Executive Lounge w Hilton Diagonal Mar Barcelona

W marcu 2022r. ponownie udostępniono executive lounge w Hilton Diagonal Mar Barcelona. Jego tymczasowe zamknięcie było podyktowane covidem. Executive lounge znajduje się na 15tym piętrze i dostępny jest w godzinach 07.00 – 21.00. Wstęp do tego miejsca mają Goście, którzy rezerwują odpowiedni typ pokoju, otrzymają upgrade do pokoju typu Executive (lub wyższej kategorii) bądź posiadają status Diamond w programie Hilton Honors.

rezerwacje i ceny sprawdzisz na booking.com

Executive Lounge składał się z kilku stref. Części wypoczynkowej z wygodnymi fotelami oraz kanapami, dalej zlokalizowano strefę jadalną z wyższymi krzesłami (barowymi). W osobnym pomieszczeniu znajdował się bufet, na którym pojawiało się śniadanie oraz alkohole i przekąski w ramach Happy Hours. Kawałek dalej ulokowano strefę z napojami.

Niewątpliwym atutem tego executive lounge był taras z miejscami siedzącymi. Przy kieliszku wina można podziwiać panoramę Barcelony.

Śniadanie w executive lounge Hilton Diagonal Mar Barcelona

W godzinach porannych serwowane jest śniadanie w formie bufetu, ale z dość podstawowym wyborem składników. Znalazły się tu klasyczne dania na ciepło, m.in. jajecznica, fasolka, kiełbaski. Natomiast na zimno owoce, warzywa, wędliny, nabiał, płatki śniadaniowe, pieczywo, słodkie przekąski.

W ciągu dnia

W przerwie między śniadaniem, a happy hours Gościom udostępniono ekspres, herbaty, napoje gazowane, wodę, sok pomarańczowy, a także jabłka.

Happy Hours w executive lounge Hilton Diagonal Mar Barcelona

W godzinach 18.00 – 20.00 miało miejsce tzw. Happy Hours. W tym przedziale czasowym w części z bufetem pojawiał się alkohol oraz finger foody. Do wyboru mieliśmy piwo, wino białe i czerwone, wódkę, gin, rum, a także whisky. Z przekąsek za każdym razem pojawiała się jedna opcja na ciepło – szaszłyki z wołowiny, warzywa grillowane, kasza pęczak w sosie. Na zimno kilka rodzajów przekąsek. Plusem było to, że starano się, aby codziennie pojawiła się jakaś pozycja z hiszpańskiej kuchni, np. pinchos morunos (szaszłyki), salmorejo czy tartaletki z kremem cytrynowym (chociaż to bym nazwał specjałem południa Europy).

Podsumowanie

rezerwacje i ceny sprawdzisz na booking.com

Executive Lounge w Hilton Diagonal Mar Barcelona jest miłym dodatkiem do pobytu w hotelu. Natomiast jeśli ktoś decyduje się na nocleg w tym obiekcie ze względu na dostęp do executive lounge to osobiście bym odradzał to miejsce, gdyż oferta happy hours była uboga. Z kolei śniadania na dobrym, przyzwoitym poziomie. Także podsumowując: fajnie, że jest. Natomiast odnosząc się do pobytu gdy był on zamknięty to nie odczuwam wielkiej różnicy.

więcej o hotelu Hilton Diagonal Mar Barcelona przeczytasz pod tym linkiem

Możesz również polubić

Dodaj komentarz