Hotel Se Catedral Porto, Tapestry Collection by Hilton – opinia z pobytu

Nasz wyjazd do Portugalii podzieliliśmy na dwie części: 5 dni w Lizbonie (o hotelach w Stolicy przeczytasz w tym miejscu) oraz 4 dni w Porto. Jako bazę noclegową wybraliśmy nowy hotel Se Catedral Porto, Tapestry Collection by Hilton. Obiekt ten jest nowy, ponieważ pierwszych Gości przyjął bodajże w marcu 2022r. Powstał w odnowionych dwóch kamienicach, które są na wzniesieniu. Jego wystrój jest nowoczesny, z lekkim pazurem. Mamy tu pełno neonów oraz ciekawych, niekonwencjonalnych obrazów. Ponadto królują tu wszelkiego rodzaju tkaniny i różne ich wzory. Jest to nawiązanie do brandu, pod którym działa obiekt – Tapestry Collection by Hilton.

Se Catedral Hotel Porto, Tapestry Collection by Hilton - reception

Do hotelu dotarliśmy przed rozpoczęciem doby hotelowej, mimo to pokoje były już gotowe. Przy kontuarze powitał nas recepcjonista Joaon, który sprawnie przeprowadził nas przez formalności. Przekazał garść informacji na temat hotelu oraz zapytał czy potrzebujemy wskazówek odnośnie Porto. Obiecaliśmy zasięgnąć rady, gdy będziemy iść zwiedzać. Z racji posiadanego statusu otrzymaliśmy darmowe śniadanie dla dwóch pokoi (myślę, że to taki ukłon za brak upgradu, na który nie pozwoliła dostępność). Z kartami w ręku udaliśmy się do windy. I tu swoją pomoc odnośnie bagaży zaoferował Pan Joaon, ponieważ między recepcją, a windami są dwa schodki. Było to bardzo miłe.

ceny i rezerwacje – booking.com (link)

Booking.com

Pokój w hotelu Se Catedral Porto

Se Catedral Hotel Porto, Tapestry Collection by Hilton - pokój

Przydzielony klasyczny pokój znajdował się na trzecim piętrze. Wyposażono go w wygodne, dwuosobowe łóżko, szezlong, miejsce do pracy, ogromny telewizor oraz wodę w butelce uzupełnianą codziennie. Ponadto na wyposażeniu mieliśmy żelazko parowe, minilodówkę, sejf oraz ekspres na kapsułki (pierwszy zestaw kaw był bezpłatny, każda kolejna kapsułka wiązała się z opłatą 1EUR). Zabrakło nam szafy oraz… czajnika. Odnośnie wrzątku, to na życzenie, bez problemu obsługa doniosła nam dzbanki z wrzątkiem. Ba! Następnego dnia, widząc nas, że wracamy do hotelu sami pytali czy dziś również życzymy sobie gorącej wody. Dodam, że w Porto potrafi być chłodno (i to w czerwcu) 😉

Po powrocie z spaceru w pokoju pojawiła się wstawka powitalna – z racji posiadanego statusu w programie Hilton Honors.

Se Catedral Hotel Porto, Tapestry Collection by Hilton - wstawka
Se Catedral Hotel Porto, Tapestry Collection by Hilton – wstawka

Sam pokój był bardzo ciekawie urządzony. Zagłówek łóżka został obity materiałem z kolorowym wzorem. Wydzielono osobną, dzienną strefę. Dodano na ścianie neon oraz obraz. Pomieszczenie było dość ciemne, co przy pracy biurowej może być uciążliwe. Poza tym nie wpływało to na komfort pobytu. Kolejnym plusem była wydajna klimatyzacja, sprawne wifi i dobre wyciszenie względem sąsiednich pokoi jak i ulicy.

Zobacz jeszcze jaki przyjemny widok był z tego pokoju!

Se Catedral Hotel Porto, Tapestry Collection by Hilton - widok z pokoju
Se Catedral Hotel Porto, Tapestry Collection by Hilton – widok z pokoju

Łazienka została wyposażona w kabinę prysznicową, toaletę oraz umywalkę. Na wyposażeniu pojawił się komplet kosmetyków w dozownikach oraz ręczniki z wyhaftowaną nazwą hotelu.

Restauracja w Se Catedral Porto

Se Catedral Hotel Porto, Tapestry Collection by Hilton - restaurant

W hotelu Se Catedral Porto, Tapestry Collection by Hilton znajduje się bar i restauracja. Powierzchnia wydaje się być wystarczająca jak na wielkość obiektu. I co ważniejsze – bardzo przyjemnie urządzona. Na tyle, że dwukrotnie wybraliśmy się tu na mały posiłek w ciągu dnia. Poza tym codziennie serwowane były tu śniadania.

Śniadanie

Poranny posiłek podawano w formie bufetu śniadaniowego, który znajdowały się w trzech miejscach. Pierwszy z nich posiadał dania na ciepło (klasyki: jajecznica, kiełbaski, warzywa), wędliny, sery, owoce, płatki śniadaniowe, ekspres na kawę. Drugi miał te same dania na ciepło oraz smoothie i słodkie przekąski. Trzeci z kolei to była stacja z pieczywem, słodkimi przekąskami – w tym z kultowymi pasteis de nata.

Ponadto u obsługi można było zamówić dania z jajek, m.in. omlety czy jajka po benedyktyńsku oraz kawę z ekspresu barowego (polecam!). Ogólnie śniadania były na wysokim poziomie, a różnorodność asortymentu pozwalała uniknąć monotonii przy dłuższym pobycie.

Dania a la carte

Popołudniu wybraliśmy się dwukrotnie na posiłek przed wyruszeniem na zwiedzanie Porto. Ceny jak na hotelową restaurację były przystępne. Dla przykładu: zupa dnia 4EUR, burger z frytkami 12,50EUR, bułka z stekiem i chipsami 11,00EUR, dania główne od 10EUR do 22,50EUR. Napoje również w przyzwoitych cenach: lampka wina 4,5EUR, aperol spritz 6EUR, kawa (genialna!) do 3EUR. Jak na lokalizację i standard miejsca w porównaniu do Polski powiedziałbym, że było tu tanio. Zdecydowaliśmy się klasycznie na burgera jak i lokalną kanapkę z stekiem. Oba dania smaczne i pożywne. A kawa i wino… bajka!

Pisałem już, że wnętrze restauracji jest ciekawe i przyjemne dla oka. Kubki smakowe też miały tu swoją ucztę, ale zobaczcie jaka piękna jest łazienka, a raczej umywalka w niej 🙂

ceny i rezerwacje – booking.com (link)

Udogodnienia

W hotelu Se Catedral Porto, Tapestry Collection by Hilton mamy wyjątkowe lobby, niewielkie, ale wypełnione neonami oraz miejscami do siedzenia. Ponadto mamy tu mini biblioteczkę oraz stół z piłkarzykami.

W niektórych porach dnia w lobby pojawiał się stolik, a na nim pojemnik z wodą oraz pasteis de nata.

Nie znajdziemy tu basenu, sauny, siłowni czy SPA. Ponadto hotel nie posiada własnego parkingu.

Obsługa

Napotkana obsługa była przemiła. Recepcjonista starał się, aby pobyt przebiegł bez jakichkolwiek problemów. Ponadto Recepcjonistka profesjonalnie doradziła nam zwiedzanie miasta dodając swoje wskazówki i rady czego uniknąć, bo jej zdaniem jest przereklamowane. Polecone przez nią restauracje były bardzo dobre. Obsługa hotelowej restauracji uśmiechnięta, dostępna i sprawna. Czuliśmy się zaopiekowani i mile widziani. Sympatyczne było jak recepcja na wejściu wieczorami pytała czy dziś również potrzebujemy wrzątku, albo czy wszystko jest w porządku. Przyznam, że zaskoczyła nas ogromna gościnność.

Podsumowanie pobytu w hotelu Se Catedral Porto

Hotel Se Catedral Porto, Tapestry Collection by Hilton to kameralny, butikowy obiekt znajdujący się tuż przy Katedrze i niedaleko słynnego mostu czy dworca kolejowego. Mamy tu komfortowe pokoje, smaczne śniadania i restaurację popołudniową. Do tego genialną obsługę. Do pełni szczęścia brakowało mi większej ilości udogodnień – chociażby siłowni.

Booking.com

Se Catedral Hotel Porto, Tapestry Collection by Hilton
ceny i rezerwacje – booking.com (link)
R. Chã 38 44
4000-164 Porto

więcej wpisów z Portugalii znajdziesz pod tym linkiem

Możesz również polubić

Dodaj komentarz