Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre – recenzja executive lounge

Hilton Warsaw posiada salonik Execuvite Lounge, do którego dostęp otrzymują posiadacze statusu Diamond w programie Hilton Honors oraz Goście, którzy dokonają rezerwacji odpowiedniego pokoju, który umożliwi im wstęp do tego miejsca. Salonik ten jest drugim tego typu miejscem odwiedzonym przeze nas – pierwszy był w DoubleTree by Hilton w Krakowie (LINK).

Hilton Warsaw - executive lounge
Hilton Warsaw – executive lounge

Executive Lounge znajduje się za recepcją hotelu. Czynny jest w godzinach 6 – 22. Składa się z dwóch pięter – na parterze znajdziemy wygodne kanapy, krzesła, stoliki oraz miejsce gdzie są dostępne napoje oraz różnego rodzaju jedzenie. Z kolei pierwsze piętro jest częścią typowo wypoczynkową. Wyposażono ją w kanapy, fotele oraz stoliki kawowe.

ŚNIADANIE

W godzinach 6.30 – 10.00 (a w weekendy 7.30 – 11.00) podawane są tu śniadania. Do wyboru były dania na ciepło, tj. jajecznica, kiełbaski oraz pieczone ziemniaczki. Oprócz tego pojawiły się wędliny, sery, dżemy, pieczywo, croissanty, owsianka, jogurty, warzywa oraz owoce. Z napojów były soki owocowe, kawa, herbata oraz napoje gazowe. Zaserwowane produkty pozwalały zjeść treściwy i syty posiłek.

W ciągu dnia dostępne są przekąski m.in. nachosy z salsą, różnego rodzaju ciastka, oliwki, orzechy oraz owoce. Do picia możemy wybrać kawę, herbatę, soki oraz napoje gazowane.

HAPPY HOURS – tzw. kolacja

W godzinach 18 – 20 odbywa się tak zwane Happy Hours. W tym czasie można zjeść lekką kolację. Z dań na ciepło do wyboru była zupa marchewkowo-kokosowa, ratatouille z warzyw oraz kurczak w sosie grzybowym. Poza tym dostępne były warzywa z dipami, pieczywo oraz nachosy. Podczas Happy Hours pojawił się alkohol. Dostępne były dwa rodzaje piwa (Żywiec i Heineken) oraz mocniejsze trunki – np. wódka, whisky, gin oraz wina. Łącząc alkohol z napojami zimnymi wychodziły całkiem dobre drinki – ale to już zależy od umiejętności rozlewającego 😊

Salonik sprawiał wrażenie przytulnego miejsca. Można tu było w spokoju i ciszy odpocząć od gwarnej Stolicy jednocześnie spoglądając na życie miasta. Podczas naszego pobytu ruch w tym miejscu był niewielki, oprócz Happy Hours – gdzie podczas pierwszej godziny zrobiło się tłoczno. Później ilość Gości się zmniejszała – w sumie wraz z ilością dostępnego jedzenia. Obsługa saloniku starała się być jak najmniej widoczna, ale jednocześnie w razie potrzeby dostępna. Uważam, że podczas robienia rezerwacji pokoju w tym hotelu warto rozważyć opcję rozszerzenia jej o dostęp do tego miejsca – zyskujemy śniadanie, kolację oraz dwu godzinny open bar 😊

Relacje z innych executive lounge znajdziesz w tym miejscu

[su_custom_gallery source=”media: 962,964,965,958,959,960,961,967,966,963″ limit=”100″ link=”lightbox” title=”never”]

DANE KONTAKTOWE:

Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre

ul. Grzybowska 63

00-844 Warszawa

tel. +48 22 356 5555

LINK

Możesz również polubić

Dodaj komentarz