ibis Wrocław Centrum – opinia z pobytu

pokój tematyczny Zagrajmy w hotelu ibis Wrocław Centrum

Nocując niejednokrotnie w Novotel Wrocław Centrum nie mogłem sobie odpuścić noclegu w ibis Wrocław Centrum. Zważywszy, że ten drugi hotel znajduje się w tym samym budynku. Oba obiekty posiadają jedną, wspólną recepcję. Ibisowe pokoje są do 4p. włącznie. Wyżej jest już Novotel. Także w tym wpisie skupię się nad czerwoną częścią obiektu. O Novotelu przeczytasz klikając w ten link.

Mając rezerwację w Ibisie wchodzimy do novotelowego lobby i w tamtejszej recepcji (która jest dla obu hoteli) dokonujemy meldowania. Proces ten przebiegł sprawnie i w miłej atmosferze. Oprócz kart do pokoju otrzymałem również voucher na napój powitalny. Recepcjonistka poinformowała o godzinach śniadań i ich miejscu, restauracji czy możliwości skorzystania z sali fitness za opłatą.

najniższe ceny w ibis Wrocław Centrum znajdziesz na stronie sieci Accorhotels (link)

Pokój w ibis Wrocław Centrum

pokój tematyczny Zagrajmy w hotelu ibis Wrocław Centrum

Zarezerwowałem tematyczny pokój. Jego motywem przewodnim są dawne gry, ale o tym za chwilę. Sam pokój składał się z dwuosobowego, ibisowego (wygodnego!) łóżka, niewielkiego telewizora, miejsca na bagaż, biurka z krzesłem oraz zestawem do parzenia do kawy i herbaty. Ze względu na status czekał również na mnie upominek w postaci niewielkiej czekoladki oraz odręcznie napisanego listu.

zestaw powitalny w hotelu ibis Wrocław Centrum

Pomieszczenie było spore – takie same jak w części novotelowej. Dzięki temu tutejsze pokoje są chyba największe wśród czerwonych ibisów w Polsce.

Wracając do motywu pokoju jakim są dawne gry. Na ścianach znajdziemy naklejki różnych bohaterów, w tym kultowego Mario. Dodatkowo mamy kolorową pufę oraz… starą konsolę! Dzięki czemu możemy się wygodnie rozsiąść i oddać grze. Uwaga, jeden z kontrolerów (pad) nie działał. Ogólnie to super sprawa! Aż szkoda, że jest tylko jeden taki pokój. Nadmienię, że jest w tej samej cenie co zwykły.

Łazienka składała się z kabiny prysznicowej, toalety oraz umywalki. Na wyposażeniu były kosmetyki w dozowniku i suszarka. Również i tutaj nie zabrakło motywu gier.


łazienka w pokoju w hotelu ibis Wrocław Centrum

Śniadanie i restauracja w ibis Wrocław Centrum

sala śniadaniowa w ibis Wrocław Centrum

Śniadanie w ibis Wrocław Centrum serwowane jest w dedykowanej sali za dawną ibisową recepcją. Wybór produktów jest znacznie mniejszy niż w Novotelu, ale mimo to jest smacznie i wystarczająco. Na ciepło dostępne były klasyki takie jak m.in. jajecznica czy kiełbaski. Ponadto nie zabrakło wędlin, serów, warzyw, owoców, pieczywa, płatków śniadaniowych czy ciast. Fajnym akcentem była dostępność przeróżnych typów mlek. Ponadto pojawiły się gotowe kanapki, które można było podgrzać w opiekaczu.

Popołudniowe dania, a także room serwis serwowane są przez novotelową restaurację, o której przeczytasz w tym artykule. Tu również wykorzystasz voucher na napój powitalny. Mogłem go wymienić na napoje bezalkoholowe, piwo, wino czy drinka.

Hotelowe udogodnienia

Hotel Ibis Wrocław Centrum oferuje swoim gościom odpłatnie parking, sale konferencyjnie, a także możliwość skorzystania z novotelowej strefy wellness. Znajdziemy tam siłownię, saunę oraz wypoczywalnię. Wstęp podczas mojego pobytu wynosił 10PLN.

W ibisie jak i w Novotelu możemy za pomocą QR kodu, który dostępny jest w pokoju, połączyć z hotelową aplikacją. Dzięki niej zamówimy posiłek do pokoju, zgłosimy usterkę, poprosimy o późny checkout czy np. złożymy prośbę o dodatkowe kosmetyki. Poprosiłem o doniesienie szczoteczki do zębów. Zostało to zrealizowane w zaledwie 10minut. Super sprawa! Natomiast dla osób wolących tradycyjny kontakt dostępny jest telefon jak i recepcja 🙂

Obsługa w ibis Wrocław Centrum

Napotkana obsługa była uczynna, uśmiechnięta, a także komunikatywna. Co więcej, nie było najmniejszego problemu z późnym wymeldowaniem czy dodatkowymi prośbami.

Podsumowanie pobytu

Przyznam, że pobyt w ibis Wrocław Centrum należał do udanych. Świetny, tematyczny pokój, wygodne łóżko. Sprawny internet, biurko wzdłuż okna, dzięki temu praca jest przyjemna. Ponadto mamy tu smaczne śniadanie i sprawną obsługę.


Kontakt:

najniższe ceny w ibis Wrocław Centrum znajdziesz na stronie sieci Accorhotels (link)

ibis Wrocław Centrum
Powstańców Śląskich 7B
53-332 Wrocław

Możesz również polubić

2 komentarze

 1. Adam

  W poznańskim Ibis Centrum, który także współdzieli budynek z Novotelem są większe pokoje od tych we wrocławskim Ibisie o ponad 2 metry kwadratowe, niby nie dużo, ale większe 😉 Poznański Ibis Centrum ma także identyczne łazienki jak położony na wyższych piętrach Novotel, więc jest chyba jedynym czerwonym Ibisem z dużymi wannami w łazienkach;)

  1. Sypiam Wygodnie

   ibis z wanną? coś wspaniałego!
   W tamtym obiekcie byłem łohohohoho temu, trzeba wrócić do Poznania 🙂

Dodaj komentarz