Pomysł na wycieczkę – Nowe Warpno – zachodniopomorskie

Nowe Warpno, miejscowość oddalona o 45km od Szczecina, fajne miejsce na szybki wypad

Z serii: pomysł na weekend w Polsce i gdzie wybrać się z Szczecina, na krótką wycieczkę. Padło na Nowe Warpno.

Będąc w Szczecinie, jednego dnia postanowiliśmy wybrać się na wycieczke w okolice. Przeglądając mapę Googla moją uwagę zwróciła powyższa miejscowość.

Taki trochę cypel, gdzie po jednej stronie mamy Jezioro Nowowarpieńskie, a po drugiej Zatokę Nowowarpieńską, ta z kolei wpada do Zalewu Szczecińskiego. Odległość od Szczecina to raptem 43km. Więc wydawało się idealnie, na krótki wypad autem.

Po sprawnej podróży (listopad 2022) dotarliśmy na bezpłatny parking przy ul. Żeromskiego. Tu też weszliśmy na promenadę, którą dotrzemy na punkt widokowy, mijając m.in. niewielką plażę.

Wieża widokowa wybitnie wysoka nie jest, ale można obejrzeć całą okolicę.

Nowe Warpno wieża widokowa

Idąc dalej trafimy na marinę i pomnik Rybaka. Od osób obserwujących fanpage na Facebooku (link) dowiedziałem się, że kiedyś odpływały stąd promy do niemieckiej miejscowości – Altwarp, na których działała strefa bezcłowa. Odbywały się tu także liczne imprezy, było gwarnie. Obecnie jest cicho, spokojnie, idealne miejsce dla osób nie lubiących tłumów czy hałasu.

Marinę od centralnego punktu Nowego Warpna dzieli Aleja Żeglarzy. W centrum miejscowości mamy Ratusz, o którym pierwsze wzmianki sięgają 1556roku. Tu też znajduje się pomnik Hansa Hartiga. Odsłonięto go w 2013 roku. Ten Pan doczekał się swojego pomnika, ponieważ swoimi pracami malarskimi promował to miasteczko w Niemczech.

Chodząc po rynku zwróć uwagę na piękny, drewniany portal w kamienicy tuż przy Ratuszu.

drewniany portal w kamienicy

Nowe Warpno – noclegi i restauracje

Jeśli chodzi o noclegi, to my zatrzymaliśmy się w Szczecinie. Spaliśmy w czterech miejscach, które sprawdzisz pod tym adresem. Jeśli masz ochotę na jakiś obiad w Nowym Warpnie, to podczas naszego pobytu działał jedynie sklep spożywczy.

Restauracja Nowe Warpno

Podsumowując, Nowe Warpno naszym zdaniem jest ciekawą miejscowością, w ciepłe dni musi być tu bardzo przyjemnie. Poza sezonem cicho, spokojnie, niewiele turystów, a do tego są tereny gdzie można pospacerować przy łonie natury.

Więcej o Nowym Warpnie przeczytasz na stronie miasta

Możesz również polubić

Dodaj komentarz