Sypiam Wygodnie

recenzje pobytów w hotelach, relacje z podróży, informacje branżowe – wszystko, aby spać wygodnie


Sypiam Wygodnie obserwuj również na Facebooku

Sypiam Wygodnie obserwuj również na Facebooku
GÓRY RECENZJE - HOTELE

Mercure Wisła Patria – mercure inny niż wszystkie…

W ramach urlopu zawitaliśmy kolejny raz (trzeci!) do Mercure Wisła Patria. Na początku wypada wspomnieć, że jest to jeden z kilku hoteli franczyzowych Accor’a w Polsce, więc charakter obiektu jest trochę inny.
Z zewnątrz hotel prezentuje się bardzo okazale. Przed budynkiem jest niewielki (darmowy!) parking, który spokojnie wystarcza na potrzeby hotelu (podczas pobytu było pełne obłożenie). Ponadto na terenie obiektu mamy małą ‘plaże’ oraz ogródek piwny.
Samo zakwaterowanie przebiegło sprawnie. Podczas meldunku otrzymaliśmy voucher na napój powitalny dla 2 osób (można wybrać drink’a – co już jest praktycznie niespotykane w innych obiektach Accor’u) oraz tzw. wstawkę w ramach posiadanego statusu w programie lojalnościowym – dowolne ciasto w restauracji dla 2 osób. 
Pokój znajdował się na 2 piętrze. Jak widać jest przytulny i odbiega wyglądem od pozostałych Mecurowych obiektów. Minusem jest brak minibarku oraz dla przyzwyczajonych do telewizji – brak kanałów Canal+ czy też z grupy TVN (albo to tylko ja tak trafiam, że w każdym pokoju tych kanałów nie ma 😉 ). W pokoju hotelowym najważniejsze jest łóżko i można śmiało powiedzieć, że tutejsze jest wygodne (aczkolwiek mogłyby być lepsze).
grillowany kurczak z dodatkami
‘sikający’ kotlet de volaille
burger
Restauracja – T-bone Wine Bar & Steak House – to jest ogromny atut hotelu. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Cena burgera – 29PLN, śniadanie + obiadokolacja (zupa, danie główne, deser, napój) to wydatek 70PLN. Obsługa kelnerska jest uprzejma i dyskretna. Warto też nadmienić, że tu dostaniemy 0.5l piwa za 6PLN, więc spacery do sklepu nie są konieczne ;).
a na kolację – kanapki
upominek VIP – najlepszy sernik jaki jadłem
W hotelu do dyspozycji Gości mamy stół bilardowy, kącik dla dzieci oraz centrum rekreacyjne, z którego skorzystaliśmy. Wstęp jest dodatkowo płatny (20PLN od osoby), dzięki czemu mamy 2 sauny (sucha i parowa) oraz jacuzzi na wyłączność. Sauny nagrzane do odpowiedniej temperatury, woda w jacuzzi gorąca (dla niektórych może być za bardzo, dla mnie w sam raz). Polecam 
a za strefą wypoczynkową są dwie sauny
Podsumowując, ten pobyt w porównaniu do poprzedniego zaliczam do udanych i z pewnością tam ponownie zawitam. W Wiśle nie ma lepszego obiektu, najbliższa realna konkurencja jest chyba dopiero w Cieszynie (o czym wkrótce).
Dla ciekawskich, hotel planuje rozbudować restaurację i część SPA, ale temat SPA coś ucichł, a szkoda 😉

1 KOMENTARZ

  1. O ukrytej kamerce w jacuzzi warto wspomnieć. Często obsługa ma polew oglądając transmisję live…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.