Hotel Mercure Jelenia Góra - budynek1

Mercure Jelenia Góra – opinia z pobytu

Hotel Mercure Jelenia Góra - budynek1
Hotel Mercure Jelenia Góra

Hotel Mercure Jelenia Góra został wybudowany w 1989r. W 2017r. spółka Orbis sprzedała go wraz z Mercure Karpacz Resort przedsiębiorstwu DeSilva i od tamtego czasu sukcesywnie jest modernizowany. Nasz ostatni pobyt miał miejsce w 2016r. Zapraszam na wycieczkę po tym obiekcie.

Hotel Mercure Jelenia Góra - budynek

Gdy weszliśmy do hotelu mieliśmy wrażenie, że przenieśliśmy się w przeszłości – do wczesnych lat 90tych. A to wszystko za sprawą wszędobylskiej boazerii. Obecnie hotelowe lobby zostało wyremontowane.

rezerwacje i ceny sprawdzisz w tym miejscu


Obsługujący nas recepcjonista był uprzejmy i miły, dzięki temu pierwsze wrażenie było jak najbardziej pozytywne. W związku z posiadanym statusem w programie ALL otrzymaliśmy kupon na napój powitalny oraz upgrade pokoju do superior. Tu warto nadmienić, że tylko ten typ pokoi posiadał karty do drzwi, a nie tradycyjne klucze.

Także z kartami w ręku udaliśmy się na 4te piętro do naszego nowego, chwilowego lokum.


Pokój w hotelu Mercure Jelenia Góra

Wchodząc do pokoju uderzył nas przyjemny zapach świeżości. Czuć było, że housekeeping przed naszym przybyciem użył odświeżacza powietrza. Na szczęście nie miał on na celu przykrycia czegoś nieprzyjemnego, a wręcz przeciwnie. Sam pokój został urządzony w ciemnych barwach – brązu i fioletu, mimo to sprawiał wrażenie przytulnego.

Wyposażono go w podwójne łóżko, komplet wypoczynkowy składający z dwóch foteli oraz stolika, miejsca do pracy z obrotowym krzesłem, telewizora, sejfu oraz czajnika wraz z zestawem herbat i kaw. Dało się zauważyć, że remont został przeprowadzony już jakiś czas temu, ponieważ niektóre elementy były poobijane, albo wybrane materiały nie cechowały się wysoką odpornością na uszkodzenia. Na stoliku czekała wstawka powitalna w postaci owoców.

Łazienka została odnowiona i wyposażona w kabinę prysznicową, a kotarkę zastąpiono mleczną szybą. Ponadto czekał tam na nas szeroki zestaw kosmetyków.

hotel Mercure Jelenia Góra - łazienka
hotel Mercure Jelenia Góra – łazienka

rezerwacje i ceny sprawdzisz w tym miejscu

Gastronomia w hotelu Mercure Jelenia Góra

W Mercure Jelenia Góra działała restauracja i bar w ramach konceptu Winestone. Podczas naszego pobytu mieliśmy okazję korzystać z tutejszej gastronomii kilkukrotnie.

hotel Mercure Jelenia Góra - bar
hotel Mercure Jelenia Góra – bar

Śniadania były smaczne, a sam wybór potraw przyzwoity. Do wyboru mieliśmy opcje na ciepło w postaci m.in. dwóch rodzai kiełbasek czy jajecznicy. Na zimno pojawiły się wędliny, sery, warzywa, owoce, płatki śniadaniowe czy np. pieczywo. Warto dodać, że wszelkie braki były na bieżąco uzupełnianie.

Hotel Mercure Jelenia Góra - śniadanie2

Wieczorami mieliśmy okazję zamówić kilka potraw. Na pierwszy ogień poszła kartoflanka z borowikami. Była naprawdę smaczna. Do tej pory wspominam jej smak!

Na większy głód zamówiliśmy burgery, które były przeciętne, a co gorsze trafiły do nas chłodne. Przy drugim podejściu postanowiliśmy wybrać kanapki klubowe i tu hotelowa kuchnia spisała się lepiej, gdyż okazały się pożywniejsze i smaczniejsze.

Udogodnienia

Hotel Mercure Jelenia Góra na poziomie -1 posiada basen, saunę oraz jacuzzi, które podczas naszego pobytu były prowadzone przez zewnętrzną firmę. Obiekt był czynny w godzinach 7 – 21 z dwugodzinną przerwą między 13tą a 15tą. O ile ww. przerwa jest zrozumiała w dni powszednie, tak dziwi fakt, że funkcjonowała ona także w weekendy. 

Hotel Mercure Jelenia Góra - basen
Hotel Mercure Jelenia Góra – basen

rezerwacje i ceny sprawdzisz w tym miejscu

Sauna sucha była odpowiednio nagrzana. Woda w basenie także ciepła, co dla jednych będzie plusem, a dla innych minusem. Wygląd obiektu jak i ilość osób korzystajacych z tego miejsca nie zachęcały do dłuższego wypoczynku (na ten teren wstęp miały także osoby z zewnątrz). Warto dodać, że nie działało jacuzzi, a patrząc po opiniach można sądzić, że od bardzo dawna jest ono niesprawne.

Hotel Mercure Jelenia Góra - sauna

Na 5tym piętrze tego obiektu znajdują się dwa balkony, z których można oglądać panoramę Karkonoszy. Dodać tam krzesła, lampka wina w dłoni i możemy cieszyć się chwilą.

Podsumowanie pobytu w hotelu Mercure Jelenia Góra

Hotel sprawiał wrażenie obiektu mającego swoje lata świetności dawno za sobą i jakby był zapomniany przez zarząd Orbisu. Mimo wszystko załoga starała się, aby pobyt był jak najlepiej wspominany. Głównie za sprawą hotelowej gastronomii, która serwowała bardzo dobre dania kuchni regionalnej (więc nie wybierajcie fast foodów), czystego i pachnącego pokoju oraz uśmiechu i życzliwości personelu hotelowego.

Mercure Jelenia Góra
Sudecka 63
58-500 Jelenia Góra

o innych hotelach znajdujących się w polskich górach przeczytasz klikając w ten link

poprzedni post
Ibis Szczecin Centrum – opinia z pobytu
następny post
Sofitel Warszawa Victoria – dobrze spędzone urodziny

0 Comment

LEAVE A REPLY

15 49.0138 8.38624 1 1 2000 1 https://sypiamwygodnie.pl 300 0