Hampton by Hilton Barcelona Fira Gran Via – opinia z pobytu

Hotel Hampton by Hilton Barcelona jest najmłodszych obiektem sieci Hilton w Barcelonie (otwarty w lipcu 2021r.). Znajduje się w biznesowej części miasta – Fira. Niedaleko węzła komunikacyjnego Europa. Hotel ten posiada standardowe pokoje z jednym lub dwoma łóżkami, siłownię, sale konferencyjne, parking podziemny oraz snack bar.

ceny w barcelońskich hotelach sprawdzisz na booking.com (link)

Lobby hotelu jest bardzo wąskie i zaskakująco niewielkie jak na rozmiary budynku. Ladę recepcji połączono z barem. Meldowanie przebiegło sprawnie. Poza podpisaniem karty meldunkowej dokonano preautoryzacji karty płatniczej na wyższą kwotę niż cena pobytu. Co spotkało nas pierwszy raz w Hamptonach. Pani Recepcjonistka poinformowała, że butelkowana woda (z racji posiadanego statusu w Hilton Honors) powinna znajdować się w pokoju. Jeśli nie to prosiła, aby wrócić i o tym poinformować, wtedy ta zostanie wydana z baru.

Z kartami w ręku udaliśmy się do naszego pokoju na ósmym piętrze. Osobiście bardzo podobały mi się użyte kolory części wspólnych jak i cały design. Jest kolorowo, świeżo i młodzieżowo.

Pokój w Hampton by Hilton Barcelona Fira Gran Via

Lokalizację pokoju wybrałem samodzielnie dokonując check-inu online. W aplikacji Hilton Honors mamy możliwość wyboru preferowanego pokoju na podstawie dostępności. Wybór padł na narożny. I to był fajny strzał. Gdyż przed pokojem mieliśmy wspólny z innym pokojem korytarz. Świetna opcja gdy rezerwujemy dwa pokoje – zyskujemy 'prywatny’ przedsionek, do którego wstęp mają wyłącznie Goście z tych dwóch pomieszczeń.

Pokój składał się z dwuosobowego łóżka, minikanapy, niewielkiego biurka (bardziej rozkładanej półki), lodówki, sejfu, zestawu do parzenia kawy i herbaty, żelazka oraz deski do prasowania. Tak jak w każdym Hamptonie nie mamy tu szafy. Fajnym akcentem były grafiki przedstawiające barcelońskie zabytki. Zaś klimatyzacja bardzo sprawna i szybko schładzała pomieszczenie.

Łazienka składała się z kabiny prysznicowej, umywalki oraz toalety. Dostępny był tu także klasyczny zestaw hamptonowych kosmetyków w dozownikach. Plusem były grube, miękkie i duże ręczniki.

ceny w barcelońskich hotelach sprawdzisz na booking.com (link)

Restauracja

Śniadanie serwowane jest w dedykowanej sali na poziomie -1. Ogromnej! A to ze względu na fakt, że każdy Gość ma ten posiłek wliczony w cenę noclegu. Podczas naszego pobytu zaczynało się punktualnie o godzinie 7.00. Do wyboru mieliśmy kilka dań na ciepło, wędliny, sery, warzywa, owoce, pieczywo.

Przyznam, że wybór produktów jak na Hamptona był bardzo bogaty. Pokusiłbym się o stwierdzenie, że szerszy niż w Hilton Diagonal Mar Barcelona. Natomiast jakość używanych składników była niska.

Wieczorem dostępna jest krótka karta menu, ale nie korzystaliśmy z niej. Ponadto mamy tu Snack Bar z napojami bezalkoholowymi, alkoholowymi i przekąskami dostępnymi przez całą dobę. Dodatkowo na poziomie -1 znajduje się automat z przekąskami.

Udogodnienia w Hampton by Hilton Barcelona Fira Gran Via

Hampton by Hilton Barcelona oferuje swoim Gościom dostęp do siłowni przez całą dobę. Pomieszczenie jest przestronne i bogato wyposażone. Zrobimy tu nie jeden, ciekawie skomponowany trening.

Mamy tu też podziemny parking (odpłatny 16EUR). Hotel nie akceptuje zwierząt.

Na poziomie 0 znajdziemy też strefę z kanapami oraz miejscami, gdzie możemy popracować. Ponadto został tu także zorganizowany kącik herbaciany. Super sprawa!

Obsługa

Napotkana obsługa była uczynna i komunikatywna, ale dość powściągliwa i niezbyt dobrze znająca język angielski.

Podsumowanie pobytu w Hampton by Hilton Barcelona Fira Gran Via

W naszym przypadku wybór hotelu Hampton by Hilton Barcelona był super opcją ze względu na bliskość do stacji metra, z której odjeżdżała linia na lotnisko Barcelona El-Prat. Ponadto obiekt ten jest nowy. Urządzony w nowym koncepcie Hamptona, więc jest tu wszystko czego potrzeba na pobyt biznesowy jak i turystyczny.

ceny w barcelońskich hotelach sprawdzisz na booking.com (link)

więcej relacji z zagranicznych hotelu w tym miejscu

Hampton by Hilton Barcelona Fira Gran Via
Pl. d’Europa, 33
08908 L’Hospitalet de Llobregat, Barcelona, Hiszpania

Możesz również polubić