w wysokości 200PLN za cały dzień. Istniała rownież opcja wybrania np. jedynie hors d’oeuvres w cenie 100PLN, przerwy kawowej (w ciągu dnia) 50PLN lub wstęp podczas godzin porannych – rownież 50PLN.

Zobaczcie jak wyglądał Studio Lounge podczas naszego majowego pobytu.

Relację z pobytu w Crowne Plaza Warsaw THE HUB znajdziesz w tym miejscu.

Crowne Plaza Warsaw – Studio Lounge – wygląd

Studio Lounge w Crowne Plaza
Studio Lounge w Crowne Plaza

Studio Lounge jest stosunkowo niewielki jak na gabaryty samego hotelu. Zajmuje dwa pomieszczenia. W pierwszym z nich znajdziemy niewielki bufet, telewizor, wygodną kanapę z stolikiem kawowym oraz dwa miejsca, przy których można zjeść serwowane przekąski. Drugie pomieszczenie również wyposażono w telewizor oraz kanapę z stolikiem kawowy. Ponadto swoje miejsce znalazł tu kolejny stół z krzesłami, a także schody, na których czekają przeróżnej maści poduszki oraz gniazdka elektryczne i porty USB ułatwiające pracę ze sprzętem elektronicznym. Obie strefy możemy oddzielić, dzięki przesuwnymi drzwiami. Warto dodać, że zostały one od siebie bardzo dobrze wyciszone. Mimo włączonego telewizora w jednym pomieszczeniu i toczącym się zagorzałym rozmowom nic nie było słychać w drugiej części Studio Lounge.Wnętrza dzięki zastosowanym materiałom jak i wybranym kolorom są przytulne, ciepłe, a jednocześnie elementy art deco powodują, że jest bardziej eleganckie. Trzeba przyznać, że projektanci włożyli ogrom wysiłku, aby stworzyć klimatyczne miejsce.

ceny rezerwacje w Crowne Plaza Warsaw THE HUB sprawdzisz na booking.com (LINK)

Studio lounge – rozkład dnia

Według rozpiski otrzymanej od recepcjonisty to miejsce otwarte jest dla Gości w godzinach 06.30 – 22.30. Przez cały dzień dostępne były kruche ciasteczka, owoce, zimne napoje bezalkoholowe oraz kawa i herbata. Co ciekawe, po godzinie 22giej karta do pokoju nie umożliwiała wejścia do tego miejsca.

Poranek

W godzinach 06.30 – 11.00 według informacji od Recepcji jak i kartki otrzymanej od pracownika powinny być dostępne przekąski śniadaniowe. Podczas naszego dwudniowego pobytu ani razu nic się tam nie pojawiło poza ofertą dostępną w ciągu dnia. Zwróciliśmy uwagę obsłudze na brak przekąsek, ale i to nie spowodowało zmiany w ofercie. Może wynikało to z niewielkiej liczby Gości mających dostęp do tego miejsca. W takiej sytuacji można byłoby zostawić krótkie menu z przekąskami do zamówienia.Hors d’oeures oraz wieczorny koktajl i desery czyli happy hours

W godzinach 18.00 – 20.00 odbywa się tzw. happy hours. Podczas naszego pobytu w tym czasie dostępne były alkohole: piwo, wino białe, czerwone i musujące. Pierwszego dnia trunki zostały przyniesione po zapytaniu na Recepcji czy alkohole są w formie bufetu czy na zamówienie. Kolejnego dnia napoje z procentami czekały już na Gości. 

Club Lounge w Crowne Plaza - wybór alkoholi
Club Lounge w Crowne Plaza – wybór alkoholi

Dodatkowo każdy z Gości otrzymywał zestaw przekąsek, który należało wcześniej zamówić. Zestawy okazały się być m.in. mini porcjami z tradycyjnego menu. Nie ukrywam, że pomysł ten uważam za bardzo dobry, ponieważ dania były ciekawe i urozmaicone. Dodatkowo Gość mógł zapoznać się smakowo z tutejszą kartą menu i zdecydować się na zamówienie większej porcji. Pojawiły się między innymi: krem z warzyw, tatar, pierożki, makaron, mini sałatka, wybór serów czy deser. Warto dodać, że czas oczekiwania na taką deskę przekąsek wynosił około 30 min. Dobrym rozwiązaniem byłoby gdyby obsługa serwując zestawy co nieco by o nich opowiedziała. Fakt, że są to mini porcje z tradycyjnego menu wydedukowaliśmy czytając kartę dań.

ceny rezerwacje w Crowne Plaza Warsaw THE HUB sprawdzisz na booking.com (LINK)

Podsumowanie

Studio Lounge w Crownie Plaza Warsaw jest kameralnym miejscem, gdzie w ciszy i spokoju możemy odpocząć lub popracować. Przy okazji poobserwujemy sobie jak żyje (pędzi?) Warszawa. Podczas naszego pobyt obłożenie tego miejsca było niewielkie, wręcz znikome. Pytanie: czy z tego względu miejsce to było traktowane dość pobieżnie? Przez dwa dni brakowało otwieracza do butelek, brak porannego serwisu czy brak alkoholi podczas pierwszego wieczoru, który w porównaniu do hiltonowych tego typu miejsc był ubogi. Tu trzeba zaznaczyć, że konkurencja skrzętnie pozamykała swoje lounge tłumacząc się covidem, więc duży plus dla hotelu, że się wyłamał. Warto też zwrócić uwagę na ciekawy pomysł odnośnie wieczornych przekąsek – smakowo i pod względem urozmaicenia są prawdopodobnie naszym numerem jeden. Podsumowując, samo miejsce jest przyjemne i będzie miłym dodatkiem do pobytu w hotelu. Czy warto wybrać droższy pokój, aby uzyskać dostęp do Studio Lounge? Jeśli obsługa dopieści na to miejsce to tak.

ceny rezerwacje w Crowne Plaza Warsaw THE HUB sprawdzisz na booking.com (LINK)

o pozostałych executive lounge przeczytasz klikając w LINK

Relację z pobytu w Crowne Plaza Warsaw THE HUB znajdziesz w tym miejscu.

Możesz również polubić