Moxy Katowice Airport – opinia z pobytu

Marka Moxy

Hotel Moxy Katowice Airport w Pyrzowicach został otwarty w 2018r. i jest to pierwszy hotel działający pod marką Moxy w tej części Europy. Ten marriottowy brand jest skierowany do pokolenia millennialsów, które niekoniecznie ceni sobie klasyczne hotele i wybiera m.in. airbnb. Hotele Moxy należą do segmentu ekonomicznych obiektów, ale wyróżnia je nowoczesny design, zaawansowane rozwiązania technologiczne czy ciekawy, nietypowy marketing adresowany do tej grupy odbiorców.

Wracając do Katowic, a dokładniej to do Pyrzowic. Zatrzymaliśmy się tu, aby być względnie wyspanym przed lotem, który był o 6.30. Po wejściu do obiektu przywitał nas duet pracowników. Pod swoje skrzydła wzięła nas Pani Recepcjonistka, która po chwili przyznała, że jest to jej pierwszy dzień w pracy. Zameldowanie przebiegało sprawnie, co więcej było całkiem sympatycznie, ponieważ pracownik pomagając recepcjonistce zagadywał nas oraz zaproponował powitalnego drinka. Z kartami w ręku udaliśmy się na 4 piętro do naszych pokoi.

rezerwacje i ceny sprawdzisz na booking.com

Pokój w Moxy Katowice Airport

Nasz pokój typu King składał się z jednego, dwuosobowego łóżka, telewizora i m.in. pufy. Na niewielkim szklanym blacie znalazł się klasyczny telefon stacjonarny, butelkowana woda oraz zestaw z notesem, ołówkiem, szczotką do ubrań i przybornikiem krawieckim. Zamiast szafy pojawiła się ściana z wieszakami oraz półkami. Elementem dekoracyjnym była tafla szkła z wydrukowaną pierwszą stroną gazety Katowice City News z informacją napisaną po śląsku 🙂

Pomieszczenie było niewielkie, ale wystarczające na jedną noc przed lotem. Lokalności dodawała wcześniej wymieniona szklana ściana. Sam design pokoju także należał do oryginalnych poprzez drewniano-skórzany zagłówek, szklane blaty z ledami czy przemysłowymi lampami. Całość naprawdę robi niesamowite wrażenie. Nie sposób nie wspomnieć o dość odważnej zawieszce na drzwi – ale m.in. z tego słynie Moxy. Natomiast minusem była dla nas tutejsza pościel oraz zabezpieczenie materaca – sprawiało wrażenie plastikowego i nieprzepuszczającego powietrza, przez co nad ranem obudziłem się zlany potem. Kolejna kwestia to użyty podkład pod wykładziną. Chodząc miało się wrażenie, że stąpa się po foli – taki wydawała dźwięk.

Łazienka została urządzona w nowoczesnym stylu. Składała się z kabiny prysznicowej, umywalki oraz toalety. Nie zabrakło hotelowych kosmetyków, które znajdowały się w dużych, różowych pojemnikach. Pazura dodawała suszarka o tym samym kolorze co dozowniki.

rezerwacje i ceny sprawdzisz na booking.com

Bar w Moxy Katowice Airport

Moxy Katowice Airport dla swoich Gości przygotował czynny przez całą dobę bar. Jest on połączony z recepcją. Dość ciekawie i krzykliwie urządzony. Swoim wystrojem z pewnością zachęca do zatrzymania się w tym miejscu.

Możemy się tu napić tradycyjnych trunków jak i firmowych drinków. Przykład to koktajl składający się m.in. z wódki oraz prosecco, brzmi intrygująco. My klasycznie zdecydowaliśmy się na mohito.

Jeśli chodzi o jedzenie to mamy do wyboru coś z lodówki, czyli np. kanapki, sałatki, albo coś na ciepło. Goście mogli zdecydować się na pizze, lasagne, skrzydełka kurczaka czy np. nachosy. Trzeba zaznaczyć, że dania są gotowcami, które przygotowuje pracownik, który jednocześnie jest recepcjonistą. Jeśli chodzi o ceny to są one porównywalne z tymi lotniskowymi.

Z racji wczesnego wylotu nie mieliśmy okazji skorzystać z hotelowego śniadania.

Udogodnienia

Moxy Katowice Airport dla swoich Gości udostępnia ciekawe i praktycznie urządzone lobby. Na wejściu czeka na nas wózek kopalniany nawiązujący do Śląska i górnictwa. Pomieszczenie podzielono na dwie części: pierwsza z nich z recepcją, barem oraz częścią gdzie możemy zjeść posiłek oraz drugą z strefą do wypoczynku oraz niewielkimi salkami konferencyjnymi. Świetnym rozwiązaniem było ich bezpłatne udostępnienie dla wszystkich Gości hotelowych przez całą dobę. Genialna sprawa, aby z gronem znajomych zaszyć się w jednej z nich i planować urlop. W tej części pojawiło się również stanowisko z komputerem, gdzie możemy sprawdzić pocztę czy wydrukować potrzebny dokument. Będąc w tym miejscu warto przyjrzeć się dekoracjom, bo są nieszablonowe.

Dla aktywnych w Moxy Katowice Airport przygotowało czynną przez całą dobę siłownię. Jej wyposażenie również zaskakuje, ponieważ mamy tu sztangę i talerze jak na normalną siłownię przystało. Ale myślę, że wzrok głównie skupi się na różowym worku bokserskim. Na stanie były także rękawice bokserskie tego samego koloru 🙂

Wygniecioną koszulę wyprasujemy w specjalnym pokoju wyposażonym w żelazko oraz deskę do prasowania. Wchodząc tam zapewne zwrócicie uwagę na nietuzinkowe zdjęcia.

Na zewnątrz hotelu Moxy Katowice Airport znalazły się ławki oraz leżaki w niewielkim ogrodzie.

Obsługa

Spotkana przez nas obsługa była uśmiechnięta, komunikatywna oraz zabiegana. Wieczorem na zmianie był tylko jeden pracownik, który odpowiadał za recepcję oraz bar. W hotelu było sporo Gości przez co na zamówienia trochę się czekało. Mimo to byliśmy pod ogromnym wrażeniem, że ten Pan był w stanie wszystko ogarnąć. Chapeau bas!

Podsumowanie pobytu w Moxy Katowice Airport

Hotel Moxy Katowice Airport to ekonomiczny obiekt z portfolio sieci Marriotta, który swoją ofertę kieruje do tzw. pokolenia millenialsów. Ten brand charakteryzuje oryginalny design, krzykliwy. Mimo to nie zapomniano o lokalnych akcentach nawiązujących do górnictwa (np. wózek kopalniany, stylizowana winda na górniczą). Trzeba przyznać, że wystrój dla młodych będzie bardzo atrakcyjny. Natomiast starsi mogą poczuć się lekko zagubieni. Pokoje dobrze wyposażone, tak samo siłownia. Atutem wartym podkreślenia to dostępność dla Gości hotelowych sal konferencyjnych. W naszym odczuciu brakowało normalnej restauracji z krótką kartą menu, ale byliśmy tej niedogodności świadomi. Za to plus za dostępny przez całą dobę bar co ma ogromne znaczenie przy lotnisku. Na pewno jest to nietuzinkowy obiekt idealny na jedną noc, który ciekawe rozpocznie naszą podróż z katowickiego lotniska.

więcej o naszych podróżach przeczytasz w tym miejscu (link)

rezerwacje i ceny sprawdzisz na booking.com

Moxy Katowice Airport
ul. Wolności 90, 42-625 Pyrzowice

Możesz również polubić

Dodaj komentarz