Mercure Cieszyn – po raz drugi ucieszył :)

Pod koniec zimy udaliśmy się ponownie do Mercure Cieszyn, ponieważ do tej pory w pamięci utkwiła nam tamtejsza kuchnia i danie z kaczki.
Tym razem również otrzymaliśmy upgrade do apartamentu, rabat na gastronomię oraz welcome drinka dla 2 os (zmiana na plus :)). Pokój okazał się lekko różnić od poprzedniego, ponieważ nie był wyposażony w klimatyzację. Pozostałe rzeczy były takie same.
Otrzymana wstawka była taka sama, ale o połowę mniejsza niż poprzednio (nie uwzględniała drugiego gościa).
Minusem okazały się śniadania, szczerze mówiąc bardzo mnie zawiodły. Produkty nie wyglądały zbyt świeżo i wybór był mocno okrojony, a kawa nadal niepitna (tym razem nie była dostępna kawa z przelewowego ekspressu). W związku z czym śniadania odradzam.
Jak śniadania restauracji nie wychodzą, tak dania z karty to majstersztyk. Obecnie pojawiła się karta sezonowa, gdzie co miesiąc są nowe dania oraz w okresie marzec – sierpień dostępne są burgery. Bardzo fajnym pomysłem jest posypianie frytek papryką 🙂 A same burgery, najlepsze na Śląsku (w porównaniu do Ibis Bielsko-Biała czy Mercure Wisła). Nad restauracją można się rozpływać i rozpływać, ale najlepiej samemu to przetestować (no oprócz śniadań).
W hotelu jest również sauna, którą dojedziemy nową windą. Sama sauna jest udostępniana na życzenie, dzięki czemu mamy ją na wyłączność.
Warto dodać, że hotel posiada spory bezpłatny parking, co nie jest standardem 🙂
A obsługa? Nadal bardzo miła i uśmiechnięta, ma się wrażenie, że nieba by przychylili.
Ogólnie obiekt na tyle nam się podoba, że już mamy zaplanowaną kolejną (trzecią) wizytę. Oby tym razem pogadała dopisała, bo za każdym razem musi padać i jakoś tak człowiekowi nie chce się wychodzić z hotelu, no chyba że na zakupy do czeskiego Tesco.
A i mała uwaga, hotel ma bardzo cienkie ściany, na tyle że dobrze słychać Gości z pokoju obok.
poprzedni post
Ibis Styles Wałbrzych – tanio i nowocześnie!
następny post
Mercure Karpacz – opinia z pobytu

2 komentarze

 • 27 czerwca 2016 at 18:12

  Cześć!
  Widzę że prowadzimy bardzo podobny tryb życia hotelowego 😉
  Fajnie opisujesz pobyty!
  Ja dzisiaj goszczę w Ibisie w Bielsku, jutro natomiast właśnie jadę do Mercure do Cieszyna (mam zaklepany apartament z klimatyzacją ;))
  Jeśli chcesz pogadać i wymienić się doświadczeniem to możesz napisać maila lub zaprosić na Fb 😉
  Pozdrawiam!

  REPLY
 • 13 lipca 2016 at 19:08

  Cześć,
  jak coś to zapraszam do kontaktu i na swoją stronę na FB
  (https://www.facebook.com/bosypiamwygodnie/)

  REPLY

LEAVE A REPLY

15 49.0138 8.38624 1 1 2000 1 https://sypiamwygodnie.pl 300 0