Hotel Wisła Premium (dawniej Mercure Wisła Patria) – opinia z pobytu

Hotel Wisła Premium, tak obecnie nazywa się obiekt, który kilka lat temu funkcjonował pod nazwą Mercure Wisła Patria. Poniżej przeczytasz relację z pobytu z 2015roku.

W ramach urlopu zawitaliśmy kolejny raz (trzeci!) do Mercure Wisła Patria. Na początku wypada wspomnieć, że jest to jeden z kilku hoteli franczyzowych Accor’a w Polsce, więc charakter obiektu jest trochę inny.

ceny sprawdzisz na stronie booking.com (link)

Z zewnątrz hotel prezentuje się bardzo okazale. Przed budynkiem jest niewielki (darmowy!) parking, który spokojnie wystarcza na potrzeby hotelu (podczas pobytu było pełne obłożenie). Ponadto na terenie obiektu mamy małą ‘plaże’ oraz ogródek piwny

Meldowanie

Samo zakwaterowanie przebiegło sprawnie. Podczas meldunku otrzymaliśmy voucher na napój powitalny dla 2 osób (można wybrać drink’a – co już jest praktycznie niespotykane w innych obiektach Accor’u) oraz tzw. wstawkę w ramach posiadanego statusu w programie lojalnościowym – dowolne ciasto w restauracji dla 2 osób.

Pokój w hotelu Wisła Premium

zdjęcie pokoju z 2015r.

Pokój znajdował się na 2 piętrze. Jak widać jest przytulny i odbiega wyglądem od pozostałych Mecurowych obiektów. Minusem jest brak minibarku oraz dla przyzwyczajonych do telewizji – brak kanałów Canal+ czy też z grupy TVN (albo to tylko ja tak trafiam, że w każdym pokoju tych kanałów nie ma 😉 ). W pokoju hotelowym najważniejsze jest łóżko i można śmiało powiedzieć, że tutejsze jest wygodne (aczkolwiek mogłyby być lepsze).

zdjęcie pokoju z 2015r.

Restauracja Wisła Premium

ceny sprawdzisz na stronie booking.com (link)

Restauracja – T-bone Wine Bar & Steak House – to jest ogromny atut hotelu. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Cena burgera – 29PLN, śniadanie + obiadokolacja (zupa, danie główne, deser, napój) to wydatek 70PLN. Obsługa kelnerska jest uprzejma i dyskretna. Warto też nadmienić, że tu dostaniemy 0.5l piwa za 6PLN, więc spacery do sklepu nie są konieczne ;).

komentarz z 2022r.:

Kiedyś to były ceny 🙂
Obecnie restauracja działa pod nazwą Wisła Premium, a aktualne menu znajdziesz na stronie hotelu.

Udogodnienia w hotelu

W hotelu do dyspozycji Gości mamy stół bilardowy, kącik dla dzieci oraz centrum rekreacyjne, z którego skorzystaliśmy. Wstęp jest dodatkowo płatny (20PLN od osoby), dzięki czemu mamy 2 sauny (sucha i parowa) oraz jacuzzi na wyłączność. Sauny nagrzane do odpowiedniej temperatury, woda w jacuzzi gorąca (dla niektórych może być za bardzo, dla mnie w sam raz).

Komentarz z 2022r.: z informacji na stronie hotelowej wynika, że strefa ta jest bezpłatna i składa się z sauny suchej, sauny mokrej, jacuzzi oraz groty solnej.

hotel wisła premium - sauna
strefa wypoczynkowa Hotel Wisła Premium, a za nią są sauny

Podsumowanie pobytu w Hotel Wisła Premium

Podsumowując, ten pobyt w obiekcie Hotel Wisła Premium zaliczam do udanych i z pewnością tam ponownie zawitam. W Wiśle nie ma lepszego obiektu, najbliższa realna konkurencja jest chyba dopiero w Cieszynie (o czym przeczytasz klikając w ten link).

ceny sprawdzisz na stronie booking.com (link)

Możesz również polubić

Jeden komentarz

  1. Anonimowy

    O ukrytej kamerce w jacuzzi warto wspomnieć. Często obsługa ma polew oglądając transmisję live…

Dodaj komentarz