Hilton Prague Old Town – executive lounge

Executive lounge w Hilton Prague Old Town znajduje się na ósmym piętrze i zajmuje dość niewielką przestrzeń w porównaniu do saloniku w siostrzanym praskim Hiltonie.


Składa się z recepcji, części wypoczynkowo-biznesowej, gdzie znajdziemy kanapy, telewizor oraz stanowiska z komputerami i drukarką. Oczywiście nie zabrakło strefy gastronomicznej wyposażonej w stoliki z krzesłami oraz bufet, gdzie w zależności od pory dnia dostępne są różne przekąski.

Executive lounge w Hilton Prague Old Town dostępny jest dla Gości w godzinach 06.00 – 21.00. Bezpłatny wstęp mają do niego osoby posiadające status Diamond (wraz z osobą towarzyszącą) w programie Hilton Honors oraz Goście, którzy zostali zameldowani w odpowiednim typie pokoju.

ceny i rezerwacje sprawdzisz m.in. w tym miejscu

Śniadanie w executive lounge

W godzinach 06.30 – 10.30 (w weekendy do 11.00) serwowane jest śniadanie. Wybór dań jest spory.. Na ciepło mamy jajecznicę, kiełbaski, bekon, pomidory, ziemniaczki, naleśniki czy gofry. Z kolei na zimno możemy skosztować wędlin, serów, płatków śniadaniowych, owoców, warzyw czy nabiału. Dla łasuchów nie zabrakło również słodyczy w postaci małych muffinów czy pączków. Zatem wybór dań jest naprawdę porządny jak na tego typu miejsce. Jeżeli wolimy zjeść pierwszy posiłek w spokoju, zamiast w gwarnej restauracji to będzie to dobry wybór.

W ciągu dnia

Między śniadaniem, a podwieczorkiem dostępne były słone przekąski w postaci chipsów czy orzeszków. Ze słodyczy pojawiły się kruche ciastka oraz batony. Pragnienie mogliśmy ugasić kawą, herbatą, napojami bezalkoholowymi oraz… tu ciekawostka: jogurtami.

Podwieczorek (Tea time)

W godzinach 15.00 – 18.00 Goście odwiedzający executive lounge w Hilton Prague Old Town mają okazję spróbować kilku rodzajów ciast, deserów oraz niewielkich kanapek. Do tego dostępne były napoje (jak wcześniej).

Cocktail time

W godzinach 18.00 – 20.30 (w weekendy do 20.00) w executive lounge ma miejsce tzw. Happy Hours. W wydaniu Hilton Prague Old Town oznacza to kilka przekąsek na ciepło – mini sajgonki, chińskie pierożki (gyoza), skrzydełka z kurczaka oraz kalafior w panierce. Na zimno pojawiły się dwie sałatki, warzywa z dipem, sery oraz pieczywo.

Ponadto dostępny jest alkohol. Trzeba przyznać, że wybór trunków był zadowalający. Od czeskiego piwa, kilku rodzajów win po mocniejsze alkohole – wódka, gin, rum, whiskey, campari czy aperol.

Niewielka przestrzeń executive lounge może rodzić obawy o brak miejsca podczas newralgicznych godzin. Przyznam, że są one słuszne, ponieważ mimo niewielkiego obłożenia w hotelu to w tym miejscu panował tłok i część Gości miało problem z znalezieniem stolika. 


Podsumowanie wizyty w executive lounge w Hilton Prague Old Town

Atutem tego czeskiego executive lounge jest wybór dań podczas śniadania. Podwieczorek jak i Cocktail Time jest dość skromne. Obsługa sprawia wrażenie niezainteresowanej Gościem i niedostępnej, ale jest to mylne spostrzeżenie, ponieważ kelner widząc kończące się wino w kieliszku proponuje uzupełnienie go. Zauważyłem również inną pozytywną reakcję. Kelner zaproponował Gościom, którzy podczas posiłku czytali książki, lepiej oświetlone miejsce.

Trzeba również zaznaczyć, że powierzchnia tego executive lounge bywa niewystarczająca. Jeśli macie ochotę porównać to miejsce z salonikiem w drugim praskim hiltonie to zapraszam do tego artykułu.

Hilton Prague Old Town
V Celnici 7
110-00 Nové Město, Praga

inne relacje z executive lounge znajdziesz w tym miejscu

Booking.com

Możesz również polubić

Dodaj komentarz