Hilton Florence Metropole – opinia z pobytu

Hilton Florence Metropole - budynek

INFORMACJE OGÓLNE O Hilton Florence Metropole

Hilton Florence Metropole znajduje się na peryferiach Florencji. Hotel składa się z pokoi o różnym standardzie (część z nich oferuje widok na zabytkowe centrum miasta), sal konferencyjnych, restauracji serwującej toskańskie dania, executive lounge (recenzja pod tym linkiem), siłowni oraz strefy wellness. Natomiast w okolicy znajdziemy lekko podupadające centrum handlowe oraz tzw. sypialnię miasta.Booking.com

Wchodząc do Hilton Florence Metropole w pierwszej kolejności zauważyliśmy kamienną ścianę, po której spływała woda. Ponadto w hotelowym lobby unosił się przyjemny zapach.

Meldowała nas Pani Evelina, która miała plakietkę Trainee. Podczas wykonywania swoich czynności sprawiała wrażenie zestresowanej i małomównej. Jako posiadacze wysokiego statusu w programie lojalnościowym Hilton Honors otrzymaliśmy upgrade do pokoju typu executive, bezpłatne śniadanie oraz wstawkę powitalną wręczoną przez recepcjonistkę. Ten niewielki prezencik składał się z listu powitalnego oraz cytrynowych ciasteczek (idealne do kawy!).

rezerwacje i ceny sprawdzisz w tym miejscu

POKÓJ KING EXECUTIVE ROOM WITH FLORENCE VIEW

Nasz pokój znajdował się na 14tym piętrze i zapewniał widok na zabytkowe centrum Florencji. Panorama z okna była… niesamowita. Czego nie możemy napisać o samym pokoju.

Składał się on z dwuosobowego łóżka, biurka z krzesłem, sejfu, telewizora, mini lodówki, w której pojawiły się dwie butelkowane wody i zestawu do parzenia herbaty i kawy. Powierzchnia pokoju była chyba najmniejsza metrażowo jak na hotele pod marką Hilton Hotels.

Trzeba przyznać, że panowała tu czystość, ale mimo to mieliśmy wrażenie, że wnętrze jest już zmęczone upływem czasu i prosi się o odświeżenie. Co więcej, nad łóżkiem mieliśmy dwa fragmenty odpadającej farby.

Łazienka składała się z wanny, umywalki, toalety i bidetu. Wyposażono ją w dwa zestawy kosmetyków, co w innych obiektach niestety staje się już powoli rzadkością. Ciekawostką było przeszklenie, przez które można było podglądać co się dzieje w pokoju i odwrotnie. Na pierwszy rzut oka panował tu względy porządek. Gorzej, gdy zaczęliśmy się dokładniej przyglądać. Wanna po jednej ze stron była pokryta sporą warstwą kamienia.

Tak jak w innych włoskich hotelach, w pokoju pojawił się panel do sterowania klimatyzacją oraz komunikatami dla obsługi. Drugiego dnia zostawiliśmy informację: proszę nie przeszkadzać. W związku z czym, po powrocie do pokoju, przed naszymi drzwiami czekały dwie butelki wody. Bardzo miły gest!

rezerwacje i ceny sprawdzisz w tym miejscu

GASTRONOMIA W Hilton Florence Metropole

Hilton Florence Metropole posiada restaurację oraz bar. Pierwszy lokal znajduje się na pierwszym piętrze i serwuje śniadania oraz dania z karty w godzinach wieczornych. To tu mieliśmy okazję spróbować hotelowej kuchni w porannym wydaniu. Z kolei bar znajduje się na parterze i oprócz napoi serwuje lunche.

Na ciepło dostępne były klasyki, tj. jajecznica, kiełbaski, bekon czy ziemniaczki. Dodatkowo u obsługi możemy zamówić dania z jajek, co warto uczynić. Nie znajdziemy tu gofrownicy. Natomiast pojawiła się maszyna do robienia naleśników. Niestety podczas naszego pobytu była niesprawna.

Bufet śniadaniowy miał w swojej ofercie także genialne, włoskie wędliny, sery, nabiał, płatki śniadaniowe, różnego rodzaju słodkie wypieki czy mini sałatki – wytrawne jak i z owoców. Z napoi dostępne były soki owocowe (niestety bez świeżo wyciskanego soku z pomarańczy), woda, kawa i herbata. Ciekawostką był fakt, że obsługa brudne talerze zbierała dopiero po opuszczeniu stolika przez Gości.

UDOGODNIENIA

Hilton Florence Metropole ze względu na znaczą odległość od centrum miasta oferuje shuttle busa, którego końcowy przystanek znajduje się na tyłach dworca kolejowego. Sam przejazd odbywał się wygodnym autobusem, ale czasowo wychodził dłużej niż komunikacją miejską (mimo konieczności przesiadki). Od 1 sierpnia 2019r. usługa ta jest płatna – wg strony Hilton Hotels jest to 5EUR za pokój na cały pobyt.

W Hilton Florence Metropole znajdziemy również dostępną przez całą dobę siłownię. Wyposażono ją w sprzęt cardio, zestaw hantli, kettli czy m.in. piłki fitness.

Ponadto hotel oferuje sporych rozmiarów jacuzzi. Chętni muszą liczyć się opłatą za skorzystanie z tego udogodnienia.

Hilton Florence Metropole w swoich pokojach nie ma żelazek i desek do prasowania. W związku z czym, obok jacuzzi znajdziemy prasowalnię.

OBSŁUGA

Napotkana przez obsługa w dużej mierze była uśmiechnięta i komunikatywna. Pani Gvelina, która nas wymeldowywała wdała się w krótką rozmową i okazało się, że bardzo ceni sobie Kraków. Pan Kelner z executive lounge, gdy spotkał nas wczesnym rankiem w restauracji śniadaniowej zapytał czemu tak wcześnie wstawiliśmy i jak mija pobyt w Florencji. Kierowca autobusu widząc biegnących nas, z przysłowiowym wywalonym językiem, z uśmiechem zaczekał. Jedynie Pani Evelina była spięta, ale to jest zrozumiałe, ze względu na początki w nowej pracy, które nie bywają najprostsze.

rezerwacje i ceny sprawdzisz w tym miejscu

PODSUMOWANIE POBYTU W Hilton Florence Metropole

Hilton Florence Metropole ma dużą zaletę w postaci przyjaznej obsługi. Kolejnym atutem tego miejsca jest widok z pokoi oraz z executive lounge. To są silne strony tego miejsca.
Minusami jest sam wygląd pokoi, które proszą się o odświeżenie, dość uboga oferta śniadaniowa, czy lokalizacja, która może być uciążliwa.

więcej wpisów z Włoch – KLIKNIJ

DANE KONTAKTOWE:

Hilton Florence Metropole
Via del Cavallaccio, 36
50142 Firenze FI, Włochy


Booking.com

Możesz również polubić

Dodaj komentarz