Lx SoHo Boutique Lizbona – kameralny hotel w stolicy Portugalii

Lx SoHo Boutique Hotel Lizbona budynek

Poszukiwanie hotelu na pięciodniowy pobyt w Lizbonie zajęło mi trochę więcej czasu niż zwykle. Trafiliśmy na moment, kiedy wiele obiektów było już praktycznie w pełni zajętych. Po dłuższych poszukiwaniach natrafiłem na trzygwiazdkowy obiekt Lx SoHo Boutique Hotel Lizbona, który należy do niewielkiej, portugalskiej sieci Ridan Hotels.

Wybrany obiekt znajduje się niedaleko stacji metra Anjos, skąd dotrzemy do ścisłego centrum Lizbony. Dodatkowo transport na lotnisko też nie był zbyt skomplikowany. Wystarczyło zmienić linię metra. Dla amatorów spacerów zdradzę, że do słynnej katedry pieszo dotrzemy tam w ok. 30minut.

Sam obiekt był niewielki – znajdował się w jednej z kamienic. Oferuje trzy rodzaje pokoi: comfort, classic, superior. Część z nich ma balkony wychodzące na patio, inne są od strony ulicy, a pozostałe wychodzą na tzw. studnię (mniejsze patio).

ceny sprawdzisz na stronie hotelu na booking.com (link)

Meldowanie

Meldowanie przebiegło sprawnie. Pan Pedro pobrał od nas potrzebne dane, uzupełnił formularze i wręczył karty do pokoi oraz zniżkę do tutejszej restauracji. Przy okazji dowiedziawszy się, że nasze bagaże nie doleciały, uspokajał, że to jest tu normalne i z reguły docierają na drugi dzień.

Ponadto zaproponował, że jak one przyjadą do hotelu to dostarczy nam je do pokoi. Następnie wytłumaczył gdzie są największe centra handlowe, zamówił Ubera i pilnował, abyśmy wsiedli do odpowiedniego auta. Pierwsze zderzenie z portugalską gościnnością było niesamowite. Czuliśmy się prawdziwie zaopiekowani i mile widziani.

Pokój w Lx SoHo Boutique Hotel Lizbona

Lx SoHo Boutique Hotel Lizbona - pokój
Lx SoHo Boutique Hotel Lizbona – pokój

Zarezerwowany przez nas pokój Classic znajdował się na ostatnim piętrze. Przed pobytem prosiłem o przydzielenie pokoju na ostatnim piętrze z obawy na hałasy od ulicy (tak donosiły niektóre opinie). Okazało się, że owszem je słychać, ale jedynie wtedy gdy mamy otwarte okna. Poza tym wnętrze było dobrze wytłumione.

Pokój składał się klasycznego, dwuosobowego łóżka z wygodnym (twardawym) materacem, biurka z krzesłem, telewizora oraz szafy. Na wyposażeniu mieliśmy również czajnik z zestaw kaw i herbat (uzupełniany codziennie), sejf i minilodówkę.

Całość była bardzo przyjemnie urządzona: pasujące ze sobą kolory, łączenia faktur: skóry, drewna, tapety. Powierzchnia pokoju niewielka, ale wystarczająca. Jak na trzygwiazdkowy obiekt to nie spodziewałem się, aż tak wysokiego standardu.

Łazienka wyposażona w kabinę prysznicową, umywalkę oraz ubikację. Nie zabrakło suszarki oraz kosmetyków w dużych dozownikach portugalskiej firmy Castelbel.

Gastronomia

Lx SoHo Boutique Hotel Lizbona - restauracja
Lx SoHo Boutique Hotel Lizbona – restauracja

W Lx SoHo Boutique Hotel znajdziemy restaurację Up To Tapas, gdzie w godzinach porannych serwowane było śniadanie, między 12.30 a 15.00 menu lunchowe, a wieczorem dania z karty.

Śniadanie

Lx SoHo Boutique Hotel Lizbona - śniadanie
Lx SoHo Boutique Hotel Lizbona – śniadanie

Śniadanie było serwowane w formie niewielkiego bufetu. Głównie po portugalsku, tj. tutejsze wypieki na słodko i słono, pieczywo, owoce, warzywa, dżemy, sery, wędliny oraz nabiał. Dodatkowo przy szybie ustawiono bemar z trzema opcjami na ciepło: jajecznicą, bekonem oraz pieczarkami.

U obsługi można było zamówić kawę serwowaną z ekspresu, która była fenomenalna! Ogólnie wybór śniadania był skromny, ale smaczny. Plusem były zmienne wypieki, więc nie odczuwaliśmy monotonii.

Lx SoHo Boutique Hotel Lizbona - śniadanie

Kolacja

Jednego wieczoru wybraliśmy się na kolację do tutejszej restauracji. Menu jest głównie tapasowe. Wybór padł na miniburgery, chorizo, oliwki, chipsy i kalmary. Zestaw dań do dzielenia się. Przyznam, że pozycje były dość nierówne. Kalmary, oliwki czy chipsy bardzo dobre, tak chorizo średniej jakości. Z kolei mięso w burgerze zamiast być średnio wysmażonym okazał się być krwistym. I tu nam kelnerka wytłumaczyła, że w Portugalii właśnie tak smażą. Co też ją dziwi, bo w jej rodzinnych stronach jest inaczej (okazało się, że pochodzi z Australii). Zaproponowała, że danie może zostać wymienione, odmówiliśmy.

Udogodnienia w Lx SoHo Boutique Hotel Lizbona

Hotel Lx SoHo Boutique Lizbona jest niewielkim, kameralnym obiektem. Nie znajdziemy tu sal konferencyjnych czy strefy wellness. Obiekt też nie posiada własnego parkingu. Trzeba skorzystać z publicznych miejsc. Warto dodać, że tuż obok znajduje się market spożywczy.

ceny sprawdzisz na stronie hotelu na booking.com (link)

Obsługa

Napotkana obsługa była przesympatyczna i przemiła. Każdy pracownik nawiązywał kontakt, był uśmiechnięty, miły i chętny do pomocy. Byłem też świadkiem, jak recepcjonista podczas wymeldowania Gościa pytał o wrażenia z Lizbony. Odpowiedź tak/nie nie była wystarczająca, trzeba było ją uzasadnić. Czuliśmy się tu mile widziani oraz zaopiekowani. Super!

Podsumowanie pobytu w Lx SoHo Boutique Hotel Lizbona

Hotel Lx SoHo Boutique Lizbona okazał się być dla nas strzałem w dziesiątkę. Dogodna lokalizacja, kameralny, butikowy charakter obiektu. Przytulne pokoje, smaczne śniadanie. Do tego przemiła i uczynna obsługa. Było naprawdę przesympatycznie. Warto dodać, że cenowo wypadł trochę taniej niż bardziej oddalone od centrum hotele z dużych sieci.

ceny sprawdzisz na stronie hotelu na booking.com (link)

Lx SoHo Boutique Hotel
Av. Alm. Reis 62E
1150-020 Lisboa

więcej artykułów z Portugalii znajdziesz pod tym linkiem

Możesz również polubić