Mercure Karpacz – opinia z pobytu

Mercure Karpacz - budynek

aktualizacja: 10 maja 2020

Mercure Karpacz Resort jest jednym ze starszych hoteli w Karpaczu. W 2016r. obchodził swoje 40lecie. Do 2009r. znany był jako Hotel Orbis Skalny, następnie po rebrandingu nazywał się Mercure Karpacz Skalny, a obecnie Mercure Karpacz Resort. Co więcej, w 2017r. Orbis sprzedał ten obiekt spółce DeSilva, która obecnie zarządza tym hotelem.

Mercure Karpacz - budynek
Mercure Karpacz – budynek

Historyczny rys

Mercure Karpacz Resort przyjął pierwszych Gości w 1976roku, więc już trwale wpisał się w krajobraz Karpacza. My mieliśmy okazję gościć w tym miejscu kilkakrotnie, a ostatni raz był w 2016r. Zapraszam do lektury. Dodam, że obecnie m.in. hotelowe lobby wygląda zupełnie inaczej.

najlepsze ceny znajdziesz na stronie hotelu, na portalu Accor’u (link)

Meldowanie

Dzień przed przyjazdem postanowiliśmy skorzystać z opcji meldowania online. Dzięki temu oszczędzimy czas przy recepcji, ponieważ obsługa będzie miała już wszystkie potrzebne dane. Zaś sam proces check-inu skrócimy do minimum, czyli podpisu i wręczenia kart. Gdy pojawiliśmy się przy kontuarze recepcji okazało się, że obsługa nie zauważyła tego faktu i wystąpiły problemy. Check-in online miał skrócić czas meldowania, a w tym przypadku go znacznie wydłużył.

Z racji posiadanego statusu w programie ALL otrzymaliśmy voucher na dwa drinki powitalne. Tu warto dodać, że hotel posiada jedynie dwa apartamenty, więc o jakikolwiek upgrade będzie ciężko.

Mercure Karpacz Resort

Pokój w Mercure Karpacz Resort

Pokój składał się z dwuosobowego łóżka, płaskiego telewizora (w 2015roku królowały tu jeszcze kineskopowe odbiorniki), stolika z krzesłem, sofy oraz m.in. czajnika i zestawu herbat i kaw. Kolejna różnica to pusty minibarek. Dodatkowo, na wcześniej wspomnianym stoliku czekała wstawka powitalna w postaci butelki piwa i miseczki z orzechami ziemnymi oraz czekoladki wynikające z wybranej oferty pobytu.

Mercure Karpacz Resort - pokój
Mercure Karpacz Resort – pokój

najlepsze ceny znajdziesz na stronie hotelu, na portalu Accor’u (link)

W porównaniu do wyglądu pokoju, który prosi się o odświeżenie, pozytywnie zaskoczyła nas łazienka, ponieważ została wyremontowana. Białe kafle dobrze kontrastują z brązowymi. Kolejny plus: wanna.

łazienka

Pokój ten miał ogromny atut w postaci balkonu z widokiem na las. Dzięki temu możemy raczyć się cudownym świeżym powietrzem oraz śpiewem ptaków. Ponadto, jak dobrze się przyjrzymy to zauważymy szczyt Śnieżki.

Natomiast minusem była powierzchnia pokoju, gdyż po rozłożeniu sofy nie ma praktycznie miejsca, aby się poruszać. Ponadto wchodząc czuć było nieprzyjemny zapach. W pierwszym momencie zrzuciliśmy to na brak wietrzenia, ale okazało się, że przyczyną prawdopodobnie była wilgoć i pleśń w łazience.

Mercure Karpacz Resort - pokój1

Restauracja i bar w Mercure Karpacz Resort

W Mercure Karpacz Resort znajdziemy bar serwujący napoje i typowo barowe dania, jak np. burger czy kanapka klubowa oraz restaurację, gdzie zjemy śniadania, obiadokolację oraz dania z karty.

Mercure Karpacz Resort - bar 1

Podczas pobytu kilkakrotnie korzystaliśmy z oferty gastronomicznej tego hotelu. Śniadania serwowane były w ramach bufetu szwedzkiego. Do wyboru mieliśmy dania na ciepło jak i opcje na zimno. Wybór potraw był spory, a sama ich jakość wysoka.

Mercure Karpacz Resort -śniadanie
Mercure Karpacz Resort – śniadanie

Menu popołudniowe

Wieczorem, udając się na kolację musieliśmy zająć miejsca w części barowej, ponieważ na sali restauracyjnej odbywała się obiadokolacja. Strefa ta znajduje się tuż przy wejściu na basen, więc spędzamy czas przy towarzystwie zapachu chloru, co nie jest zbyt przyjemnym doznaniem. Po chwili podszedł do nas kelner pytając co podać. Zgodnie z prawdą poprosiliśmy o karty menu, których zapomniano nam wręczyć.

najlepsze ceny znajdziesz na stronie hotelu, na portalu Accor’u (link)

Wybór padł na burgera oraz drink mojito. Napój dobry, w odpowiednich proporcjach. Natomiast danie głównie wypadło blado. Burgerowa bułka sztuczna, dmuchana, a mięso nienajlepszej jakości. Do tego smakujące jakby zostało wyjęte z rosołu.

Mercure Karpacz Resort - restauracja burger
Mercure Karpacz Resort – burger

Daliśmy drugą szansę tutejszej gastronomii zamawiając kanapki klubowe, które zgodnie z kartą menu powinny zawierać kurczaka i pomidory. Otrzymaliśmy dwa tosty, gdzie jeden zawierał pozycje z karty, a drugi zamiast kurczaka i pomidorów miał jajko i boczek. O ile jajko można dopasować do kurczaka tak już z boczkiem może być problem, bo trochę daleko mu do pomidora.

kanapka klubowa
Mercure Karpacz Resort – kanapka klubowa

Udogodnienia – basen, sauna

Mercure Karpacz Resort oferuje szereg różnych udogodnień dla swoich Gości. Znajdziemy tu bezpłatny niestrzeżony parking oraz płatny, strzeżony. Co więcej obiekt posiada klub nocny, kącik dla dzieci czy sale konferencyjne.

Goście mogą zrelaksować się na basenie czy jacuzzi. Dla amatorów ciepła obiekt przygotował saunę suchą oraz mokrą, chociaż miejsce, w którym się znajdują wygląda na niezbyt dobrze zagospodarowane. Zaś sama sauna parowa prosi się o modernizację.

Mercure Karpacz Resort - basen
Mercure Karpacz Resort – basen

W czasie złej pogody możemy wybrać się na salę fitness, gdzie znajdziemy bieżnie, rowerek, taśmę TRX, sprzęt fitness, pojedyncze hantle czy sztangę. Trzeba przyznać, że wyposażono ją dość chaotycznie. Osoby preferujące trening cardio odnajdą się tu, gorzej gdy zaplanujemy sobie trening siłowy.

Na uwagę zasługuje spory zielony teren obiektu, gdzie znajduje się wiata grillowa oraz taras z widokiem na Śnieżkę.

Mercure Karpacz Resort - widok na Śnieżkę
Mercure Karpacz Resort – widok na Śnieżkę

Obsługa w Mercure Karpacz Resort

Obsługa hotelu sprawiała wrażenie niezainteresowanej indywidualnym Gościem. Recepcja miała problem z sprawnym zameldowaniem, kelner zapomniał o wręczeniu kart menu, mimo braku innych Gości. Natomiast dania serwowane podczas kolacji znacznie odbiegały jakością w porównaniu do śniadań. Ogólnie mieliśmy wrażenie, że hotel jest wyłącznie nastawiony na obsługę grup.

najlepsze ceny znajdziesz na stronie hotelu, na portalu Accor’u (link)

Podsumowanie

Podsumowując, mocną stroną tego hotelu jest jego położenie, dzięki czemu z części pokoi oraz restauracji możemy podziwiać Śnieżkę. Dodatkowo ilość atrakcji w obiekcie pozwoli dobrze zagospodarować czas, gdy na zewnątrz będzie nienajlepsza pogoda. Z kolei wadą okazała się hotelowa kuchnia oraz obsługa. Ogólnie mieliśmy wrażenie, że obiekt ten został zapomniany przez centralę Orbisu. Może już wtedy wiedziano o jego sprzedaży. Z kolei cieszy nas fakt, że po podzieleniu się uwagami z kierownictwem Mercure Karpacz Resort przyznano nam rację i zapewniono poprawę.

Mercure Karpacz Resort (Skalny)
Obrońców Pokoju 5
58-540 Karpacz

więcej obiektów zlokalizowanych w górach znajdziesz w tym miejscu

Możesz również polubić