Hilton Praga – executive lounge

Executive louge w Hilton Prague

Executive Lounge w Hilton Praga (Prague) znajduje się na ósmym piętrze, który dostępny jest dla Gości w godzinach 6 – 22. W tym samym czasie obok niego działa recepcja, dzięki temu dostaniemy się na to piętro windą bez konieczności użycia karty. Podczas meldowania otrzymaliśmy kartę z rozpiską dnia w saloniku. Przedstawiał się on następująco:

06.30 – 10.30 (do 11.00 w sobotę i niedzielę) – śniadanie
11.00 – 22.00 – dostępne są napoje bezalkoholowe, kawa, herbata, snacki oraz owoce
15.00 – 17.00 – afternoon tea – wybór ciast oraz kanapek
18.00 – 20.30 – ciepłe oraz zimne przekąski, piwo i wino
18.00 – 20.00 – mocne alkohole

[bdotcom_bm bannerid=”2984″]

Executive Lounge w Hilton Praga zajmuje sporą powierzchnię ostatniego piętra. Jest to pierwszy tak duży salonik, w którym mieliśmy okazję być. Pierwsza część jest jadalna, gdzie mamy stoliki z krzesłami, bufet, kominek oraz stanowisko obsługi. Tu również znalazły się wieszaki z gazetami.

Druga część oddzielona jest od pierwszej korytarzem prowadzącym do pokoi. Jest ona typowo wypoczynkowa. Znajdowały się tam kanapy, fotele oraz stoliki kawowe. Oprócz tego na ścianie wisiał telewizor, dzięki czemu mieliśmy okazję śledzić skoki naszych skoczków, racząc się różnymi alkoholami i przekąskami.

Nasze pierwsze wrażenie? Ogromna przestrzeń z bardzo dużą ilością siedzeń, więc podczas kolacji nie powinno być problemu z miejscem. Czy tak było? Zaraz Wam opowiem, ale najpierw… śniadanie.

Do wyboru mamy dania na ciepło jak i na zimno – standardowy asortyment jaki jest w większości hotelowych restauracji. Na plus spora ilość różnego rodzaju pieczywa , w tym bezglutenowego. Muszę przyznać, że pierwszy raz spotkałem się z tym pieczywem w executive lounge. Ciekawostką były dostępne także soki warzywne – pomidor, burak i marchewka. Jeśli ktoś je lubi może być to nie lada gratka. Osobiście wybieram świeżo wyciskany sok z pomarańczy 😊

W ciągu dnia można było częstować się słonymi przekąskami, tj. chipsy, precle, orzechy, owocami, żelkami oraz kruchymi ciastkami. Natomiast z napoi dostępne były: soki, cold brew (czyli kawa parzona na zimno – jakie to jest… niedobre!), napoje bezalkoholowe, kawa oraz przeróżne herbaty.

Między 15tą a 17tą był podwieczorek. Wtedy tez oprócz ww. przekąsek pojawiały się ciasta, makaroniki, mini kanapeczki oraz oliwki. Trzeba przyznać, że desery były bardzo smaczne i powodowały powrót wspomnień z pobytu w Hiltonie na Malcie (o czym możecie przeczytać tu i tu).

Do tej pory w executive lounge było niewielu Gości i panował tu spokój.

O godzinie 18tej rozpoczynała się kolacja, która trwała do 20.30. Natomiast mocny alkohol znikał trochę wcześniej – tj. o 20tej. Dostępny były jednocześnie dwa dania na ciepło, które zmieniały się w ciągu dnia. Trafiliśmy na pieczoną wieprzowinę, skrzydełka oraz kalafiora i ser w panierce. Oprócz tego dostępne były sałatki i małe przekąski. Jakość dań i ich wybór oceniamy na przeciętne. Na pewno jest gorzej niż w naszych, rodzimych executivach. Natomiast lepiej niż u niektórych zachodnich Hiltonach 😉

No dobra, mamy coś na ząb. Teraz czas na ugaszenie pragnienia. Tu mamy do wyboru napoje bezalkoholowe – takie same jak w ciągu dnia oraz piwo i sporo różnych win. Jeśli mamy ochotę na coś mocniejszego to… możemy tu naprawdę poszaleć. Pierwszy raz widziałem tak bogaty wybór alkoholi w executive lounge. Pojawiło się kilka rodzajów whisky, wódka, gin, rum, becherovka czy moja ulubiona śliwowica 😊 (w moim przypadku jest to bardzo ‘wdzięczny’ trunek w trakcie picia jak i po).

Warto zaznaczyć, że przychodząc tu na kolację nie zjemy jej w spokoju. Co więcej, przychodząc chwilę po 18tej ciężko było o wolny stolik. Natomiast już przed 19tą nie było to możliwe. Panował tu ogromny ruch i tłum. Zaś obsługa miała naprawdę pełne ręce roboty. Należy dodać, że brudne talerze były szybko sprzątane, a braki w bufecie sprawnie uzupełniane. Widać było doświadczenie personelu w obsłudze takiej ilości Gości. A propo obsługi. Za każdym razem, wchodząc do tego miejsca pracownik nawiązywał kontakt wzrokowy, witał się i pytał o numer pokoju.


sprawdź ceny m.in. w Hilton Praga


Podsumowując, executive lounge w Hilton Praga oferuje swoim Gościom szereg różnych atrakcji. Ogromnym atutem tego miejsca jest bogaty wachlarz różnych mocnych alkoholi. Plusem jest dostępność pieczywa bezglutenowego dla osób będących na tego typu diecie. Warto też, tu wpaść na podwieczorek, ponieważ desery są naprawdę smaczne. Natomiast wybierając się na kolację trzeba liczyć się z przeciętnym wyborem dań oraz ogromną ilością Gości. Natomiast niedogodności te wynagrodzi nam, np. śliwowica.

DANE KONTAKTOWE:

Hilton Prague
Pobřežní 1, 186 00 Praga

sprawdź ceny m.in. w Hilton Praga

[bdotcom_bm bannerid=”2984″]

Możesz również polubić

Dodaj komentarz